Jak vyměnit topné těleso v ohřívači vody? 4 snadné kroky!

Chcete vědět, jak vyměnit topné těleso v ohřívači vody? Postupujte podle těchto šesti rychlých průvodců a vyměňte je za méně než 10 minut!

Ano, výměna topných těles není tak náročná a běžně ji majitelé domů nahrazují. Pokud jste si jisti a rozumíte krokům při výměně topných článků, můžete tento úkol rychle dokončit.

Topná tělesa selžou v průběhu času a stejně jako jakákoli jiná součást, která selže, budete muset zakoupit náhradní, abyste ji udrželi nebo znovu uvedli do provozu. Některé vodítka vám mohou pomoci určit, že vaše topná tělesa v ohřívači vody selhávají, například neprodukuje teplou vodu nebo neprodukuje teplou vodu, která rychle vychladne. Abyste si mohli horkou vodu znovu užít, musíte vyměnit topná tělesa.

Co je to topné těleso?

Ohřívač vody je tím, co váš ohřívač vody vyrábí teplou vodu. Topná tělesa existují pouze v elektrických ohřívačích. Plynové ohřívače vody tento systém vytápění nepodporují, protože k ohřevu vody používá hořák. Najděte v horní a spodní části nádrže. Chcete-li vyměnit topné těleso na horní části, budete potřebovat nějaké nástroje, které vám pomohou sejmout přístupový kryt, a nosit ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, abyste si chránili ruce. Pokud chcete, můžete si nasadit ochranné brýle. Pokud jste připraveni se učit, pojďme se vrhnout na to, jak můžete vyměnit topné těleso v ohřívači vody, přečtěte si článek níže!

Postup výměny topného tělesa v ohřívači vody

Tyto kroky vám pomohou odstranit a nainstalovat nové topné těleso. Tento úkol je snadné začít a skončit, ale mějte na paměti, že tento proces musíte dělat krok za krokem, abyste předešli nechtěným situacím a předešli nehodám, které vám mohou fyzicky ublížit. Pokud si nejste jisti s níže uvedenými kroky, požádejte licencovaného technika, aby vám pomohl nebo provedl tento úkol. Vaše bezpečnost je naší hlavní prioritou. Na druhou stranu, pokud máte znalosti o tomto zařízení, začněme odhalovat, jak vyměnit topné těleso v ohřívači vody.

Krok č. 1. Vypněte přívod elektřiny

Zapnutí elektrického napájení před čímkoli jiným je velmi důležité. Prosím, nepracujte se zapnutým napájením, protože to může způsobit úraz elektrickým proudem, který vám může způsobit fyzické zranění nebo v horším případě ztrátu života. Ujistěte se, že je vypnuto napájení. Pokud má váš elektrický ohřívač vody samostatný jistič, jděte k němu a vypněte jej. Pokud jste nenainstalovali samostatný jistič, přejděte k hlavnímu jističi elektrické sítě, vypněte jej a vypněte ohřívač vody. Možná vás také bude zajímat, jak zapnout elektřinu.

Krok č. 2. Vypusťte vodu

Poté, co ohřívač vody vypnete, uzavřete přívod vody, aby se studená voda nedostala do nádrže, protože vodu vypustíme. Získejte hadici (jakoukoli hadici na vodu) a připojte ji k vypouštěcímu ventilu. Prodlužte hadici mimo dům nebo v oblastech, kde může odtékat voda. Pokud váš ohřívač vody podporuje pojistný ventil, otevřete jej, abyste uvolnili tlak vzduchu uvnitř nádrže. Pokud nepodporuje pojistný ventil, můžete přejít k nejbližšímu kohoutku s horkou vodou a zapnout jej.

Otevřete vypouštěcí ventil a nechte vodu vytékat, dokud nebude prázdná. Tipy, které potřebujete vědět při vypouštění vody, jsou výměna topných těles a veškerou vodu v nádrži budete muset vypustit pouze v případě, že vyměňujete dno. topné těleso. Ale pokud vyměňujete svršek, můžete na dně nádrže nechat trochu vody.

Krok č. 3. Vyjměte a vyměňte topné těleso

Nyní můžete přistoupit k výměně topného tělesa. Povolte šrouby v přístupovém krytu a otevřete jej. Uvidíte izolační podložku zakrývající termostat a topná tělesa. Otočte izolaci nahoru a otočte poutko. Odšroubujte a odstraňte upevňovací dráty. Použijte objímku topného tělesa a pomalu topné těleso vytáhněte. Po vyjmutí topného tělesa vložte prosím nové a pevně jej připojte k objímce. Připojte a pevně přišroubujte dráty.

Krok č. 4. Vyčistit

Po úspěšném připevnění nového topného tělesa můžete nyní otočit plastový štítek zpět a vrátit izolační podložku na své místo. Získejte přístupový kryt a pevně jej zajistěte utažením šroubů. Zavřete vypouštěcí ventil a odstraňte připojené hadice. Zavřete přetlakový ventil nebo kohoutek horké vody, který jste předtím zapnuli, a zapněte přívod vody. Pro kontrolu výkonu nově instalovaného topného tělesa jej zapněte a otestujte vodu! Poté zavřete všechny kohoutky horké vody, zapněte ohřívač vody a nastavte teplotu podle svého přání. Chvíli potrvá, než se vaše voda ohřeje, takže počkejte několik minut a otevřete kohoutek s horkou vodou.

It’s A Wrap!

Nyní, když víte, jak vyměnit topné těleso v ohřívači vody, budete je moci vyměnit samostatně. Pokud jste na to odborník, nezavoláte technika, aby vám vyměnil topné těleso, kdykoli to budete potřebovat. Když to uděláte sami, můžete ušetřit čas a peníze, ale buďte opatrní při manipulaci a dodržování těchto kroků. Pokud se cítíte zmatení, neváhejte se zeptat profesionála. Můžete si také přečíst o tom, jak zjistit, zda je článek v ohřívači vody špatný a jak funguje dvouprvkový ohřívač vody.