Jak vyrobit darovací krabici z kartonu? 6 snadných kroků!

Jak vyrobit darovací krabici z kartonu? Abychom mohli vytvořit darovací krabici, musíme si nejprve připravit materiály a horlivě postupovat podle uvedených kroků. Pomoc chudým prostřednictvím dárcovství je jedním ze způsobů, jak pomáhat a sdílet svá požehnání s ostatními. Jsme umělci svými zvláštními způsoby a myslíme kreativně; v tomto článku zjistíme, jak můžete vyrobit darovací krabici z kartonu. Jsou to materiály: karton, řezačka, měřicí nástroje jako pravítko, barevný papír, fix a balicí nebo lepicí páska.

Vytvoření vlastní krabice může být použito z několika dobrých důvodů: skladování, balení dárků, materiály pro kutily nebo umělecká díla, dary atd. Darovací krabice je krabice nebo kontejner, kam mohou jednotlivci vkládat hotovost nebo věci, jako je jídlo. nebo oblečení shromážděné pro sdružení.

Ty se běžně vyskytují na otevřených veřejných místech jako skvělý způsob, jak vytvořit další finanční prostředky pro nadace nebo sdružení. Kostely, knihovny, výstavní síně, fastfoody a četné neziskové organizace využívají dárkové schránky.

Kroky k vytvoření darovací schránky

Zajímá vás, jak vyrobit darovací krabici z kartonu? Zde jsou následující kroky:

Krok č. 1. Příprava materiálů

Vše, co potřebujete, je karton z druhé ruky, řezačka, měřící nástroje jako pravítko, barevný papír, fix a balicí nebo lepicí páska. Přineste tyto materiály na široký stůl. Vyberte si pokoj nebo otevřený prostor, kde se budete cítit pohodlně a světlý. Můžete také pracovat na podlaze, ale uvidíte, že je čistá a nikdo v této oblasti neprochází. Práce na podlaze je výhodná, pokud vytvoříte velký darovací box na oblečení, přikrývky a potraviny. Možná si budete chtít přečíst o tom, jak postavit krabici na darování oblečení.

Krok #2. Změřte a označte

Najděte okraj, šířku a délku kartonu a představte si, jakou velikost krabice chcete. Nejlepší možností je najít plochý čtvercový předmět, položit ho na karton a obkreslit jej, abyste získali stejné strany a změřili. Dbejte na to, abyste pro krok číslo 4 později přidělili 1 palec pro každou stranu.

Krok #3. Ořízněte na velikost

Nyní odřízněte lepenkovou základnu na naměřenou velikost. Neřežte až po okraj. Budete muset ponechat polovinu šířky, protože další lepenka bude převrácena, aby bylo snadné všechny okraje zalepit. Držte ostrou hranu pod úhlem 45 stupňů a jemně ji přetáhněte směrem k sobě. Pokud je lepenka tlustá a obtížně se řeže, možná budete muset proříznout stejnou čáru 2-3krát, abyste ji prošli.

Krok #4. Překlopte, složte a přilepte

Takže máte celkem 6 čtverců na vytvoření krabice. Sundejte předmět z kartonu a otočte jej na druhou stranu. Složte přidělenou 1 palec a zkontrolujte, zda jsou všechny strany a okraje ideálně ohnuté a tvoří čtyři rohy krabice. Jakmile dokončíte skládání okrajů, puzzle nebo vytvarujete krabici ze 6 stejných čtverců, v tomto kroku musíte zavolejte jednu osobu, aby vám pomohla s lepením nebo umístěním všech pásek na každý okraj. Dbejte na to, aby byl pro jeho trvanlivost těsně zabalen.

Krok #5. Díra

Velikost otvoru závisí na tom, jaký druh darovací krabice chcete. Pokud je peněžní, musí se do otvoru vejít papírová bankovka nebo složená obálka. Musí být vodorovně a v horní části krabice. Pokud se však jedná o oblečení, přikrývky nebo jídlo, horní část krabice musí být otevřená. A velké kartony jsou nejlepší volbou pro tento druh daru. Pokud velikost bankovky nesedí nebo není správná, opravte díru. Můžete to zkusit změřit pomocí pravítka.

Krok #6. Design

Barevné papíry můžete použít k tomu, aby vaše darovací krabice vypadala reprezentativně. Vyberte pouze jednu barvu. Dávám přednost světlým barvám, aby byl název „dárková krabička“ viditelný i na velkou vzdálenost. Poté použijte fix a napište název jasným, významným a tlustým písmem. Chytlavé barvy nebo vzory mohou pomoci vašim darovacím schránkám upoutat pozornost veřejnosti. Vyberte si design, který odkazuje na vaše poslání a symbolizuje příjemce vašeho daru. Usnadněte si svou darovací krabici a vyberte si recyklovatelné materiály, jako je karton.

Postup od kroku 1 do kroku 6 bude trvat 30 minut, než dokončíte jednoduchý darovací box. Můžete to udělat i sami, ale pokud se bojíte manipulovat s řezačkou, můžete vyhledat pomoc u svého staršího bratra, strýce nebo odborníka na řezání.

Poslední slova

Než budeme plánovat výrobu dárkové krabice z kartonu, musíme si nejprve doladit, jaký druh daru chceme a jeho příjemce, jestli je to pro církev, sirotky nebo jakoukoli neziskovou organizaci. Pak musíme být důslední a aktivní v aktivitách našeho dárcovství a zahájíte to vytvořením lákavé nebo chytlavé dárkové schránky. To pomůže získat finanční prostředky a více příležitostí pro vystavení veřejnosti. Proč karton? Díky své odolnosti se snadno shání a je to recyklovatelný materiál. Je to také jeden způsob, jak můžete pomoci a přispět naší matce Zemi. No, pokud chcete zahájit dárcovství a plánujete vyrobit darovací krabici, tento článek je odpovědí na to, jak vyrobit darovací krabici z kartonu. Možná vás bude zajímat, kde koupit dárkové krabice.