Jak vyměnit topné těleso ve vířivé sušičce? 8 snadných kroků!

Možná se díváte na to, jak vyměnit topné těleso v sušičce Whirlpool. Zde najdete cestu. Zde najdete cestu. Přečtěte si tento text a naučte se jednoduché kroky za pouhých pár minut.

Různé věci na sušičce mohou způsobit, že se nebude zahřívat. Zdroj tepla je jen jedním z několika faktorů, které mohou způsobit, že se vaše sušička nikdy nezahřeje. Zkontrolujte, zda ve vaší sušičce a ventilaci nejsou nějaké limity. Také se ujistěte, že vaše topné spirály nejsou připojeny k zemi.

Jednou z mála oprav stroje svépomocí je výměna zdroje tepla ve vaší sušičce Whirlpool. Součásti ohřevu sušičky často selhávají, takže pochopit, jak provádět tuto snadnou údržbu, je nesporně výhodné. Pokud místo nákupu náhradní sušičky snadno vyměníte součást, ušetříte spoustu peněz. Tento text vám rychle ukáže, jak vyměnit díl během sušičky Whirlpool.

Postup výměny topného tělesa ve vířivé sušičce

Zde je několik základních kroků, jak vyměnit topné těleso v sušičce Whirlpool.

Krok č. 1. Odpojte sušič

Kdykoli začnete na sušičce pracovat, musíte ji odpojit a odpojit výfukové potrubí. Může být také dobré si přečíst o tom, jak odpojit sušičku plynu,

Krok č. 2. Odstraňte panel

Poté bude nutné odstranit zadní stranu sušičky. Odpojte devět 1/4′′ šroubů, ohněte dozadu a zvedněte, abyste nasadili kryt.

Krok č. 3. Odřízněte přípojku topení

Odpojte kabely, které se připojují ke zdroji tepla, a tedy k hornímu limitnímu teploměru. Jistě, sušičky mohou mít čtyři nebo pět připojení, takže si zaznamenejte, kde a jak je každý drát připojen. Vysokoprahový termostat je připojen k zadní straně tepelného článku. Nejnovější sušičky mají nasazovací vysokorychlostní termostat. Starší sušičky však mají teploměr zajištěný jedním nebo dvěma 1/4′′ šrouby.

Zjistěte odpověď na svou otázku: jak opravím sušičku LG, která nehřeje.

Krok č. 4. Vyjmutí senzoru

Odstraňte černý senzor z hlavy a černý senzor ze základny.

Krok č. 5. Odpojte dráty

Odpojte vodiče umístěné přímo pod spodním senzorem. Tato dvě zařízení mohou být zdrojem vašeho problému (v 50 procentech případů ano). Nalevo od vás je také vypínač topení, pod významnějším bodem vlevo. Je to zhruba palec na délku a jsou k němu připojeny kabely. To může být i váš problém. Na místě je držen jediným šroubem. Máte-li pochybnosti, vezměte mnoho z nich do obchodu s elektronikou a otestujte je voltmetrem. Můžete si také přečíst o tom, jak odpojit plynovou sušičku.

Krok #6. Odstraňte kryt

Jemně nadzvedněte celý šedý povlak. Mělo by být snadné se toho zbavit. Pokud ne, zvedněte poněkud silněji a přetáhněte spodní část směrem k sobě. Možná bude nutné vyměnit šroub a rám bitu na nejvyšší úrovni. Řada stehů na spodní straně se rozpojí.

Krok č. 7. Otočte jej vzhůru nohama

Převeďte ji opačně nahoru a všimnete si, že jeden šroub drží součást na místě. Odstraňte šroub a jemně dosáhněte kusu, topné spirály na nějakém kovovém pouzdře. Hledejte jakékoli přestávky v kruhu. Prohlédněte prvek voltmetrem, pokud jej máte. Senzory by měly být dokonce testovány. To může odhalit, co je rozbité.

Krok č. 8. Nainstalujte nové topné těleso

Odstraňte součást, všechny detektory, zadní panel a odvzdušňovací hadici. Po dokončení jej otestujte. Zkontrolujte, zda kupujete primární složku Whirlpool. K dispozici jsou díly na opravu spotřebičů Whirlpool, které podpoří vzhled vaší sušičky. Pokud si koupíte analogový komponent nebo komponent třetí strany, záruka na vaši sušičku bude pravděpodobně neplatná.

Štítkový zdroj tepla má navíc jednoznačně lepší výkon a méně problémů s instalací. Je to jen obtížnost přeinstalovat váš nový zdroj tepla a muset se zbavit šroubů. Ujistěte se, že používáte nové šrouby dodávané s vaším novým prvkem. Šrouby musí být utaženy, aby se součástka při typickém pohybu sušičky neuvolnila. Před vypnutím sušičky se také ujistěte, že je zapojena do zásuvky.

Zde jsou náklady na výměnu topného tělesa v sušičce.

Je to obal!

Jak nyní víte, jak vyměnit topné těleso v sušičce Whirlpool může rychle opravit váš sušič spolu s novým nainstalovaným dílem, vaše sušička bude skutečně připravena rychleji se zahřát a rychleji usušit vaše oblečení. V budoucnu vám to může také usnadnit úsporu peněz na vašich výdajích za energii. Před otevřením a opětovným spuštěním sušičky nezapomeňte znovu připojit napájení zařízení. Tento snadný postup vám zajistí velké množství peněz. Možná si také nepořídíte zbrusu novou sušičku, ale také se vám možná nebude líbit, když zaplatíte peníze za pracovní náklady na odbornou instalaci.