Jak vypadá svatba za 10 000: Ukázka rozpočtu

Pokud jste zvědaví, jak vypadá svatba za 10 000, musíte znát rozpis rozpočtu očekávaný pro každý svatební výdaj. Budete mít představu, jak by svatba vypadala, pokud nemůžete překročit 10 000 $, a pomůže vám naplánovat náklady, pokud je to vaše finanční kapacita.

A pokud máte ještě nižší rozpočet, můžete si přečíst, jak mít elegantní svatbu za 5000 dolarů nebo méně. Svatby samozřejmě nemusí přesáhnout 20 000 $, ale to neznamená, že se nedočkáte své vysněné události.

Ukázkový svatební rozpočet: Jak vypadá svatba 10 000

Snubní prsteny

První část vašeho rozpočtu na svatbu ve výši 10 000 $ budou snubní prsteny. Samozřejmě můžete nakupovat se svým partnerem, ale nemějte tlak na nákup drahých prstenů, pokud to znamená, že budete kompromitovat další svatební výdaje, jako je místo a platby dodavatele.

Můžete zvážit stanovený rozpočet 500 $ pro vaše snubní prsteny. Najít něco, co za vaše prsteny nepřesáhne 1 000 $, by mělo být snadné, protože většina klenotnictví nabízí sady za dostupné ceny.

Přečtěte si, jak vybrat snubní prsten, pokud je ještě nemáte.

Místo konání svatby

Svatební místo je snad největší část svatebního rozpočtu na svatbách. Obvykle to trvá 40 % nákladů, zvláště pokud máte velkou svatbu během hlavní sezóny.

Můžete nastavit rozpočet pod 1 000 $, ale je také možné neutrácet za místo. Například, pokud chcete utrácet za potřeby svatebního obřadu a dodavatele, zvažte uspořádání svatby na dvorku, protože bude zdarma.

Zde je návod, jak proměnit váš dvorek ve svatební místo pro zdobení tipů.

Svatební dort, catering a nápoje

Velkou část svatebního rozpočtu zabere i jídlo a pití na svatbě. Samozřejmě, pokud máte mnoho hostů, utratíte také vyšší.

Zvažte stanovení rozpočtu pod 300 $ na svatební dort, pod 4 000 $ na catering a ne více než 1 000 $ na alkohol nebo svatební bar. Můžete také uspořádat svatbu při čajovém dýchánku, abyste ušetřili náklady, protože byste svým hostům neposkytli jídlo o celém chodu.

Svatební oblečení, vlasy a make-up

Samozřejmě chcete ve svůj svatební den vypadat co nejlépe. Vyčleňte si proto nějaký rozpočet na svatební šaty, vlasy a make-up.

Vzhledem k tomu, že za celou svatbu nemůžete překročit 10 000 dolarů, je nejlepší nenosit oblečení svatebčanů na ramena. Ale pokud jde o vlasy a make-up, je tradicí, že se svatební párty připravuje s nevěstou, takže najděte svatební kadeřnici a vizážistku, která vyhovuje vašemu rozpočtu.

Svatební šaty a oblek si můžete půjčit nebo zakoupit na svatební obřad. Rozpočet 500 až 800 USD na oblečení nevěsty a ženicha je realistický, pak 3 % z vašeho svatebního rozpočtu mohou být na vlasy a make-up.

Svatební květiny

Svatební květiny, jako jsou svatební kytice, živůtky, boutonnieres a květinové dekory, jsou také poměrně drahé. Stále však můžete nastavit rozpočet na tyto svatební výdaje ve výši 1 000 USD.

Tajemstvím je kombinace falešných a skutečných květin. Navíc, levné dekory, jako jsou látkové závěsy kolem místa konání a svíčky na ozdoby, mohou také pomoci snížit náklady na květiny.

Zde je návod, jak ozdobit svícny na svatbu, aby vypadaly elegantně.

Svatební potřeby

Můžete si vyrobit další svatební potřeby, jako jsou karty kolem místa konání. Pokud však přesto chcete svým hostům posílat pozvánky, můžete si vytvořit malou sadu pozvánek nebo přejít na digitální tisk s jinými papírnickými potřebami, jako jsou kartičky s poděkováním a děkovné karty, abyste snížili náklady.

Nezapomeňte vyčlenit rozpočet pro RSVP, protože budete poskytovat poštovné pro své hosty. Chcete-li vědět více, zde je kolik stojí svatební poštovné.

Svatební hudba

Po splnění výše zmíněných prvků si můžete zarezervovat svatební kapelu nebo svatebního DJ, pokud stále máte více než 1 000 $ na útratu ze svého rozpočtu. Ale pokud ne, proč si nepronajmout reproduktory a mikrofon a neudělat si vlastní playlist.

Možná také znáte přítele nebo příbuzného, ​​který chce být svatebním MC. Přečtěte si naše tipy, jak MC svatbu, pokud vás to zajímá.

Svatební fotografie

Svatební fotografie jsou nezbytné, takže je vhodné utrácet 2 000 dolarů za pronájem svatebního fotografa. Nejprve zkontrolujte, který prodejce nabízí nejlepší poměr ceny a kvality.

Chcete zachytit ty nejlepší okamžiky vašeho obřadu a recepce, abyste si na ně mohli s přibývajícími roky vzpomínat. Možná také budete chtít vědět, jak pózovat na svatebních fotografiích, pokud nejste zvyklí na to, že na vás míří fotoaparát.

Je 10 000 hodně za svatbu?

Vzhledem k tomu, že většina dnešních svateb stojí 25 000 $ a více, 10 000 $ se za tuto událost nepovažuje za příliš mnoho. Ale samozřejmě, různé páry se liší svými finančními možnostmi.

Nechcete vyčerpat své úspory jednorázovou akcí. Důležité je splnit zákonné podmínky pro svatbu, abyste ji mohli oslavit se svými blízkými.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, jak vypadá svatba za 10 000, když jsme narušili rozpočet na každý nezbytný svatební prvek.

Můžete ušetřit na nákladech využitím volného místa, jako je dvorek, a zkrácením seznamu hostů, abyste měli levnější výdaje na stravování. Celkově většina párů utratí za svou svatbu přes 25 000 USD, takže stanovit 10 000 USD na svůj velký den není příliš mnoho.