Jak vypadá plíseň na cihle? 3 Identifikační tipy

Plísně mohou vypadat různě v závislosti na typu plísně a místě, kde začala růst. Možná se ptáte: „Jak vypadá plíseň na cihle? Za prvé, plísně rostou na tmavých vlhkých místech a tam, kde je možný zdroj potravy pro udržení kolonie plísní.

Plíseň je druh houby, která může růst uvnitř i venku. Jako každý typ plísní má plísně spóry, které se šíří a rostou při kontaktu na jakémkoli povrchu a živí se předmětem, na který se přichytí. Venkovní cihly, které jsou vystaveny kontaktu s vlhkostí kvůli dešti a občasnému postříkání vodou, mohou být dobrým místem pro růst kolonie plísní.

Tipy, jak špinit plísně na cihlách

Identifikace plísní, které rostou ve vašich zdech, je něco, co musíte vědět, abyste se s nimi mohli účinně vypořádat. Zde jsou některé z věcí, na které si musíte dávat pozor.

1. Odbarvení

Při hledání forem se můžete vždy podívat zpět ke zdroji. Plíseň je vedlejším produktem poškození vodou as poškozením vodou často přichází změna barvy. V tomto článku se můžete podívat na tipy, jak odstranit plíseň z poškození vodou.

Změna barvy je výsledkem povětrnostních vlivů v důsledku působení vody, což je částečně stejné jako růst plísní. Když ve svých cihlách uvidíte skvrny, které jsou světlejší nebo tmavší, než by měly být, je dobré začít hledat kolonii plísní.

2. Identifikace kolonie plísní

Jedním z nejdůležitějších tipů, které je třeba vědět, je typ kolonie hub, která v současné době roste. Jde o to, že plísním se daří na organických materiálech a cihly jsou anorganickým materiálem. Doba, kdy mohou plísně na cihlách růst, je, pokud je k nim na prvním místě připojeno něco organického.

Existuje však další typ skvrn, které rostou na cihlách, které jsou často mylně považovány za plísně, což jsou výkvěty. Výkvěty jsou druh skvrn, které na cihlách přetrvávají. Výkvěty jsou usazeniny solí zanechané odpařenou vodou a mohou se jevit jako nějaký druh plísně, ale není tomu tak.

3. Zápach

Zápach není vizuální vodítko, ale je to pravděpodobně jedna z prvních věcí, kterou můžete rozeznat. Pižmový zápach je něco, co by měl plesnivý předmět. Vzduch z plesnivého předmětu není něco, co byste snadno přehlédli a pravděpodobně může způsobit zdravotní problémy.

Proč cihly plesniví?

Plísně jsou druhem houby a houba roste na organických věcech, do kterých cihla nepatří. Jak již bylo zmíněno dříve, v okamžiku, kdy by mohla plíseň vyrůst v anorganické cihle, jsou přítomny všechny potřebné komponenty pro růst kolonie plísní.

Vlhké místo a možná i dostatečně tmavé, ale nejdůležitější ze všeho je organický materiál, který se musí vyluhovat. Například mrtvý plevel by byl ideálním organickým materiálem, na kterém se bude dařit pro plíseň, která roste na cihlách.

Co zabíjí plísně?

Zabití nebo vyčištění kolonie plísní lze provést mnoha způsoby. Na trhu je spousta chemikálií, které nabízejí řešení pro rostoucí kolonii plísní, jako je Mold Armor. Kromě chemických produktů na trhu lze k vyřešení kolonie plísní použít i některé domácí prostředky.

Pokud jde o chemikálie na trhu, kromě těch specifických, bělidla a peroxidu vodíku. Bělidlo je známá chemikálie zabíjející plísně, ale nemůže proniknout do porézních materiálů. To je důvod, proč je vyžadována správná směs, aby bylo možné účinně vyřešit problém s plísní.

Pokud jde o peroxid vodíku, jeho chemické vlastnosti jsou známé jako protiplísňové a antibakteriální, které celkově dobře působí proti plísním. Peroxid vodíku funguje na porézních i neporézních materiálech, takže je účinným řešením pro plísně.

Co se týče domácích prostředků, je jich na seznamu docela dost, ale nejpoužívanější jsou asi ocet, jedlá soda, citron a některé éterické oleje. Domácí prostředky jsou účinné zejména tehdy, víte-li, co a jak efektivně dělat.

Ocet je běžným domácím lékem na plíseň. Může být vyroben jako přímá náhrada bělícího prostředku a postup je pravděpodobně stejný jako u bělidla. Stejně jako funguje bělidlo, ocet nemůže proniknout do porézních materiálů.

Další by byla jedlá soda. Aby fungoval jako roztok na čištění plísní, musí se nejprve vařit a spařením to znamená nejprve přidat dostatečné množství vody. Nejen, že je to dobré řešení pro kolonii plísní, ale je také neškodné a bezpečné pro domácí mazlíčky a děti.

Mezi poslední domácí prostředky patří citron a trocha silice. Tyto druhy věcí jsou přírodní deodoranty a antiseptika, která dokážou odstranit plíseň na jakémkoli druhu povrchu.

Závěr

Plísně mohou růst na jakémkoli typu povrchu, pokud jsou zapotřebí potřebné prostředky. Pokud chcete vědět, „jak vypadá plíseň na cihle“, doufáme, že vám to poskytlo velkou pomoc. Pokud stále existuje něco, co podle vás chybí a dokážete najít potřebné řešení, můžete vždy vyhledat pomoc profesionála, který by vás navedl na správnou cestu.