Jak vypustit ohřívač teplé vody, když nevyteče? 3 snadné způsoby!

Chcete vědět, jak vypustit ohřívač teplé vody, když nevytéká? Můžete použít tři způsoby, jak uvolnit vzduch a zbytky na vašem ohřívači vody a uvolnit vodu z nádrže. Takže, pokud jsi připraven, příteli, pojďme o tom dále diskutovat.

Vypouštíte zbývající vodu z ohřívače vody, abyste vypláchli zbytky, ale voda nevytéká? Možná je vaše nádrž ucpaná nebo je zablokovaná. Obě tyto příčiny brání úniku vody. Ale žádný strach, protože vás provedu třemi způsoby, které můžete použít k vypuštění horké vody.

Důvody, proč voda nevytéká?

Abychom nám pomohli určit, proč voda nevytéká z vašeho vypouštěcího ventilu, měli bychom zkontrolovat vypouštěcí ventil, abychom určili, zda obsahuje sedimenty nebo je vzduchový uzávěr. Pokud se neuvolní tlak vzduchu v nádrži, může dojít k vzduchové komoře. Například držíte sklenici s vodou s brčkem a přiložíte prst na horní otvor brčka a poté je vytáhnete z vody. Všimnete si, že ve vašem brčku jsou uvězněné vody, ale voda klesne poté, co pustíte váš prst. Vzduch pomáhá vodě proudit.

Na druhou stranu usazeniny nebo zbytky uvnitř nádrže také způsobují, že voda přestává vytékat do vypouštěcího ventilu. Některé usazeniny jsou příliš velké na to, aby prošly vypouštěcím ventilem nebo hadicemi. Chcete-li to uvolnit, můžete zasunout drát do vypouštěcího ventilu nebo zadupat hadice, abyste vytvořili tlak. Pokud jste připraveni, pojďme se vrhnout na to, jak vypustit ohřívač teplé vody, když nevytéká.

Způsoby vypouštění ohřívače teplé vody, když nevytéká

Je nezbytné brát tuto metodu vážně, protože vám může pomoci určit, zda je nutné vyměnit vypouštěcí ventil nebo vypláchnout usazeniny uvnitř nádrže. Většinou jsou to usazeniny, které ucpávají ventil nebo hadice. Pojďme se naučit tři metody, které vám mohou pomoci zvládnout vypouštění ohřívače teplé vody, když nevytéká. Nejprve musíte nechat horkou vodu vychladnout a nosit ochranné rukavice a brýle. Vypouštění horké vody může způsobit popáleniny a jiná fyzická zranění.

#1. Eliminujte tlak

Ano, pokud vzduchová komora způsobuje uvíznutí vody, měli bychom uvolnit tlak. Pokud má vaše nádrž tlak pojistného ventilu, bude snazší odstranit napětí, ale nepodporuje to. Nejprve vypněte napájení nebo přívod plynu v ohřívači vody a poté vypněte ohřívač vody. Poté zavřete ventil přívodu vody a otevřete nejbližší kohoutek horké vody a přetlakový ventil ve vaší nádrži. Připojte zahradní hadici k vypouštěcímu ventilu a otevřete jej. Pokud to důkladně pustí vodu, tak je to vyřešené. Pokud ne, možná máte ucpaný ventil a pokračujte následujícím způsobem.

#2. Vložení drátu

Takže i po uvolnění tlaku a vytékání stále malého množství vody byste měli zkusit zasunout drát do vypouštěcího ventilu, abyste zatlačili ucpané usazeniny dovnitř nádrže. Při vypouštění vody se spolu s vodou vyloučí i malé zbytky. Chcete-li začít, vypněte zdroj energie vašeho ohřívače vody (elektrický nebo plynový) spolu s přívodem vody. Pokud máte ve vypouštěcím ventilu připojenou hadici, odstraňte ji. Pod vypouštěcí ventil dejte malou nádobu nebo ručník a získejte tuhý drát. Pomalu vložte tuhý drát do otvoru vypouštěcího ventilu a krouživým pohybem drátem pohybujte. Pokud tato metoda stále nezvýší proplachování vodou, možná budete muset vyměnit vypouštěcí ventil nebo propláchnout zpět cesty.

#3. Zpětné proplachování

Možná vše, co potřebujete, je zpětné proplachování. Chcete-li získat zpětné proplachování, potřebujete plnicí hadice pračky. Zavřete vypouštěcí ventil a připojte druhý konec hadice k vypouštěcímu ventilu, přičemž druhý konec připojte k nejbližšímu vodovodnímu kohoutku. Zapněte přívod vody (zahradní hadice nebo vodovodní kohoutek) a nechte tuto metodu alespoň několik minut. Tlak zahradní hadice nebo vodovodního kohoutku vytlačí usazeniny, které blokují otevírání ventilů. Po zpětném proplachu vypněte přívod vody a odpojte hadici. Otevřete vypouštěcí ventil a zjistěte, zda zpětné proplachování uvolnilo usazeniny. Možná vás také bude zajímat, co je zpětné proplachování.

Pokud si všimnete, že všechny tři metody, které jsem uvedl, nebyly dostatečně užitečné, možná budete muset vyměnit vypouštěcí ventil. Otvory ve vypouštěcích ventilech mohou být příliš malé na to, aby jimi procházely usazeniny, takže jej můžete nahradit kulovým ventilem, který má obří otvor a spláchne všechny zbytky ve vašem ohřívači vody.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste se naučili, jak vypustit ohřívač teplé vody, když nevytéká, pravděpodobně jste objevili nové nápady, jak s ním zacházet, pokud se to stane vašemu ohřívači vody. To vám pomůže překonat tuto tragickou situaci. Pokud si nejste jisti prováděním těchto metod a nemáte znalosti o tom, jak vaše voda doma funguje, zavolejte prosím odborníka, aby vám pomohl. Můžete si také přečíst o tom, jaká velikost jističe je pro ohřívač teplé vody a jak zjistit, zda je ohřívač teplé vody špatný