Jak vypustit ohřívače RV? 3 snadné kroky!

Budete muset pochopit, jak vypustit ohřívače RV, pokud je zazimujete, diagnostikujete problém nebo je skladujete na dlouhou dobu. Je fantastické mít RV (rekreační vozidlo).

S jeho pomocí můžete cestovat, kdykoli budete chtít, a tento mobilní dům vám umožní jet kamkoli si budete přát – vzdálenost, kterou cestujete, je omezena pouze vaším volným časem.

Správné vypouštění horkovodního systému v RV je nezbytné, aby voda v chladném období nestála a možná ani nevychladla, čímž se prodlouží životnost ohřívače. Abychom vám pomohli vypustit ohřívač vody vašeho obytného vozu, vytvořili jsme stručný návod krok za krokem. Dále je zde několik užitečných rad, jak zabránit zničení ohřívače vody během procedury! Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Proč potřebujete vypustit ohřívač obytných vozů?

Existují různé důvody, proč byste si mohli přát vypustit ohřívač vody ve vašem RV. Možná to budete muset provést, abyste zazimovali svůj rekreační obytný vůz nebo rychle vyřešili problém s vodním systémem. Například, když skladujete svůj obytný vůz na delší dobu a nemáte v úmyslu jej používat během chladného období, možná budete muset vyprázdnit ohřívač vody.

Kroky k vypuštění ohřívačů obytných vozů

Jak vypustím ohřívač vody mého RV? To je skvělá otázka, protože vědět, jak správně vyprázdnit ohřívače vody a zásobník teplé vody, zabrání tomu, aby voda během chladného období stagnovala a možná nezamrzla. V důsledku toho se výrazně prodlouží životnost ohřívače vody vašeho obytného vozu! V důsledku toho jsme vytvořili průvodce krok za krokem, pokud chcete pochopit, jak vypustit ohřívače RV, ale předtím musíte provést tato bezpečnostní opatření. Začněme!

Nejprve vypněte přívod propanu do ohřívače vody ve vašem RV. Ujistěte se, že je ve vašem rekreačním vozidle vypnutá elektřina, pokud ji má. Před vyprázdněním systému teplé vody a celého systému byste měli důsledně provádět tento postup. Nyní musí být odpojen přívod vody do přívěsu. Součástí bude i vypnutí vaší vodní pumpy. Rovněž je nutné uvolnit tlak vody. Zapnutí kohoutků studené a teplé vody je jednoduchý způsob.

Krok č. 1. Odstraňte vypouštěcí zátku

Ohřívač vody se obvykle nachází ve vnějším prostoru RV. Vypouštěcí zátka ohřívače vody je vždy v levém dolním rohu místnosti. Odpojte vypouštěcí zátku. V závislosti na systému horké vody budete muset zástrčku vytáhnout jinak. 1/2′′ nylonová vypouštěcí zátka, kterou lze oddělit pomocí šroubováku, je standardní součástí ohřívačů Dometic RV. Při odpojování zástrčky je snadné zaoblit nebo odříznout okraje. Mějte k dispozici druhou vypouštěcí zátku pro případ, že by se na dálnici něco pokazilo.

Krok č. 2. Otevřete přetlakový ventil

Po vyjmutí zástrčky začne voda z vašeho ohřívače RV odtékat; přetlakový ventil na horní straně zařízení lze otevřít, aby napomohl procesu vypouštění. Účinně jste vyprázdnili nádrž na vodu poté, co voda již nevytéká z vypouštěcího otvoru. Ujistěte se, že vypouštěcí zátka nádrže ohřívače vody musí být o něco výše, než je dno nádrže, což umožňuje hromadění a blokování minerálů a bahna. V důsledku toho doporučujeme vyčistit nádrž ohřívače vody alespoň jednou nebo dvakrát ročně. Také by vás mohlo zajímat informace o pojistném ventilu a pojistném ventilu.

Krok č. 3. Vyčistěte ohřívač karavanu

Rádi bychom zdůraznili, že se jedná o čistě volitelný krok. Pokud se však rozhodnete začlenit jej do techniky vypouštění ohřívače, zde je to, co musíte splnit. Zapněte vodu v oplachovači ohřívače vody vašeho obytného vozu připojením k hadici. Vložte gadget do odtoku ohřívače vody a otevřete ventil na nástroji, abyste vypláchli všechny nečistoty z vodní nádrže. Pokračujte ve vypouštění několik minut, dokud nebude voda čistá a čerstvá. Jak uvidíte, vyprázdnění ohřívače vody vašeho karavanu není nijak zvlášť obtížné. I když je to vaše první vypouštění vodního systému rekreačního vozidla, pokud budete pečlivě postupovat podle dodaných pokynů, měli byste být připraveni to provést ručně bez pomoci.

Jak často vypouštíte ohřívač obytných vozů?

Pokud jste neohřívač RV nevyčerpali po neuvěřitelnou dobu, voda může být zatuchlá nebo znečištěná, což má za následek nepříjemný zápach síry a potenciálně škodlivé, pokud se opijete! Proto musíte svůj ohřívač vody pro obytný vůz pravidelně opravovat a vypouštět jej podle pokynů výrobce: Kdykoli umístíte obytný vůz na chladné období, i když v pravidelných intervalech hrozí zamrznutí, vypusťte jej minimálně jednou za rok.

It’s A Wrap!

Doufáme, že tato příručka odpověděla na to, jak vypustit ohřívače RV a proč je musíte vypustit. Když pečlivě porozumíte všem těmto krokům, budete moci vypustit ohřívač sami, aniž byste si najímali instalatéra. Ale než to uděláte, nezapomeňte na náročná opatření. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jaký typ topení mám a co je to keramické topení. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!