Jak vyrobit ohřívač ve skleníku? 3 snadné způsoby!

Chcete vědět, jak vyrobit topení ve skleníku a ochránit vaše rostliny, protože zima se blíží? Abyste v tomto ročním období ochránili své rostliny před poškozením, nemocemi nebo odumřením, musíte mít nebo postavit ohřívač.

Měli byste vzít na vědomí, že některé rostliny jsou citlivé na přímé sluneční světlo, zatímco jiné potřebují nízkou teplotu. Pěstování rostlin vyžaduje čas a je těžké je odložit.

Na druhou stranu rostliny, které se v regionu nepoužívají, pravděpodobně nepřežijí a instalace ohřívače jim může pomoci přežít. Topidlo tedy může vyhřívat prostory ve vašem skleníku, aby rostlinám poskytlo teplotu, kterou potřebují. V dnešní době jsou k dispozici různé typy topidel, kde si můžete vybrat, co váš skleník potřebuje.

Tipy pro výběr ohřívače pro skleník

Při výběru topného systému pro váš skleník jsou věci, které musíte zvážit, než si ho pořídíte. Pokud vám nedělá problémy zacházet s penězi, můžete si vybrat ze široké nabídky topidel. Na druhou stranu je to v pořádku, pokud máte napjatý rozpočet. Existují nižší náklady na ohřívače, které můžete použít. Než budeme pokračovat s ohřívači, existuje několik tipů, které musíte zvážit při výběru topného systému ve skleníku. Můžete si vybrat mezi solárními, elektrickými nebo plynovými topnými systémy, které vám pomohou určit, jaký typ vytápění je vhodný pro vaši zimní zahradu nebo rostliny. Pojďme zjistit, jak vyrobit topení ve skleníku!

#1. Druh rostlin

První věc, kterou musíte zvážit při výběru ohřívače do skleníku, jsou vaše rostliny. Všechna topidla dokážou vytopit prostor ve vašem skleníku, ale to neznamená, že jsou vhodná pro vaše rostliny. Některé rostliny jsou citlivé a některé ne a jejich ochrana během zimy nebo horkých dnů jim pomůže růst zdravě. Musíte vědět, jaký typ rostlin máte ve skleníku a oddělit je od necitlivých rostlin.

#2. Skleník

Prosím, neinstalujte topení do vašeho skleníku, aniž byste zjistili, z jakých materiálů bylo vaše topení vyrobeno. Vzhledem k tomu, že ohřívač potřebuje vytápět prostory ve vašich ohřívačích, musíte zajistit, aby nedocházelo k plýtvání energií nebo aby bylo vhodné ve vašem skleníku. Pokud máte dobře větrané, můžete jet na plynové topení, pokud máte uzavřené, bude pro vás nejlepší volbou elektrické topení. Pokud si nejste jisti, z jakých materiálů je váš skleník vyroben, neváhejte kontaktovat svého stavitele.

#3. Region

Kromě těchto dvou byste měli zvážit také rozpoznání počasí jako regionu. Předpokládejme, že bydlíte v zemi, kde zimy trvají déle nebo delší měsíce. Solární topný systém byste měli škrtnout. Dokonce i elektrické ohřívače nemusí podporovat váš skleník, zvláště pokud je silné sněžení, ale můžete místo toho použít plynový kotel. Na druhou stranu s tím můžete pokračovat, pokud máte stabilní dodávku elektřiny.

Způsoby, jak vyrobit topení v skleníku

Jste připraveni, jak vyrobit ohřívač ve skleníku? Pečlivě si přečtěte výše uvedené tipy a pomohou vám vybrat typ ohřívače, který musíte zakoupit. Instalace ohřívače do skleníku ještě není tak náročná. Zásadní je také se to správně naučit a vyhnout se nepřehledným situacím. Nezáleží na tom, zda jste se rozhodli nainstalovat elektrický, solární nebo plynový pohon. Níže jsou uvedeny kroky, jak vyrobit ohřívač v závislosti na jeho typu. Jsi připraven? Pojďme se ponořit!

#1. Elektrická topidla

Pro elektrické ohřívače potřebujete pouze zásuvku uvnitř skleníku a místo, kam můžete připevnit ovládání termostatu. Dokáže vytápět prostory od středních až po velké konstrukce. Po zakoupení elektrického ohřívače si můžete zavolat profesionála, aby vám pomohl, ale pokud jste si jisti, že práci zvládnete dobře, může vám to ušetřit čas a servisní poplatky.

Rozbalte topení a jděte směrem ke skleníku. Najděte místo pro váš ohřívač, mimo dosah vody a přímého slunečního záření. Pokud je oblast, kterou jste našli, daleko od zásuvky, můžete instalovat zásuvku blízko vašeho ohřívače. Poté najděte stěnu, kde můžete nastavit nebo namontovat ovládání termostatu. Termostatické ovládání umožňuje regulovat teplo uvnitř ohřívače. Po namontování termostatu zapojte ohřívač do zásuvky a nastavte termostat.

#2. Plynové topidlo

Plynové ohřívače mohou poskytnout vašim rostlinám teplo, kdykoli vypadne elektřina. Nejlepší by bylo zvolit plynová topidla s termostatem ve skleníku, podobně jako elektrická topidla. Termostat vám pomůže určit teplo, které má váš skleník, a určí, zda je potřeba snížit nebo zvýšit teplo. Vzhledem k tomu, že existují různé značky plynových ohřívačů, musíte se podívat do návodu k jejich obsluze. Ale obvykle to můžete spustit zapnutím napájení a topení. Nastavte teplotu na střední stupeň a počkejte několik minut. Je nezbytné umístit plynový ohřívač blízko otvoru, aby byl dobře větraný. Možná vás také budou zajímat výhody vytápění zemním plynem.

#3. Solární ohřívače

Solar je vhodný v zemi s mnohem více slunečnými dny než zimami. Solární panel musíte umístit na místa, která mohou čelit přímému slunečnímu záření. Desku musíte připojit k hydronickému topnému systému. Bylo hlášeno, že je nákladově efektivní a pohodlný. Existují panely, které můžete otáčet pomocí dálkových ovladačů, což vám může pomoci přesměrovat je směrem ke slunci. Mezitím je první splátka nákladná, ale ušetří vám roky.

It’s A Wrap!

Nyní, když konečně víte, jak vyrobit ohřívač ve skleníku, můžete jej s jistotou nainstalovat. Můžete použít tipy, které vám pomohou určit typ ohřívače, který se hodí pro váš skleník. Doufáme, že vám to pomůže vybrat topný systém popper pro vaše rostliny bez ohledu na počasí ve vaší zemi. Nejlepší je také vědět, jaký typ ohřívače je nejlepší pro skleník a jak vyrobit pasivní solární ohřívač pro skleník.