Jak vyřešit problém s plynem v kamnech? 4 úžasné problémy a řešení!

Při opravování snídaně si uvědomíte, že s plynovým sporákem v kuchyni není něco v pořádku, a přemýšlíte, jak vyřešit problém s plynem v sporáku. Žádný strach, tento článek vás provede řešením problému s plynem v kamnech, ať už jde o sporák nebo vestavbu.

Porozumět tomu, jak vyřešit problém s plynem ve sporáku, je důležité, protože plynový sporák je jedním z nejpoužívanějších základních spotřebičů v kuchyni, je důležité rozpoznat problém ve sporáku, abyste jej mohli opravit.

Srovnáme-li rozsahy plynových sporáků s elektrickými sporáky, první má mnoho výhod oproti druhým. Plynová kamna se zahřejí okamžitě, šetří náklady a šetří elektřinu. V případě výpadku proudu si můžete jídlo opravit, což s elektrickým sporákem nebude možné. Plynový sporák však vyžaduje zapálení hořáku, aby mohl vařit.

Problémy a řešení problémů s plynem v kamnech

Níže je popsáno několik problémů s plynovým sporákem, se kterými se setkává mnoho majitelů domů, a řešení problémů s plynem v kamnech. Jak tedy vyřešit problém s plynem v kamnech?

Problém č. 1. Slabý nebo nerovnoměrný plamen

Pokud má hořák slabý nebo nerovnoměrný plamen a hoří pomalu, je s největší pravděpodobností nahromaděný částečkami jídla nebo mastnotou. Špinavá hlava hořáku je nejčastějším problémem a zabraňuje pevnému zapálení hořáku. Jednoduchým řešením je čištění varné desky plynového sporáku.

Před čištěním sporáku se ujistěte, že jste vypněte přívod plynu. Odstraňte mřížku a sejměte hlavu hořáku, uvidíte, že hlavu hořáku obklopuje několik malých štěrbin, blokáda v těchto štěrbinách zabraňuje vznícení.

Namočte rošt a víko hořáku do teplé mýdlové vody, aby se z něj mohla rychle odstranit veškerá mastnota. Potom vyčistěte štěrbinu hořáku tak, že ji vydrhnete pevným zubním kartáčkem, abyste odstranili veškerý ucpaný materiál.

Dělejte to po každých několika dnech, abyste zabránili hromadění nečistot a předešli nepříjemnostem.

Problém č. 2. Click afterburner je zapnutý

Pokud se vám nedaří zapálit hořák nebo cvaká dlouho po zapnutí. Musí existovat nějaká překážka, která brání fungování varné desky; může to být způsobeno nahromaděním nečistot nebo přetečením kapaliny do zapalovacího modulu. Může to být také způsobeno nesprávným umístěním hlavy hořáku.

Vypněte prosím přístroj, vyjměte hořák a nechte jej vyschnout. Mezitím očistěte varnou desku suchým ručníkem a hořák vložte zpět. Ujistěte se, že je kryt hořáku správně namontován.

Funkcí uzávěru hořáku je zabránit šíření plynu. Otvory v hlavě hořáku vychází plyn, a pokud není víčko hořáku zarovnané se základnou, plamen vyšlehne nahoru, případně se hořák vůbec nezapálí. Pokud tento trik nevyřeší problém s plynem, bude nutné vyměnit zapalovací modul. Abychom vám pomohli vyměnit zapalovací modul v kamnech.

Problém č. 3. Barva jiskry

Pokud je barva jiskry u zapalovače žlutá nebo oranžová místo bílé s modrým odstínem a zapalovač nevytváří dostatek jiskry k zapálení plynu. Musíte vyměnit zapalovač, pomocí šroubováku vyšroubovat šrouby ze základny zapalovače, který jej připevňuje k prostoru hořáku, a stáhnout kabelové spojení, vyjmout starý zapalovač a nahradit jej novým. Být vámi, přečtěte si, jak vyměnit podpalovače trouby.

Problém č. 4. Nízký a rovnoměrný plamen

Nízký a rovnoměrný plamen indikuje nutnost výměny regulačního ventilu. Regulační ventil spravuje tlak plynu do hořáků. Umožňuje ovládat sílu plamene na sporáku. Pokud plamen bliká a nemůžete plamen zapnout na vysokou úroveň, je to pravděpodobně způsobeno vadným ventilem.

Plynový regulační ventil na sporáku je umístěn za knoflíky hořáků. Před výměnou regulačního ventilu se ujistěte, že jste z důvodu bezpečnosti vypněte přívod plynu ke kamnům.

Plynové regulační ventily jsou umístěny v mírně odlišné poloze na sporáku a na vestavěné varné desce.

Abyste měli přístup k ovládacímu knoflíku vestavného sporáku, budete muset vytáhnout všechny knoflíky, odstranit hlavy hořáků a nakonec sundat hlavní kryt sporáku. Pokud však sporák používáte, budete muset otevřít dvířka trouby a odstranit všechny šrouby na horním okraji a následně sejmout kryt z knoflíků.

Jakmile se dostanete k ovládacímu ventilu, vyjměte zapalovací spínač a odpojte plynovou hadici od ventilu pomocí klíče. Poté vyjměte starý ventil a nahraďte jej novým. Důrazně se doporučuje zavolat technika k výměně regulačního ventilu.

Na závěr

Nyní víte, jak vyřešit problém s plynem v kamnech. Je důležité si uvědomit, že problém s plynem v kamnech můžete většinu času vyřešit sami. Abyste se vyhnuli problémům s kamny, vyžadují dobrou údržbu a čištění, díky kterým kamna vydrží déle. Pokud problém s plynem v kamnech přetrvává a vyskytuje se často, je lepší sporák vyměnit. Až sem, přátelé! Takže pro další články o sporáku se podívejte, jak připojit plynový sporák a proč se můj plynový sporák nerozsvítí. Děkuji za přečtení!