Jak vyměnit topné těleso v sušičce? 5 snadných kroků!

Možná budete chtít vědět, jak vyměnit topné těleso v sušičce? Bez obav! Svou odpověď dostanete níže. Zde v tomto článku se dozvíte, jak vyměnit topné těleso, aniž by došlo k poškození vaší sušičky.

Pokud se vaše sušička nezahřívá, nejpravděpodobnějším důvodem je poškozený nebo vadný prvek. Tento prvek je kritický pro provoz vaší sušičky, protože může poskytovat teplo, které nakonec suší vaše oděvy. Pokud nefunguje správně, vaše oblečení může zůstat vlhké.

Rychlou kontrolou spirál tepelného zdroje můžete někdy vyhodnotit, zda to není důvod vaší netopící sušičky. Popáleniny nebo řezné rány ve spirálách signalizují vadné topné těleso. Navíc, pokud zkontrolujete cívky a nenajdete žádné viditelné poškození, můžete provést test kontinuity pomocí voltmetru. Test určí, zda elektrická cesta součásti prochází celou trasou cívek bez překážek. Vadná elektrická cesta naznačuje, že za výpadek sušičky je s největší pravděpodobností odpovědný váš ohřívač a bude nutné jej vyměnit. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Postup výměny topného tělesa v sušičce

Po vyhodnocení příčiny, proč sušička netopí správně, byste měli vyměnit topné těleso. Zde jsou jednoduché kroky, které vás povedou k tomu, jak vyměnit topné těleso v sušičce:

Krok č. 1. Odpojte napájecí kabel sušičky

Síťový vypínač, který jej reguluje, je geneticky naprogramován do řídicích systémů domu. Po vypnutí vypínačů otestujte sušičku, abyste se ujistili, že je vypnutá. I když jste si jisti, že je elektřina vypnutá, před vyhozením prvku použijte sadu pro testování napětí ke kontrole konektorů sušiče. Sušiče používají 240 voltů a šok může být životu nebezpečný, takže je lepší být obezřetný. Připojte červený vodič inspektora k mosazným svorkám libovolné sušičky a tmavý vodič k záporné svorce. Tester musí zobrazit 0, jinak by měl paprsek zůstat vypnutý. Pokud se vám někdy objeví odraz, zapletli jste nesprávný jistič. Vědět, jak odpojit sušičku plynu.

Krok č. 2. Odsuňte sušičku

Vytáhněte sušičku dále od stěny, abyste dosáhli na výfukový systém. Odpojte odvzdušňovací trubku a poté sušičku odsuňte velmi daleko od stěny, aby fungovala za ní.

Krok č. 3. Odstraňte zadní panel

Oddělte zadní panel odšroubováním šroubovákem. Objevte topné těleso sledováním kabelů z centrální sušicí stanice. K připevnění kabelů ke komponentu se používají špunty nebo kruhové šrouby a poté odstraňte kovový štít obklopující prvek odšroubováním šroubů, které jej drží na místě. Zvedněte konektory lopatky od sebe nebo povolte šrouby držící kroužky, abyste oddělili součást.

Krok č. 4. Vyměňte termostat

Získejte topné těleso a opatrně jej přesuňte na zadní stranu vašeho zařízení. Poté použijte šrouby, které jste uvolnili dříve, k ochraně a opětovnému připojení vodiče topné součásti ke zdroji tepla. Vyměňte robustní kryt termostatu a znovu připojte jeho kabely. Nakonec nasaďte zadní panel sušicí komory na zařízení.

Krok č. 5. Zkontrolujte topné těleso

Chcete-li dokončit údržbu, znovu připojte zařízení a nashromážděte množství mokrého prádla do bubnu sušičky, abyste zkontrolovali čerstvě nainstalované topení.

Je to obal!

Po důkladném přečtení tohoto článku víte, jak vyměnit topné těleso v sušičce. Vaše sušička skutečně dostatečně vysušila vaše oděvy. Můžete ušetřit stovky dolarů provedením této zjednodušené opravy sami místo toho, abyste si najímali opraváře.

Najmutí profesionála je obecně levnější, pokud věříte, že to zvládnete, protože stačí objednat výměník tepla. V závislosti na produktu a verzi může být topné těleso umístěno v různých oblastech sušičky, takže je skvělý nápad, než vše rozebrat, trochu prozkoumat.

Pokud se však rozhodnete udělat vše sami, můžete ušetřit spoustu peněz, protože nebudete platit specialistovi na údržbu stanovenou službu ani platit sazbu. Mnoho jednotlivců se také bojí, že se budou muset vypořádat s rozbitým spotřebičem. Pokud vaše sušička přestala produkovat teplo a na vině není žádný z výše uvedených prvků, měli byste zavolat opravnu, aby vám pomohla. Můžete si také přečíst o tom, jak opravit sušičku, která se neotáčí, a jak vyměnit pás sušičky.