Jak vyměnit topné těleso v sušičce Maytag? 3 snadné kroky!

Zajímá vás, jak vyměnit topné těleso v sušičce Maytag? Cítíme obavy, když pro náš problém neexistuje správné řešení. Dobrou zprávou ale je, že výměna topného tělesa Maytag trvá jen zhruba 30 minut. Před vším ostatním, jak funguje topné těleso?

Topné těleso suší oblečení, když ventilátor nasává vzduch zvenčí do sušičky. Tento vzduch je ohříván topným tělesem, pak jde do bubnu a odstraňuje vlhkost z vašich košil, kalhot a ručníků. Rozbité spirálky zastaví cestu elektřiny k topnému tělesu a vzduch zůstane studený. Ohřátý vzduch suší oblečení mnohem rychleji než studený vzduch.

V tomto článku se podíváme na to, jak vyměnit topné těleso vaší sušičky Maytag. Čtěte dále!

Proč vyměnit topné těleso v sušičce Maytag

Když sušičce chvíli trvá, než se zahřeje a odstraní vlhkost, nebo se nezahřívá vůbec. Před výměnou topného tělesa musíte zkontrolovat průchodnost. Mezi další problémy, které mohou způsobit pokles výkonu vaší sušičky, patří časovač, cyklování a termostat s vysokým limitem. Všechny tyto části lze zkontrolovat pomocí multimetru pro potvrzení problému. Kromě toho, pokud některá z pojistek vypadne z jističe vašeho domova, sušička se spustí, ale nesuší prádlo kvůli neúplnému napájení. Obě nohy pojistek by měly dodávat celkem 250 voltů.

Nástroje potřebné kvýměně topného tělesa v sušičce Maytag

První věc, kterou potřebujeme, jsou nástroje, kdykoli je třeba opravit nebo vyměnit. Tyto běžné nástroje musí být přítomny ve vašem milém domácím panelu nástrojů:

  • Čtvrtpalcový šroubovák
  • 5/16palcový šroubovák
  • Philips šroubovák
  • Pár jehlových kleští / šroubováku

Postup výměny topného tělesa v sušičce Maytag

Tato systematická část o tom, jak vyměnit topné těleso v sušičce Maytag, obsahuje seznam potřebných nástrojů, průvodce v 6 krocích a odhadované náklady na celou operaci.

Krok č. 1. Demontujte přední/zadní panel a dveřní spínač

V prvním kroku je potřeba pomocí křížového šroubováku odstranit dva šrouby ze spodní části sušičky. Nakloňte panel nahoru, abyste jej uvolnili z pružinových svorek. Pokud máte jiný model sušičky Maytag, vyhledejte posádky na zadní části a sejměte zadní panel bez naklánění. Odpojte dva vodiče od dveřního spínače a poznamenejte si jejich umístění. Poté sejměte postroj z přídržné spony. Nyní můžete panel odložit.

Krok č. 2. Vytáhněte sestavu topného tělesa

Vyhledejte sestavu topného článku a otevřete dva šrouby z horní a spodní části jeho štítu. Také vložte dva šrouby se šestihrannou hlavou ven pomocí 5/16 palcového šroubováku. Tyto šrouby zajišťují sestavu se spodní a pravou zadní částí těla sušičky. Dva vodiče jsou spojeny s horním limitním termostatem. Po přitažení sestavy k sobě je musíte odpojit. Otevřete matici pomocí šroubováku, abyste odstranili napájecí vedení. Vytáhněte sestavu ven z těla sušičky.

Krok č. 3. Vyměňte termostat vysokého limitu a sestavu

Vyjměte horní limit termostat otevřením šroubů z drátu a termostatu. Znovu nasaďte horní limit termostatu na nové topné těleso stejným způsobem, jakým jste jej vyjmuli dříve. Znovu nainstalujte sestavu s tělem sušičky a připojte stínění. Také připojte vodiče k topnému tělesu. Po dokončení montáže nezapomeňte zapojit vodiče zpět do dveřní nitě. Zajistěte přední nebo zadní panel pomocí pružinových spon a zajistěte jej dvěma šrouby na každé straně.

Cena Výměna topného tělesa v sušičce Maytag

V této části vám řekneme, kolik stojí výměna topného tělesa v sušičce prádla. Pokud si myslíte, že výměna topného tělesa je nákladná oprava, váš názor je špatný. Protože topné těleso pro sušičku Maytag je k dispozici na Amazonu nebo na jakékoli jiné webové stránce s díly zařízení za pouhých 40 $. Navíc byste neměli váhat utratit tuto částku za srdce vaší sušičky.

Profesionální instalace do značné míry zvyšuje rozpočet

Pokud však plánujete zavolat na výměnu profesionálního technika, musíte svůj rozpočet navýšit 2 až 4krát. Za tuto jednoduchou opravu vám budou účtovat přibližně 100 až 200 $. Podle nás byste měli mít odvahu problém vyřešit sami a ušetříte stovky korun.

Záruka ušetří spoustu vašich peněz, zvláště pokud jste si pro nákup svých spotřebičů vybrali spolehlivou společnost. Před jakoukoliv opravou se musíte podívat na záruční list sušičky. Cena se pohybuje od města k městu v zemi. Možná, že velká společnost po vás bude chtít více peněz ve velkém městě nebo jednotlivý technik bude účtovat méně babek než renomovaná společnost. To vše závisí na vaší poloze a oblasti. Možná si také budete chtít přečíst o nejlepší kompaktní pračce a sušičce.

It’s A Wrap!

Při uzavírání tohoto návodu, jak vyměnit topné těleso v sušičce Maytag, vám chceme říci, že jde pravděpodobně o nejjednodušší opravu sušičky. Opotřebovanou část byste měli okamžitě vyměnit za novou a dát své sušičce nový život. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kde si půjčit pračku a sušičku a kde koupit pračku a sušičku do bytu.