Jak vyměnit knot v petrolejovém ohřívači? 5 snadných kroků!

Máte problémy s tím, jak vyměnit knot v petrolejovém ohřívači? Teď, když jste tady, se o to nebudete starat. Výměna ohřívače může chvíli trvat, zvláště pokud s ohřívačem nejste obeznámeni, stejně jako je to vaše první výměna knotu. Každý z nás má všechno poprvé, takže pokračujte ve čtení a zjistěte více o knotech.

Naftové ohřívače používají knoty, které se dodávají na horní straně ohřívače. Petrolej prochází knotem, aby se odpařil, pokud je knot zapálený.

Postupem času knot ztvrdne a nahromadí nečistoty s usazeninami. Tyto faktory významně ovlivňují výkon vašeho ohřívače, jako je černý kouř a nepříjemný zápach. Ne všechny knoty se musí hned vyměnit, ale pokud je to v nejhorším stavu a chcete nový knot, pojďme se ponořit!

Proč je výměna knotu nutností?

Možná jeden z důvodů, proč plánujete vyměnit knot vašeho petrolejového ohřívače, je ten, že je špinavý, ale to zkracuje všechny důvody, protože špinavý knot vydává černý kouř, který také zapáchá. Na druhou stranu špinavé knoty také snižují světlo ve vašem topení, což má za následek pomalejší vytápění místnosti. Takže, pokud si myslíte, že jej potřebujete vyměnit, měli byste se naučit a postupovat podle níže uvedených kroků, jak vyměnit knot v petrolejovém ohřívači. Petrolejový ohřívač je jednou z nejlepších možností, kterou můžete uložit pro nouzové účely. Petrolej je stabilnější než paliva než jiná topidla, pokud je vypnutá elektřina. Tento typ topidla může být zdrojem světla uvnitř vašeho domu nebo vytápět místnost, takže většina majitelů domů dává přednost tomu, aby měla připravená petrolejová topidla.

Postup výměny knotu v petrolejovém ohřívači

Před zapálením a naplněním nádrže vašeho petrolejového ohřívače musíte nejprve zkontrolovat knot, zejména pokud jste ohřívač skladovali delší dobu. Pokud si myslíte, že musíte knot vyměnit, přečtěte si a postupujte podle pokynů k výměně knotu v petrolejovém ohřívači. Výměna knotu je snadný úkol a obvykle ji spravují majitelé, takže i když je to vaše první, můžete tuto práci provést hladce. Jsi připraven? Tak začněme!

Krok č. 1. Připravte ohřívač

Vyhledejte bezpečné místo, kde můžete demontovat petrolejové ohřívače a pomocí nádoby nebo hadříku umístit uvolněné šrouby nebo matice. Na druhou stranu se u některých petrolejových ohřívačů dává přednost vyprazdňování petrolejem. Pokud zůstane petrolej, vysušte je zapálením ohřívače, dokud to nebude hotové. Pokud jste ohřívač vyprázdnili vysušením, nechte ohřívač vychladnout, než přejdete k dalšímu kroku. Pro vaši bezpečnost zapalte svůj petrolejový ohřívač mimo dosah elektrických nebo plynových a hořlavých materiálů.

Krok č. 2. Demontujte ohřívač

Můžete být zmateni, jak vrátit části ohřívače na místě, zvláště pokud je to poprvé. Abychom vám s tím pomohli, můžete si před tím vyfotografovat ohřívač nebo se podívat do příručky, abyste tomu zabránili. Začněme odstraňovat každou část. Povolením šroubů vytáhněte palivovou nádrž, nastavovač knotu a baterie. Vzhledem k tomu, že existují různé typy ohřívačů, možná budete potřebovat buď Philipův šroub, nebo plochou hlavu. Poté sejměte přední mřížku nebo horní ochranný kryt a komín.

Krok č. 3. Přístupový držák knot

Chcete-li získat přístup k sestavě držáku knotu, musíte povolit šrouby, které spojují základnu ohřívače skříně, a vytáhnout ji svislým zvednutím. Vyjměte slídové čelní sklo z hořáku a poté odšroubujte křídlovou matici, abyste zvedli celou sestavu. Tam uvidíte knot připojený k němu. Můžete použít lepenku nebo nepoužitou látku, kterou umístíte za knot, abyste kontrolovali zbývající petrolej na knotu a zabránili jeho šíření po celém vašem místě. Odstraňte držák knotu zvednutím sací trubice připojené k sestavě.

Krok č. 4 Vyměňte knot

Chcete-li knot vyjmout, oddělte každý nástavec knotu od ostrých zubů, které je drží uvnitř, a složte je, aby se vysunul. Chcete-li vložit nový knot, složte náhradní knot a zasuňte jej. Opatrně přitlačte knot na každý zub. Připevněte držák zpět do sací trubice a otáčejte trubicí, aby bylo zajištěno, že je knot pevně připevněn. Existují různé typy knotů pro ohřívače, proto prosím zkontrolujte správnou velikost knotu v návodu. Myslím, že je užitečné si přečíst o spalování knotu petrolejového ohřívače.

Krok č. 5. Kontrola nového knot

Po výměně starého knotu je třeba umístit nastavovací knoflík do knotu k hřídeli. Zapněte nastavovač, abyste spustili knot a přejděte k základně. Otočte knoflíkem ve směru hodinových ručiček a držte západku. Vyměňte celou sestavu nastavovače knotu a vyzkoušejte ji. Některá petrolejová ohřívače nevyžadují výměnu sestavy seřizovače knotu, takže pokud si myslíte, že nový by byl skvělý, můžete se pustit do něj a dalších částí vašich ohřívačů.

It’s A Wrap!

Doufám, že vám čtení článku pomohlo naučit se, jak vyměnit knot v petrolejovém ohřívači doma. Vyměnit to není tak těžké, že? Tento úkol zvládnete za méně než 30 minut, zvláště pokud zařízení neznáte. Výměna knotu je nezbytná pro majitele petrolejových ohřívačů, protože se knot opotřebovává. Nejlepší je také vědět, jak zapálit petrolejové topení a jak spustit petrolejové topení.