Jak vyrobit ledovou svíčku

Jedním z našich oblíbených uměleckých a řemeslných snah před dětmi byla výroba svíček. Ledové svíčky jsou krásné na pohled a mnohem příjemnější na přípravu. Jak tedy vyrobit ledovou svíčku?

Ledové svíčky jsou krásnou a snadno vyrobitelnou dekorací pro jakýkoli dům nebo událost. Existují dva typy ledových svíček: ty vyrobené z vosku a ty vyrobené z ledu. Ledové třísky se do ledových svíček na bázi vosku přidávají během procesu nalévání, což jim dodává krajkový vzhled.

Jak vyrobit ledovou svíčku

Krok 1: Po nalezení vhodné formy odložte stranou. Můžete použít prázdnou skleněnou formu na výrobu svíček nebo krabici od mléka s pevným dnem. Pokud používáte krabici od mléka, ujistěte se, že je horní část zcela otevřená, takže máte čtvercový otvor.

Umístěte formu na horní část plechu na pečení. Pro snadnější čištění zabalte plech nejprve do hliníkové fólie. Vždy udržujte svůj pracovní prostor čistý.

Krok 2: Nastavte svůj dvoukotlový systém. Umístěte hrnec na výrobu svíček do hrnce naplněného 1 až 2 palci vody. Pokud nemáte nádobu na nalévání svíček, postačí vám velká skleněná odměrka.

Pod nalévací nádobou/odměrkou zvažte použití kovové pokličky. Můžete také použít vykrajovátko na cukroví. Výsledkem je, že vosk získá stejné teplo ze všech stran.

Krok 3: Nalijte vosk do nalévací nádoby; po odměření využijete jen polovinu až tři čtvrtiny vaší formy a polovinu zabere led. Spočítejte si množství vosku na svíčky, které budete potřebovat.

Pokud se však něco rozlije, je dobré preventivně přidat 1 až 2 unce vosku.

Pokud pracujete s blokem vosku, budete ho muset nejprve nasekat na menší kousky. Pokud je používáte, nemusíte sekat voskové pelety nebo hobliny.

Krok 4: Roztavte vosk na svíčku, dokud nedosáhne 175 až 185 stupňů Fahrenheita (80 až 85 stupňů Celsia). Zvyšte teplotu na středně nízkou a přiveďte vodu k mírnému varu; nenechte vodu rychle vařit. Vosk často míchejte, až začne rovnoměrně tát.

Ujistěte se, že vosk nezůstal bez dozoru. Hořlavý vosk je roztavený vosk. Pokud používáte staré svíčky, dejte pozor, abyste knoty odstranili pomocí hůlek, jakmile se vosk roztaví.

Krok 5: Zkuste do vosku použít vůni a barvu. Většina vosku na výrobu svíček je bílá, krémová nebo průhledná. Prakticky nikdy není parfémovaný. Můžete to nechat tak, jak to je, pokud chcete něco základního.

Je lepší používat barvy a vůně specifické pro výrobu svíček. Míchejte vosk, dokud nezůstanou žádné pruhy nebo spirály a barvy a parfémy se důkladně zapracují. Na 1 libru (455 gramů) vosku použijte 1 až 2 polévkové lžíce (15 až 30 mililitrů) vůně.

Barva, kterou použijete, závisí na tom, jak černou svíčku chcete mít. Začněte s několika kapkami tekutého barviva nebo hoblinkami. Pak může stačit kousek nebo dva pastelky – stačí nejprve odstranit obal!

Krok 6: Připojte knot s poutky ke dnu formy. Ponořte konec knotu s ouškami do rozehřátého vosku a ihned jej zatlačte na dno formy. Případně nalijte několik kapek vosku na dno formy před vložením knotu.

Zdá se, že nemůžete najít žádné knoty? Místo toho použijte dlouhý svícen. Odřízněte ji, začněte u dna a postupujte nahoru, dokud nebude ve stejné výšce jako vaše forma.

Krok 7: Formu naplňte do poloviny nebo do tří čtvrtin ledem. Abyste se vyhnuli velkým dírám nebo mezerám, udržujte kostky ledu ne větší než 34 palců (1,91 centimetru). Vždy však udržujte knot vycentrovaný; jinak se při nalévání vosku zkřiví.

Hrajte si s různými tvary a velikostmi kostek ledu. Některé z nich můžete dokonce rozdrtit kladivem. Pracujte se svou fantazií.

Krok 8: Naplňte formu voskem, dokud nebude led zcela pokryt. Během nalévání pohybujte nádobou na nalévání, abyste se vyhnuli neustálému nalévání na přesné místo. Běh ve spirále nebo cikcaku je skvělý nápad.

Zahřejete odměrku/nalévací hrnec. Manipulujte s ním pomocí chňapky. Můžete také použít chňapku.

Krok 9: Než budete pokračovat, nechte vosk ztuhnout. Vosk ztuhne přibližně za jednu až dvě hodiny. Jak vosk tuhne, nenarušujte jej.

Krok 10: Zkuste nalít podruhé v jiném odstínu. Vaše svíčka je v tuto chvíli prakticky hotová. Můžete jej buď vyjmout z formy, nebo na něj nalít vosk v jiné barvě.

Pokud ji vyndáte hned, propíchnete svou svíčku. Můžete vyrobit vícebarevnou svíčku přidáním extra vosku. Chcete-li vyrobit vícebarevnou svíčku, postupujte takto:

Jako dříve roztavte a obarvěte vosk na svíčky. Pokud jste použili parfém, ujistěte se, že je to stejný, jaký jste použili předtím. Poté opatrně nalijte vosk na svíčku a ujistěte se, že jej naléváte ze všech úhlů.

Vosk nechte ještě jednou ztuhnout. Je to proto, že nepoužíváte žádný led. Tentokrát to bude trvat déle.

Krok 11: Vyjměte svíčku z formy. Svíčku můžete vyjmout vysunutím. Pokud stále nejde ven, odloupněte z něj formu.

Krok 12: Nechte vodu vytéct. Umístěte svíčku na několik dní do dřezu nebo umyvadla. Pomozte odtoku vody ze všech otvorů; možná budete muset svíčku čas od času otočit.

Krok 13: Ustřihněte knot na 14 palců (0,64 centimetru). Poté zapalte svíčku. Chcete-li svůj stůl chránit před tajícím voskem, umístěte jej na tepelně bezpečný povrch, jako je nabíječka svíček.

Závěr

S ledovými svíčkami můžete svou stezku proměnit v zimní ráj! Svou novou svíčku si můžete vychutnat přímo doma podle výše uvedených technik, jak vyrobit ledovou svíčku. Jste ochotni to zkusit?