Jak vyrobit domácí svíčkový knot

Plánujete založit malou firmu na vonné svíčky? Pokud s podnikáním teprve začínáte, pravděpodobně budete muset vyzkoušet nějaký experiment, že? Jsme zde, abychom vám pomohli; dáme vám různé způsoby, jak si vyrobit domácí knot svíčky!

Metody, jak vyrobit domácí svíčkový knot

Metoda č. 1: Vytvoření dřevěných knotů ze svíček

Tyčinky z balzového dřeva byste měli oříznout. Ořízněte délku balzového dřeva nůžkami. Je to tak, že je alespoň o 1 palec vyšší než nádoba, kterou hodláte na svíčku použít.

Použijte tenké proužky z balzového dřeva jako v řemeslném obchodě. Šířka těchto tyčinek by měla být mezi 1/2 a 1-1/2 palce. Pokud nemáte na mysli nádobu a nejste si jisti, jak velká svíčka bude.

Nařežte dřevo na délku 6 až 12 palců. Jakýkoli přebytek můžete později vždy odstranit. Takže mít příliš mnoho je lepší než mít příliš málo.

Naplňte mělkou misku do poloviny ořezaným balzovým dřevem. Nalijte dostatek olivového oleje pokojové teploty, aby důkladně pokryl dřevo v misce. Dřevo je sice přirozeně hořlavé, ale jeho pokrytí olejem umožňuje, aby se oheň rychleji zachytil a hořel rovnoměrněji.

Vzhledem k tomu, že olivový olej hoří čistě, je vynikající volbou pro provozy při výrobě svíček. Nechte olej vsakovat do dřeva alespoň 20 minut. Pokud chcete, aby dřevo absorbovalo více oleje a hořelo vitálnějším plamenem, můžete počkat až hodinu.

Vyjměte dřevěné tyčinky z oleje a setřete veškerý přebytek čistými papírovými utěrkami. Místo otírání tyčinky do sucha ji položte na tác vyložený papírovými utěrkami. Nechte několik minut vyschnout na vzduchu.

Když je dřevo hotové, mělo by být stále vlhké a na dotek poněkud mastné. Ale když se s ním dotknete, už by na vašich rukou neměl zanechávat mastné zbytky. Poté vypáčte kovový knot a jemně vložte jeden konec ošetřeného dřeva do otvoru.

Vložte knot co nejdále dovnitř poutka. Knot udrží dřevo bezpečně na místě během procesu výroby svíčky, když sedí v roztaveném vosku. Nyní byste měli být schopni použít dřevěný knot k výrobě své svíčky.

Ošetřené balzové dřevo je lehké a snadno hoří. Použití dřevěných knotů místo bavlněných dodá svíčce při hoření vůni dřeva. Je to jeden ze způsobů, jak vyrobit domácí svíčkový knot.

Metoda č. 2: Výroba knotů z boraxové svíčky

Zahřejte 1 šálek vody ohřáté v malém kastrolu nebo konvici. Nechte vodu mírně vařit, ale ne úplně vařit. Společně rozpusťte sůl a borax.

Naplňte skleněnou misku do poloviny horkou vodou. Jedna lžíce soli a 3 lžíce boraxu Aby se vše rozpustilo, smíchejte. Tento roztok Borax použijete k vytvrzení materiálu základního knotu.

Knoty ošetřené boraxem mohou pomoci svíčkám hořet jasněji a déle. Kromě toho může minimalizovat množství popela a kouře vytvářeného procesem hoření. Uchovávejte však Borax mimo dosah dětí a domácích zvířat, protože může být nebezpečný při požití nebo vdechnutí.

Namočte motouz na několik minut do roztoku. Dále ponořte kus silného bavlněného řeznického provázku do roztoku boraxu. Nechte provázek nasáknout minimálně 24 hodin.

Ujistěte se, že lano, které vyberete, je delší než výška nádoby, kterou chcete pro svíčku použít. Pokud si nejste jisti, jak bude svíčka vysoká, namočte až 1 stopu provázku a později jej ořízněte na požadovanou velikost. Řeznický provázek je výborným podkladovým materiálem pro svíčkové knoty, ale stačil by jakýkoli tlustý bavlněný provaz.

Můžete použít vyšívanou bavlnu, trhaný bavlněný materiál nebo čistou tkaničku bez plastového víčka. Nejlepších výsledků dosáhnete namáčením provázku po dobu 24 hodin. Po 20 minutách však můžete přízi odstranit. Výsledky budou méně než ideální.

Provázek byste měli vysušit. Pomocí pinzety vyjměte provázek z roztoku boraxu. Provázek nechte dva až tři dny schnout.

Než budete pokračovat, motouz musí být zcela suchý. Ošetřenou šňůru zavěste na teplé a suché místo pomocí kolíčku na prádlo nebo podobné spony. Umístěte kousek hliníkové fólie pod sušící lano, abyste zachytili případný odpadní roztok navíc.

Měli byste vosk roztavit. Nechte rozbít 1/4 až 1/2 šálku vosku ze svíček. Roztavte vosk nad dvojitým kotlem.

Pokud nemáte dvojitý kotel, postačí vám čistá kovová nádoba a malý rendlík. V hrnci zahřejte 1 až 2 palce vody na střední teplotu. Umožňuje vařit a vařit v páře bez varu.

Vložte kovovou plechovku do vroucí vody. Před přidáním vosku nechte plechovku ještě minutu zahřát. Protože roztavený vosk může způsobit vážné popáleniny, dbejte zvýšené opatrnosti po zbytek operace.

Suchý provázek ošetřený boraxem opatrně ponořte do roztaveného vosku. Natírejte přízi co nejvíce. Technicky můžete použít strunu upravenou boraxem, aniž byste ji zakrývali voskem.

Vosk však ztuhne a usnadní manipulaci s knotem. Může také usnadnit zachycení plamene na konci knotu. Zavěste provázek jako předtím a nechte ho několik hodin vytvrdnout, aby vosk ztuhl.

Nemělo by to trvat déle než několik minut. Umístěte list hliníkové fólie pod závěsné lano, jako dříve, abyste zachytili případný přebytečný vosk, který odkapává. Provázek ještě párkrát ponořte a osušte, aby na něm vznikla silná vrstva vosku.

Motouz by měl mít pevný omak a přitom si zachovat určitou pružnost. Pokud nezbývá dost vosku na opětovné ponoření provázku, položte jej na list hliníkové fólie. Poté opatrně nalijte zbývající vosk nahoru.

Závěr

Jak tedy vyrobit domácí svíčkový knot? To jsou dva způsoby, jak si vyrobit domácí knot svíčky. Můžete si vybrat z obou způsobů, protože oba jsou z různých materiálů.