Jak vyrobit kravatu na záclony? 6 jednoduchých kroků!

Vázanka na záclony je jedním z těch snadno vyrobitelných dekorativních předmětů a dodává vaší zácloně úžasný vzhled. Uvažujete o tom, že byste měli dobře zdobené záclonové materiály bez zavazování? Samozřejmě je velký rozdíl mezi závěsy se zavazovacími zády a závěsy bez zavazování.

Proto vás chci vzít na to, jak vyrobit kravatu na závěsy. Existují věci, které je třeba vzít v úvahu při plánování, jak uvázat závěsy.

Je velmi důležité zvážit váhu vaší záclony, abyste se ujistili, že materiály, které si vyberete pro zavazování, udrží záclonu. V tomto článku se naučíte jednoduché kroky, jak vyrobit kravatu na závěsy.

Než přistoupíte k dalším krokům, jsou to materiály potřebné pro výrobu závěsů; záclony, šicí stroj, žebřík, nůžky, žehlička, měřicí páska a značkovací nástroje (tužka, křídy a zvýrazňovač).

Kroky, jak vyrobit kravatu na závěsy 

Krok č. 1: Zavěste závěs

Prvním krokem při výrobě závěsů je zavěšení závěsu. Tento proces vám umožní navrhnout vzor pro výrobu kravaty.

Jakmile to uděláte, vezměte kolem závěsu měřicí pásku a změřte, kolik palců to je.

Toto měření je velmi důležité pro zajištění přesných rozměrů. Tyto rozměry určují, jak dobře budou vaše záclony vypadat, až budete muset s kroky skončit.

Proto je to nejdůležitější krok. Můžete také přidat pár centimetrů, pokud máte v plánu vytvořit stylovou mašli.

Krok č. 2: Odstřihněte látky na kravatu

Uřízněte látku o délce 5 palců W o délku, kterou jste získali z kroku 1, která odpovídá nebo splyne s vaší záclonou. Pokud chcete zvýšit estetický vzhled vašeho pokoje, je velmi důležité prolínání barev stěn. Lidé chodí tak daleko, že navštěvují všechna nákupní centra ve městě, aby získali stejnou barvu kravaty, aby vypadala přesně jako záclony. Bude to v pořádku na jednu remízu. Pokud byste chtěli udělat další, stačí vystřihnout duplikát.

Krok č. 3: Skládání látek

Látku přeložte podélně na dvě části s pravými stranami otočenými dovnitř. Přitlačte kus žehličkou za použití tepla příznivého pro materiál, na kterém pracujete. Zatlačte na kravatu dozadu, abyste získali rovný kus, který po dokončení spojí závěsy dohromady. Je však volitelné, žehlíte materiál látky.

Krok č. 4: Šit

Šijte podél dlouhého a na jednom z malých okrajů s přídavkem na švy ½ palce, přičemž druhý okraj nechte otevřený pro otočení kravaty naruby.

Účelem šití je získat dokonalý vzhled zadní strany kravaty. Abyste mohli získat nedotknutelnou kravatu zpět, musíte před pokračováním provést všechny nezbytné úpravy.

Krok č. 5: Žehlení 

Tužkou nebo hůlkou otočte závěs záclony naruby, položte ji naplocho a vyžehlete celou záclonovou stuhu – zastrčte otevřený okraj a prošitím ¼ palce.

Když musíte mít tyto vazby připravené, další krok vás přivede k druhému hlavnímu kroku. Zažehlením kravaty hlavní záclony získáte konečný vzhled, než budete pokračovat s vázáním.

Krok č. 6: Zabalit 

Shromážděte závěs a omotejte kolem něj již vyrobený závěs. Můžete dělat stylové uzly nebo hned potom.

Jsou záclony na zádech kravat zastaralé?

No, vázací hřbety pro záclony byly považovány za zastaralý nástroj na záclony, ale dnes je to považováno za modernizovaný způsob zdobení záclon. Vzhledem k tomu, že lidé přicházejí s novými dekorativními vzory, je výroba závěsů se zavazováním považována za velmi novou.

Lidé z různých částí Ameriky se stěhují do města, aby se naučili, jak vyrobit zavazovací závěsy. Je to trendy a já vím, že nezůstaneš stranou. Připravte si materiály a pečlivě dodržujte výše uvedené kroky a nechte své záclony vypadat atraktivněji než ostatní lidé.

Jaká je velikost zad se závěsem?

Velikost závisí na výběru. Chcete-li například kravatu vzadu o šířce dva palce, budete potřebovat látku o šířce pět palců, poté ušijte s ½ přídavkem švu na přehybu, poté získáte konečný výsledek široký dva palce.

Nejlepší by bylo, kdybyste důsledně používali tlusté závěsy, protože vypadají krásněji. I když mohou vypadat nejednoznačně. Stále je to volba mnoha lidí.

Jak vyrobit kravatu na závěsy s háčkem?

Chcete-li uvázat záclony vzadu s háčkem, postupujte podle výše uvedených kroků. Poté pomocí ruční jehly a nitě nebo horkého lepidla přidejte na konec kravaty dřevěný, plastový nebo kovový kroužek nebo uzel, abyste vytvořili smyčku připevněnou k háčku na stěně.

Můžete také improvizovat s jakýmkoli jiným materiálem, jako jsou špendlíky, abyste kravatu přidrželi.

Kam zavěsíte závěsy na záda?

Chcete-li zavěsit každý háček na závěs, změřte ⅓ délky závěsu. Pokud je například délka vaší záclony 75, vydělte ji třemi, což je 25. Vezměte 25 palců ode dna a tři palce od okraje okna.

Závěr

Jak vyrobit kravatu na záclony, používá téměř každý, protože kroky nejsou obtížné. Záclony můžete nainstalovat bez zavazování. Zavazování závěsů je zbytečné, protože závěsům umožní delší životnost.