Jak vyrobit ohřívač na dřevo? 2 nejlepší způsoby!

Chcete vědět, jak vyrobit topidlo na dřevo na zimu nebo během chladnějších dnů? Přečtěte si tento článek a naučte se dva způsoby, jak si vyrobit hořák na dřevo doma. Objevte více o tom, jak spalování dřeva funguje a proč je efektivní a umožňuje vám ušetřit peníze!

V obchodech se prodává několik topných předmětů, které si můžete zakoupit, a některé z nich lze rychle použít a jsou efektivní, ale musíte zařízení napájet elektřinou nebo plynem.

Mezitím existují způsoby, jak ušetřit energii a nízkonákladová topidla, jako jsou solární topidla a topidla na dřevo. V solárním systému mohou být náklady na instalaci a materiály vyšší, ale budou užitečné na několik let. Pokud se chystáte topit kratší dobu, je nejlepší volbou spalování dřeva.

Jak funguje spalování dřeva?

Když dřevo hoří, oheň uvolňuje teplo do okolí, takže je efektivní. Má trubku od sporáku, která umožňuje unikání kouře jedním způsobem, a hořák, který slouží jako místo pro les. Může to být úspora peněz, zvláště pokud máte nevyužité dřevo nebo dostatek dřeva. Tyto ohřívače můžete používat také uvnitř nebo venku. Nemusíte se starat o účty za plyn nebo elektřinu! Ať už chcete topidlo na dřevo uvnitř nebo vně domu, můžete si ho vyrobit! Jste připraveni vědět, jak vyrobit topidlo na dřevo? Začněme!

Způsoby výroby ohřívače na dřevo

Ohřívače na dřevo můžete snadno zakoupit v obchodech, ale ve skutečnosti jsou za cenu a některé z nich jsou dodávány s hořákem na vaření, kde si můžete vařit jídlo! Tento sporák vám pomůže vypořádat se s chladným počasím a ušetří vám energii při přípravě jídel. Mezitím, pokud potřebujete pouze topidlo na dřevo, sestavení vašeho hořáku vám pomůže získat techniky a ušetří vám peníze místo nákupu. Existují dva běžné způsoby výroby hořáku na dřevo, přečtěte si a určete, jaký typ hořáku na dřevo vám doma vyhovuje. Možná vás bude zajímat i pozitiva nákupu kamen na dřevo.

#1. Vyrobeno ze vzduchového kompresor

Pokud ještě nevíte, můžete si vyrobit hořák ze vzduchového kompresoru! Pokud máte starou, vyrobte si z ní hořák na dřevo a můžete jej používat v interiéru i exteriéru. Vyjměte motor z kompresoru a nakonfigurujte, jak byste preferovali polohu hořáku (svisle nebo paralelně). Poté umístěte do nádrže otvor dveří. Zvolíte-li vertikální, změřte alespoň ⅓ měření na obou stranách nádrže a nakreslete další kolmou čáru, která spojí konce.

Mezitím, pokud se rozhodnete pro rovnoběžné, můžete označit strany na 4 palce a vytvořit rozložení dveří. Vytvoření rozvržení dveří je lepší, pokud uděláte úhledný řez pro dobrý vzhled. Po nakreslení rozvržení dveří použijte ocelovou řezací kotoučovou pilu nebo brusku pro řezání konstrukce na levé a pravé straně. Na jednu stranu dveří připevněte pant, který chcete, a odřízněte všechny zbývající strany. Po uříznutí udělejte na dvířka kovovou rukojeť, aby byla přístupná při otevírání kamen, kdykoli potřebujete přiložit hořící dřevo, a poté udělejte otvor, který směřuje nahoru, aby se kouř odvedl ven.

Pokud chcete použít nebo plánovat delší dřevo, můžete přidat kov na spodní část dveří, kde dřevo může položit zbytek těla. Na druhou stranu můžete také svařit stojan pro vaše topidlo na dřevo. Všimněte si, že pokud chcete v domě topidlo na dřevo, potřebuje řádné větrání nebo průchod, aby mohl kouř ven.

#2. Stará nádrž na propan

Pokud nemáte vzduchový kompresor, ale máte starou propanovou nádrž, můžete ji použít místo vzduchového kompresoru. Tato nádrž bude vzpřímená, ale někteří ji dávají přednost rovnoběžné. Získejte svou starou propanovou nádrž a vyjměte ventil spolu s rukojetí. K vyříznutí můžete použít ocelovou kotoučovou pilu nebo brusku. Po úspěšném odstranění rukojeti a ventilu použijte plochý kov a připevněte jej k otvoru.

Poté nakreslete rozvržení dveří na tělo nádrže. Dveře budou cestou lesa jít dovnitř hořáku nebo hořícího lesa. Nakreslete rozložení dveří a ořízněte pravou a levou stranu, jako jste to udělali na rukojeti a ventilu. Všimněte si, že je rychlejší připevnit panty před vyříznutím celého rozvržení. Po zajištění pantů vytvořte otvor a vložte kovovou trubku pro vedení hořáku. Navíc můžete na dveře připevnit madlo, abyste k nim měli snadný přístup.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste již zjistili, jak vyrobit topení na dřevo, můžete si své topení postavit ze vzduchového kompresoru nebo propanové nádrže! Není to úžasné a snadno vyrobitelné? Není třeba kupovat drahé topidlo jako topidla na dřevo v obchodech! Doufám, že tento článek odpověděl a pomohl vám vyrobit hořák na dřevo pro vaši rodinu. Přečtěte si související články; vědět, jak fungují kamna na dřevo a jakou velikost kamen na dřevo potřebuji.