Jak vyměnit vodou poškozenou podlahu v koupelně: 3 snadné kroky

Někdo by se mohl divit, „jak vyměnit vodou poškozenou podlahu v koupelně“. I když se poškození vodou může zdát jako malá nepříjemnost, může vést k vážným problémům, pokud se s nimi nepracuje správně.

Předběžný postup: Tipy pro čištění poškození vodou

1. Odstraňte všechny zdroje vodní vlhkosti přítomné v problémové oblasti

V případě kapající trubky to znamená uzavření přívodu vody, zatímco u mokrého koberce oblast vysušte, protože vlhkost může způsobit větší škody, čím déle zůstane na místě.

2. Prozkoumejte oblast, zda nevykazuje známky plísně

Pokud se neléčí, plíseň může způsobit zkázu na kvalitě vzduchu vašeho domova a strukturální integritě vašich podlah. Abychom vás provedli, podívejte se na tyto snadno srozumitelné pokyny, jak odstranit plíseň z poškození vodou.

3. Prostor by měl být odvlhčen

Předpokládejme, že máte přístup k odvlhčovači nebo třeba velkému ventilátoru. V takovém případě si můžete pomoci odstraněním přebytečné vlhkosti z oblasti. Před zahájením jakékoli práce je nezbytné vysušení.

4. Za prvé: Ujistěte se, že váš pracovní prostor je bez nepořádku

Pokud plánujete najmout profesionála nebo provádět opravy sami, musíte nejprve vyčistit prostor a odstranit všechny překážky, které vám stojí v cestě. Pokud můžete, zvažte dočasné přemístění vany a toalety v koupelně.

Před zahájením nesmí být v pracovní oblasti žádné překážky.

Oprava a výměna vodou poškozené podlahy v koupelně

1. Zbavte se jakéhokoli znehodnocenéhoporézního materiálu

Než budete pokračovat, zkontrolujte pracovní oblast, zda neobsahuje porézní materiál, který by mohl být poškozen, a zcela jej odstraňte. Odstraňte veškeré poškozené materiály, které zůstaly, a dezinfikujte oblast tak, že ji důkladně omyjete bělidlem nebo čisticím roztokem, než budete pokračovat v celém kurzu opravy.

2. Vyměňte poškozené materiály za nové

Před instalací nového materiálu důkladně prohlédněte oblast, zda v ní nejsou zachycené kapsy s vlhkostí. Po instalaci materiálu zkontrolujte podlahu, zda v ní nejsou zachycené kapsy.

Předpokládejme, že zjistíte, že vaše podlaha potřebuje vyměnit. Je vhodnější jej svléknout a vyměnit po celé délce, protože i nepatrné poškození může v budoucnu vést k významnějším problémům.

K dokončení práce vyměníte sádrokarton, který nelze opravit v malých záplatách, protože je nutné vyměnit celý plech.

3. Je čas to zapečetit!

Před tmelením podlah se ujistěte, že jsou všechny vaše nové materiály zajištěny a zasunuty na místo. Vždy by měla být použita epoxidová spárovací hmota nejvyšší kvality, zejména v oblastech náchylných k vysoké vlhkosti.

Těsnění pomůže zabránit poškození vodou v budoucnu tím, že vyplní všechny otvory ve vašem základu. To také znamená vyhnout se kyselým čisticím prostředkům.

Vysušení koupelny může prodloužit životnost vaší spárovací hmoty. Otírání stěn po sprše a udržování dobrého větrání místnosti může pomoci prodloužit životnost spárovací hmoty a zabránit prosakování vody za dlaždice.

Poté natřete celou plochu tak, aby splynula se zbytkem vašeho domova.

Pohled na příčiny poškození podlah v koupelně

Poškození podlahy vodou je často způsobeno netěsným potrubím nebo častěji vadným ohřívačem vody, mezi jinými zdroji poškození vody v koupelně. Lze jej snadno identifikovat podle přítomnosti viditelných fyzických znaků, které se liší v závislosti na materiálu podlahy takto:

Dlaždice

Vlhkost může prosakovat za dlaždice a způsobit řadu problémů. Může zničit sádrokartonovou podložku, způsobit hnilobu a dokonce způsobit, že dlaždice začnou padat, když zůstanou delší dobu nezafixované.

Poškození vodou za vašimi dlaždicemi může v nejhorším případě vést k růstu plísní za dlaždicemi. Pro osoby vystavené plísním to může být vážné zdravotní riziko.

Laminátová podlaha

Pokud je laminátová podlaha déle vystavena vlhkosti, také nabobtná a vyboulí se. Prkna už nebudou rovná, takže povrch bude nestabilní a nebezpečný pro chůzi, protože se mohou vzplanout při sebemenším náznaku tlaku.

V důsledku toho si všimnete tmavých skvrn, které naznačují přítomnost plísní a plísní.

Koberec

Koberce mají dvakrát větší pravděpodobnost, že plesniví než jiné typy podlah, pokud se rozlití nebo vlhkost okamžitě neodstraní. Koberec bude hromadit intenzivní pachy a změní barvu, pokud tekutina není vysušená.

Kvůli své toxicitě může být plíseň škodlivá, pokud je vdechována nebo vystavena po dlouhou dobu.

Tvrdé dřevo

V důsledku vystavení vodě po delší dobu se prkna z tvrdého dřeva vyboulí a vyboulí. Znamená to, že se pomalu oddělují od podkladu a stávají se nestabilními, takže přecházení po nich je časem nebezpečnější.

Kromě silného zabarvení voda také způsobí růst plísní ve dřevě, což nakonec vede k hnilobě. Nedovolíte, aby tento růst plísní pokračoval; místo toho postupujte podle těchto užitečných kroků, jak zastavit plíseň na dřevě poškozeném vodou.

Závěr

Jak jste se naučili, jak vyměnit vodou poškozenou podlahu v koupelně, nejlepším postupem je zabránit budoucímu poškození vodou. Nejlepší by bylo nechat poškozená místa vyměnit nebo opravit a řádně utěsnit, aby nedošlo k dalšímu poškození vodou.

Pokud voda již vaši maltu poškodila, budete pravděpodobně muset zavolat odborníky, aby problém odstranili. Je také důležité sledovat poškození podlahy vodou a co nejdříve jednat.

A konečně, nedílnou součástí tohoto procesu je zajistit, aby nedošlo k poškození plísní.