Jak vyrobit pasivní solární ohřívač pro skleník? 5 snadných kroků!

Chcete vědět, jak vyrobit pasivní solární ohřívač do skleníku? Nebojte se a jste na správném místě. Skleník, který nevyžaduje vytápění, je pasivní solární skleník. Jde o to, udržet denní teplo a zároveň udržet venku noční chlad.

S vhodnou izolací a zasklením a také opatřeními pro zachycování a ukládání sluneční energie lze pasivní solární skleník postavit za zlomek ceny běžného skleníku.

V pasivním solárním skleníku spojeném s rezidencí vám toho pomůže sedm prvků. Určité aspekty musely být instalovány do zimní zahrady, kdykoli jste ji potřebovali vytvořit. Jiné však mohou být přizpůsobeny s malým úsilím uvnitř již existujícího skleníku. Toto je pouze přehled. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Kroky k vytvoření pasivního solárního ohřívače

Pokud chcete vyrobit pasivní solární ohřívač pro skleník, musíte úspěšně nainstalovat sedm klíčových prvků. Níže uvedené kroky vám pomohou naučit se vyrobit pasivní solární ohřívač pro skleník.

Krok č. 1. Měly by být využity kolenní stěny

Izolace přes části bočních stěn, které nemusí být zasklené, je vlastnost, která přinese největší výhody ve skleníku. Protože nejlepší izolace byla průhledná, bude to lámat světlo, což je špatné pro rostliny a špatné pro vytápění během dne, kdy svítí slunce. V důsledku toho je důležité zachovat izolaci právě na dně skleníku. V mé situaci většinou sázím do nádob na stole. Není tedy potřeba, aby světlo proudilo skrz spodní stěny skleníku. Jeden vyvýšený záhon je odsazen od zdí, aby bylo zajištěno, že rostliny, které na něm pěstuji, dostanou dostatečné sluneční světlo.

Ty jsou konstruovány stejným způsobem jako domácí stěna. Připomínají panini, přičemž dřevěné opláštění slouží jako toast a izolační slouží jako arašídové máslo. Skleník byl postaven s některou z těchto kolen a vnitřek byl izolován až poté. Pozorovali jsme, že nejnižší teplota v zimní sezóně vzrostla poté, co jsme izolovali stěny & instalované uvnitř obložení. Do skleníku se zespodu dostává méně chladnějšího vzduchu a přes kolenní stěny odchází méně tepla.

Krok č. 2. Umístěte sudy s vodou

Tam, kde je to možné, musíte skladovat vodu ze skleníku a poté rostliny opláchnout. Dešťové srážky jsou pro pokojové rostliny mnohem lepší než voda z vodovodu. Postrádá přísady, které musí města přidávat, aby byla pitná voda bezpečná. Na druhou stranu je dešťová voda měkčí a často teplejší než voda z kohoutku. Existuje však také další aplikace pro nádobu na vodu v zimě, o které jste možná neuvažovali.

Když barel umístíte do skleníku, budete ho moci využít jako solární chladič, zachycující přebytečnou energii během dne a ukládat ji až do noci. Kdyby byly sudy tmavé, fungovalo by to nejlépe. Můžete si je koupit již natřené nebo si je sami vybarvit.

Krok č. 3. Investujte do podlahy pohlcující teplo

Podlaha skleníku může být využita jako nadměrná solární jímka, která absorbuje denní energii ze slunce a uvolňuje ji v noci. Musí to však být vhodná látka. Vápenec nebo zdivo je nejlepší volbou pro podlahu solárního skleníku s chladičem. Tepelný objem tohoto kamene bude shromažďovat a poté uvolňovat energii ze slunce, která se nashromáždila během dne. Samozřejmě čím obsáhlejší, tím pozoruhodnější. Můžete buď postavit stávající podlahu z masivních betonových dlažeb, což jsem udělal já, nebo si nechat postavit dlážděnou terasu, pokud stavíte gigantický skleník.

Krok č. 4. Zajistěte, aby byla střecha vhodně prosklená

Cílem je zachytit co nejvíce solární pasivní energie každý den k zahřátí skleníku tak, aby teplo mohlo pomoci udržet jej teplejší hlouběji do noci. Protože sklo je nejprůsvitnější ze všech zasklívacích prvků, může vytvářet nejvyšší solární zisk. Nicméně, protože sklo je špatný izolant, teplo bude v noci unikat. Upřednostňuje se dvojité nebo trojité sklo, ačkoli to může být nákladné, pokud neobjevíte levnou šablonu. Navíc si možná budete muset koupit na zakázku, protože vícetabulové sklo nelze po vyrobení zkrátit na délku.

Krok č. 5. Zabudujte snímač teploty

Je nezbytné znát teplotu pasivního solárního skleníku v různých časech každý den. To nezajistí pasivní ohřívání skleníku, ale umožní nám to sledovat jakékoli změny, které jste provedli, a určit, zda jsou účinné. Bezdrátový senzor je nutné zavěsit ve skleníku, kde nebude vystaven ostrému slunci. Kromě toho je vysílač v kuchyni, takže můžete sledovat teplotu, aniž byste museli opustit dům. Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit ohřívač základní desky.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se naučili, jak vyrobit pasivní solární ohřívač pro skleník. Zmínili jsme šest jednoduchých kroků k výrobě pasivního solárního ohřívače. Výroba takových ohřívačů není obtížná, pokud pečlivě nainstalujete všechny potřebné díly. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, kam umístit topidlo a jak zapnout nástěnné topidlo v bytě. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce.