Jak vyměnit těsnění chladničky? 3 snadné kroky!

Možná se přihrádky na potraviny uvnitř vaší chladničky zahřívají; pak byste chtěli vědět, jak vyměnit těsnění chladničky, protože to je často problém. Konkrétně budete muset vyměnit gumové těsnění, které běží kolem dveří chladničky. Je možné, že již nebude správně těsnit, protože je již natažený nebo opotřebovaný.

Těsnění je obvykle připevněno ke dveřím chladničky pomocí plastových nebo kovových držáků. Šrouby některé zajišťují. Pro tento projekt tedy budete muset použít šroubovák. V nejbližší prodejně spotřebičů si také pořiďte náhradní těsnění.

Lednice potřebuje pro začátek znovu nové těsnění. Nejlepší je alespoň jednou ročně zkontrolovat, zda je těsnění vaší lednice v dobrém stavu.

K tomu můžete použít papírový test. Mezi ledničku a dveře vložte list papíru. Poté zavřete dvířka chladničky a vytáhněte papír.

V případě, že se snadno vyklouzne; pak to znamená, že těsnění chladničky je třeba vyměnit, protože již netěsní správně. A co víc, budete muset vyměnit staré těsnění za jiné, pokud má pokřivené nebo ohnuté rohy, roztrhané, prasklé nebo tvrdé a nepoddajné. Zde je návod, jak tuto práci děláte.

Kroky k výměně těsnění chladničky

Následující kroky lze snadno provést. Jsou zapotřebí pouze základní dovednosti a lze je dokončit během chvilky. Takže bez dalších okolků začněme. Jak tedy vyměnit těsnění chladničky?

Krok č. 1. Sejmutí stávajícího těsnění chladničky ze dveří

Když odstraňujete stávající těsnění dvířek chladničky, využijte čas k namočení nového do horké vody, abyste jej později mohli snáze nainstalovat. Některá těsnění chladničky jsou zajištěna na místě pomocí kovových úchytů připevněných po obvodu dveří. Musíte zvednout vnitřní okraj stávajícího těsnění, aby byly odhaleny šrouby, které zajišťují gumové těsnění v kovovém držáku.

Poté tyto šrouby musíte povolit pomocí šroubováku. Chcete -li odstranit těsnění dvířek chladničky, musíte uchopit její vnitřní přírubu a stáhnout ji zpět. Ujistěte se, že používáte šroubovák se správnou velikostí šestihranné hlavy. Stačí povolit upevňovací šroub, nevyjímejte je ze dveří. Poté sejměte těsnění.

Krok č. 2. Instalace nového těsnění dveří chladničky

Nyní je čas nainstalovat nové těsnění. Začněte v jednom rohu nahoře tím, že budete pracovat s těsnicím okrajem za příchytkou. Až budete hotovi, pokračujte do ostatních rohů, dokud nedokončíte celý obvod dveří. Existuje pouze jeden správný způsob, jak namontovat těsnění. Utáhněte upevňovací šrouby nebo těsnění mrazničky pomocí šroubováku s šestihrannou maticí, ale neutahujte je úplně.

Poté zkontrolujte, zda není pokřivená, zavřením dveří chladničky. V případě potřeby jej narovnejte uchopením za horní a spodní část. Zatlačte na dveře a znovu je zatáhněte, než je zavřete, abyste zkontrolovali, zda jsou správně zarovnány. V případě potřeby postup opakujte. Dokončete postup utažením šroubů.

Krok č. 3. Tření vazelíny

Prostudujte si polohu dveří chladničky vzhledem ke skříňce chladničky. Pokud jsou dveře mrazničky nebo chladničky vyšší nebo pokleslé, budete je muset zarovnat. Chcete -li to provést, nejprve uvolněte závěsy. Nyní, abyste snížili odpor těsnění, naneste vazelínu na závěs těsnění mrazničky.

Časté dotazy

Zde jsou odpovědi na vaše běžné otázky:

Otázka č. 1. Je obtížné vyměnit těsnění chladničky?

Pokud dvířka chladničky prosakují nebo jsou vadná, bude zbytečně vynaloženo příliš mnoho energie. Všimnete si, že se váš účet za elektřinu zvyšuje. Nejen to, ale také to povede ke kratší životnosti a opotřebení jednotky. Potraviny v nich uložené budou také vystaveny riziku zkažení. V takovém případě budete muset vyměnit těsnění dveří chladničky (také známé jako těsnění dveří) a naštěstí to není snadné.

Otázka č. 2. Jak dlouho těsnění chladničky vydrží?

Těsnění musíte kontrolovat minimálně každý rok, abyste zjistili, zda je v dobrém stavu. Mějte však na paměti, že životní cyklus každého kuchyňského spotřebiče se liší. Totéž platí pro těsnění chladničky.

Otázka č. 3. Jak zjistit, zda netěsní těsnění dveří chladničky?

Nejprve zavřete dveře bankovkou nebo papírem zasunutým mezi ledničku a těsnění. Poté papír pomalu vytáhněte. Když to děláte, musíte cítit určité napětí. Pokud ne, je to známkou toho, že těsnění je již rozbité nebo slabé.

Otázka č. 4. Co se stane, když těsní těsnění dveří chladničky?

Chladnička je navržena s těsněním, které utěsňuje studený vzduch a udržuje teplý vzduch venku. Pokud však chladnička uniká, podívejte se, jak opravit netěsnou chladničku, pak kompresor poběží více než obvykle, což způsobí její opotřebení. Nejen to, ale bude to plýtvat energií.

Je to zábal!

Kroky, jak vyměnit těsnění chladničky, jsou elementární a jednoduché. Pokud se budete řídit touto příručkou, budete schopni vyřešit problém s vaší chladničkou a zabránit jejímu předčasnému opotřebení. Další související články získáte kliknutím sem, jak opravit těsnění chladničky. Díky za zastavení!