Jak vyřešit problém s elektrickým ohřívačem vody? 5 nejlepších způsobů!

Zajímá vás, jak vyřešit problém s elektrickým ohřívačem vody? Zde je několik kroků, které vám pomohou vyřešit problém s ohřívačem vody; můžete se je naučit, když se dále ponoříte do tohoto článku.

Elektrické ohřívače vody poskytují spolehlivou a účinnou teplou vodu pro váš dům nebo firmu. Když se objeví problémy, budete chtít problém diagnostikovat a rychle implementovat vhodné řešení.

Při odstraňování problémů s ohřívačem vody je důležité zachovat bezpečnost na prvním místě. Než se podíváte na elektrický systém teplé vody, vypněte elektřinu ze zásuvky. Zde jsou některé z nejčastějších problémů s elektrickým ohřívačem vody a jak je vyřešit. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Způsoby řešení problémů s elektrickým ohřívačem vody

Kvůli rozsáhlému používání ohřívačů vody někdy nefunguje efektivně. Neprodukuje dostatek horké vody nebo je voda zrezivělá nebo páchnoucí. Abyste se těchto problémů zbavili, musíte vědět, jak řešit problémy s elektrickým ohřívačem vody. Takže, pojďme začít!

#1. Prozkoumejte záruku

U průmyslových i bytových ohřívačů vody jsou poskytovány minimální záruky. Každé zařízení má typový štítek, který obsahuje sériové číslo a číslo modelu. Všechny tyto údaje určí, zda budou nádrže pojištěny doživotní zárukou, včetně náhradní jednotky nebo komponentů za nic nebo za zvýhodněnou cenu. To je něco, co můžete provést, než začnete identifikovat problémy.

#2. Nedostatek teplé vody

Je také možné, že zásobník na horkou vodu, který neprodukuje horkou vodu, nedostává energii. Má vypnutý koncový spínač nebo jednu nebo více nefunkčních topných součástí. Nejprve zkontrolujte, zda nedošlo k přepálení jističe ohřívače vody u hlavního rozvaděče. Vypněte a znovu zapněte jistič, pokud se spustil. Pokud se jistič vašeho ohřívače nevypnul (a běží), pokuste se upravit limit vysoké teploty ohřívače; Zde je návod, jak problém vyřešit:

V servisním panelu znovu vypněte jistič pro horkovodní systém. V ohřívači vody je přístupový panel; vyjměte jej pro vyšší zdroj tepla. Opatrně zatáhněte za bezpečnostní bariéru a izolaci, dávejte pozor, abyste nepřišli do kontaktu s elektrickými spoji nebo dráty. Klikněte na červené resetovací tlačítko pro vypnutí při vysoké teplotě umístěné přímo nad horním termostatem. Veškerá izolace, přístupový panel a bezpečnostní kryt musí být znovu nainstalovány. Zapněte jistič ohřívače. Pokud některá topná tělesa nefungují, vyměňte je podle potřeby.

#3. Teplá voda je nedostatečná

Váš ohřívač vody může být příliš malý, aby splnil požadavky vaší rodiny na teplou vodu, pokud vyrábí horkou vodu, ale ne moc. Zkontrolujte, zda požadavek nepřekračuje kapacitu ohřívače vody. Níže jsme diskutovali o tom, jak tento problém vyřešit:

K ohřevu vody by mělo být využito 75 % kapacity teplovodního systému. Například požadavek na 30 galonů vyžaduje 40 galonový ohřívač vody. Pokud poptávka po ohřáté vodě přesahuje kapacitu ohřívače, používejte rychlejší sprchové hlavice, využívejte sprchy s nízkým průtokem a provádějte činnosti v domácnosti v různé denní doby místo současně. Pokud systém není malý, ale produkuje méně teplé vody než dříve, jedna nebo obě součásti topení se mohly rozbít.

Vadný horní zdroj tepla přes celou sprchu znamená nepřetržitý přívod teplé vody. Vadné spodní topné těleso naznačuje, že teplá voda rychle proudí skrz sprchovou hlavici. Může být užitečné přečíst si o tom, jak upravit teplotu na ohřívači teplé vody.

#4. Špatný zápach

Nejčastějším problémem souvisejícím s vaším ohřívačem vody je zrezivělá voda. Pokud má vaše voda při vytékání z kohoutku červený, žlutý nebo hnědý odstín, může být v nádrži vašeho systému teplé vody nebo v potrubí vašeho domova přítomna koroze. Pokud vaše voda páchne jako zkažená vejce, mohou být v nádržích ohřívače vody mikroorganismy. Možná budete muset opravit anodovou tyč uvnitř nádrže, což obvykle vyžaduje pomoc zkušených instalatérů. Chcete-li tento problém vyřešit, potřebujete také dobrý servis a údržbu ohřívače vody. Je to skvělý nápad jednou ročně vyčistit nádrž na vodu, abyste se zbavili nepříjemných pachů.

#5. Zvuky z nádrže

Vydává váš ohřívač vody zvláštní zvuky? Slyšíte hluboké dunění nebo praskání? Možná je to vysoký výkřik? Zvuky, které zažíváte, mohou být hlukem vařící vody. Vysoká tvorba usazenin na dně nádrže může vést k zahřívání podlahy, což může vést k varu vody. Pro řešení tohoto problému možná budete muset provést tento krok: Chcete-li se zbavit sedimentu v nádrži na horkou vodu, prvním pokusem je vyprázdnit nádrž. Pokud to nefunguje, může být nutné vyměnit nádrž. Můžete si také přečíst o tom, jak vyměnit prvek ohřívače vody.

It’s A Wrap!

Po přečtení tohoto článku doufáme, že lépe pochopíte, jak řešit problémy s elektrickým ohřívačem vody. Výše jsme diskutovali o tom, jak vyřešit problém s ohřívačem vody jejich použitím. V každém případě, před řešením problémů, nezapomeňte zkontrolovat záruku ohřívače vody. Děkujeme vám, přátelé, za kontakt s námi; nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli, pokud se vám líbí! Přečtěte si více o odstraňování problémů s ohřívačem vody.