Jak vyrobit dřevěný svícen

Baví tě spolupracovat na projektech? Můžete také vyrobit krásný svícen z kusu dřevěného odpadu. Jak tedy vyrobit dřevěný svícen?

V chladném období může být trochu náročnější ocenit pobyt venku. Svícen vyrobený ze dřeva je skvělým DIY projektem, který přináší trochu toho venku. Dodává příjemný nádech rustikálního tepla do každé oblasti, když je příliš chladno na procházku venku.

Dřevěné svícny lze použít jako středobod jídelního stolu nebo jednotlivě na police v celém domě. Existuje pro ně několik aplikací a můžete je použít v kteroukoli roční dobu. Mohou být použity například svíčky se skutečnými plameny nebo bezplamenné LED čajové svíčky, které blikají jako plamen.

Jak vyrobit dřevěný svícen

Nejprve si shromážděte všechny své materiály, než se naučíte vyrábět dřevěný svícen. Tento projekt vyžaduje měřicí pásku, vrtačku a orbitální brusku. Dále potřebujete svorky, vrták 1 1/2′′, stolní pilu, pokosovou pilu a stolní pilu.

Seznamy materiálů jsou předmořené 4x4x6′ (x1), 1 1/2′′ svíčka nebo bezplamenové LED čajové svíčky. Také budete potřebovat papírové ručníky Briarsmoke Stain a Shop. Mějte na paměti, že budete pracovat v bezpečné oblasti.

Krok 1: Rozřízněte desku 4×4 na 2 1/2′′x2 1/2′′ čtverce. Celková velikost těchto držáků svíček by měla být menší než 3 1/2′′x3 1/2′′. Bohužel, 4×4 byly příliš velké pro tyto druhy svíček, takže skutečnou velikost zkraťte na 2 12″ × 2 12″.

Pomocí stolní pily odeberte 1/2 palce ze všech čtyř stran desky 4×4. Mohli byste uříznout 1 palec ze dvou stran, abyste práci provedli rychleji. Budete však mít jeden zaoblený roh a tři ostré hrany, takže nejlépe funguje ořezávání na všech čtyřech stranách.

Krok 2: Nakrájejte svíčkové bloky na kusy. Všechny 2 12″ x 2 12″ nařežte na bloky o délce od 2″ do 6″ pomocí pokosové pily. Protože jsou zcela náhodné, můžete je oříznout na libovolnou velikost.

Krok 3: Vyvrtejte 1 1/2′′ otvory pro svíčky. Nyní, když máte 21 bloků, nakreslete pomocí pravítka čáru z jednoho rohu do druhého. Poté nakreslete další čáru z dalších dvou rohů, abyste vytvořili X v horní části bloku.

Přesný střed X je místo, kde musíte vyvrtat otvor pro svíčku. Nejprve upněte blok na pracovní stůl a použijte 1 12″ vrták s celým závitem. Nyní si připravte 12″ hluboký otvor uprostřed X a vyvrtejte všechny bloky stejným postupem.

Krok 4: Zbruste dřevěné bloky svíček. Pomocí náhodné orbitální brusky obruste bloky svíček ze všech stran. Chcete-li odstranit jakékoli hrubé hrany, použijte tuto metodu.

Krok 5: Namořte a natřete svícny. Pro tuto fázi můžete bloky obarvit nebo natřít libovolnou barvou. Například jste použili skvrnu Briarsmoke a bílou barvu.

Nejprve naneste vrstvu předběžného mořidla. Pomůže to zabránit tomu, aby se skvrna stala skvrnitou. Poté naneste skvrnu Briarsmoke štětcem a setřete ji papírovou utěrkou.

Poté vezměte suchý štětec a ponořte špičku do bílé barvy. Poté ponořte štětec do papírového ručníku, abyste ze štětce odstranili přebytečnou bílou barvu. Poté skvrnu jemně přetřete bílou barvou, abyste vytvořili bílý vzhled.

Pokud chcete, můžete tyto svícny zapalovat tím, že je natřete bílou barvou. Na druhou stranu, pokud chcete tmavší vzhled, stačí nanést pár tahů bílé. Před úplným použitím svícnů nechte skvrnu a barvu zaschnout.

Tyto dřevěné svíčkové cihly můžete naaranžovat, jak chcete. Nyní jste dokončili DIY, jak vyrobit dřevěný svícen! Při používání těchto dřevěných svíčkových bloků buďte opatrní, protože se mohou vznítit.

Je bezpečné používat dřevěné svícny?

Je to zásadní otázka, která může mnoho jednotlivců odradit od nákupu jakéhokoli dřevěného svícnu. Přesto s radostí spalujeme dřevo v našich krbech navzdory výbušné látce. Je tedy bezpečné umístit svíčku do dřevěného svícnu?

Tímto způsobem můžete svíčku bezpečně zapálit, protože nebezpečí pochází ze svíčky, nikoli z držáku. Proto by neměl být žádný problém, pokud svíčku nenecháte bez dozoru. Pokud váháte, můžete hledat držák na čajovou svíčku, abyste vytvořili zábranu.

Nejzásadnější bezpečnostní pokyny pro svíčky

Bezpečí svíčky rozpozná, že svíčka je otevřený plamen, a tak s ní zachází. Problémy jsou neobvyklé, pokud se se svíčkou zachází s péčí, kterou si zaslouží. Když jsou lidé v domě nezodpovědní se svíčkami, prakticky si hrají s ohněm.

Zapálená svíčka by nikdy neměla zůstat sama. Nikdy nezapalujte svíčku na nebo v blízkosti něčeho, co by se mohlo vznítit. Svíčky byste měli držet mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Závěr

Pokud jde o výrobu těch nejlepších svícnů pro váš dům, máte mnoho možností. Tento článek o tom, jak vyrobit dřevěný svícen pokrývá několik možností s fantastickými povrchovými úpravami.

Nebojte se použít dřevo kolem svíček. Pokud je používáte zodpovědně, nehrozí žádné nebezpečí. Bavte se hledáním dokonalého designu pro váš domov.