Jak vyměnit sušičku plynu? 7 snadných kroků!

Víte, jak vyměnit sušičku plynu? Pokud ještě ne, pak jste na správném místě. Starou plynovou sušičku můžete vyměnit v jednoduchých krocích; vypnutím plynového potrubí, odpojením sušičky a její výměnou za novou.

Při výměně sušičky plynu je nezbytné určit, jak zacházet se správným vybavením a příslušenstvím.

Před instalací mějte na paměti, že sušička je vhodná pro dům. Řádně zapojte elektrické vedení a výfukový otvor a dokončete výměnu podle pokynů. Typické sušičky fungují správně až do 15 let a během této doby budou vyžadovat dvě opravy. Je také lepší vyměnit sušičku, pokud jste ji již dříve opravili. Každý může starou sušičku odinstalovat a nahradit ji moderním modelem. Začněme číst tento článek!

Postup výměny sušičky plynu

Přestože jsou náklady na zařízení vyšší, může být plynová sušička vynikající volbou než elektrická. Možná byste mohli ušetřit nějaké peníze tím, že starou sušičku ručně vyměníte za novou. Kdykoli začnete, dvakrát zkontrolujte, zda se požadavky na sušičku plynu a výstup zdají být stejné. Pokud nikdy nejste odborníkem na tyto druhy projektů nebo nemáte k dispozici bezpečné a rychlé techniky ke kontrole, je lepší zavolat na instalaci odborníka na údržbu. Níže uvádíme kroky, které vám pomohou vyměnit sušičku plynu:

Krok č. 1. Odpojte plynovod a jistič

Právě na desce centrálního jističe musí být všechny jističe vypnuty. Může být umístěn na různých místech, včetně suterénu nebo garáže v domě a prádelny nebo pokoje pro hosty pro kondominium a byty. Tyto plynové ventily pro plynové potrubí sušičky lze vypnout směrem k ventilu zdroje nebo dokonce na centrálním odpojovacím potrubí hlavního přívodu. Primární uzavírací ventil je v každé budově umístěn jinak.

Pohyblivý šroubovák o délce 30,5 až 38,1 cm nebo 12 až 15 palců lze použít k vypnutí plynového vedení ve většině domů. Otáčejte tímto ventilem, dokud vrchol nebude rovnoběžný s potrubím. Zeptejte se poskytovatele plynu, pokud vám není zrovna dobře, když vypínáte plynové potrubí.

Přečtěte si také o důvodech, proč moje sušička páchne jako plyn.

Krok č. 2. Vložte závit do plynového potrubí

Budete muset ošetřit každý prvek závitového připojení pomocí lepidla na potrubí, než skutečně zapojíte potrubí sušičky s vedením zemního plynu do stropu. Pomůže při vytváření těsného utěsnění mezi prvky potrubí, čímž se zabrání úniku škodlivého plynu.

Krok č. 3. Jsou připojeny potrubní spojky

Připojte přívod plynu k sušičce pomocí adaptabilního připojení pomocí nerezových konektorů. Chcete-li připojit 1,9 cm nebo 3/4 palcovou koncovku potrubí k 1 cm nebo 3/8 palcové koncovce potrubí většinou na vaší sušičce, budete potřebovat adaptér.

Mějte na paměti, že připojení vaší sušičky může dosáhnout potrubí ve vašem domě. Oprava zastaralé potrubní přípojky není dobrý nápad! Pokud vyměňujete sušičku plynu, která již byla připojena, zkuste odinstalovat starý adaptér a poté je nahradit značkovým. Po připojení adaptéru potrubí zapojte opačnou stranu nástavce na potrubí k plynovému potrubí uvnitř stěn. směrem k lince, většinou na stroji. Na plynové potrubí musí být namontován šroubový ventilový prvek. Potrubní adaptér by byl připojen směrem k ventilové části.

Krok č. 4. Zajistěte přípojky plynového potrubí

Vyměňte zastaralý ventil za takový moderní kulový ventil, který lze použít v plynu, pokud máte v domě dřívější plynové armatury. Při výběru této možnosti byste měli nejprve vypnout napájení hlavního ventilu. Adaptér nepochybně nainstaluje spojovací vedení směrem k ventilům. Upevněte spoje mezi jednotlivými díly plynového potrubí pomocí sady flexibilních nástrojů. Začněte dávat pozor, abyste nepoškodili svá připojení přílišným utahováním a utahováním potrubí. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak bezpečně odpojit sušičku plynu.

Krok č. 5. Zkontrolujte únik plynu

Vezměte misku a přidejte stejné množství vody a tekutého mýdla, abyste vytvořili směs. Naneste malé množství barvy právě na spojky, které spojují různé sekce přívodu plynu. Nyní u zdrojového potrubí sušičky zapněte plyn. Když si všimnete rostoucího bublání hlavně na spojích, znamená to, že elektrické vedení netěsnilo. Pokud si všimnete jakéhokoli úniku, vypněte napájení, důkladně seřiďte kontakty a zkuste to jednou. Ke kontrole úniku plynu nepoužívejte zdroj vznícení!

Krok #6. Dokončete instalaci

Nyní sušičku znovu připojte a zapněte. Po připojení volného závitu k výfukovému potrubí sušičku bezpečně přesuňte na místo. Pro proudění vzduchu jej umístěte asi 3 stopy od stěny. Nejlepší je také vědět, jak odpojit sušičku plynu a jak odpojit sušičku plynu.

Krok č. 7. Zapněte sušičku

Testování ovládá novou sušičku plynu tak, že ji zapnete na plyn a poté resetujete jistič.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po přečtení se dozvíte, jak vyměnit sušičku plynu. Výše zmíněný krok je velmi účinný a dělá zázraky při výměně sušičky plynu. Přečtěte si pozorně všechny kroky a přestaňte se bát. Děkujeme vám, přátelé, že jste s námi!