Jak vyjmout svíčku ze sklenice

Pokud jste milovníkem svíček, pravděpodobně jste si koupili spoustu vonných svíček, že? Nemůžeme upřít estetiku jeho sklenice na svíčku; kdo by to nechtěl znovu použít, že? Uvnitř je však stále přebytečná svíčka nebo svíčku vymýtit; naučíme vás vyjmout svíčku ze sklenice.

Způsoby vyjmutí svíčky ze sklenice

Zmrazit to

Vlivem chladu vosk tuhne a smršťuje se, což usnadňuje jeho odstranění. Výsledkem je, že typickým způsobem čištění vosku z koberců je použití kostek ledu. Pokud má sklenice malý otvor, použijte nůž na máslo nebo lžíci k odstranění vosku, pokud je měkký.

Je to rozbití všech významných kousků vosku, které zůstanou v nádobě. Zmrazte svíčku na mnoho hodin nebo dokud zcela nezmrzne. Vosk by měl rychle vytéct z lahvičky, ale v případě potřeby jej uvolněte nožem na máslo.

Před umytím nádoby mýdlem a vodou odstraňte všechny zbytky škrabkou. Další možností je dát nádobu do mrazáku. Nakonec nádobu zajistěte na stabilním místě, aby se nepřevrátila.

Když voda zmrzne, expanduje, zatímco vosk se smršťuje. To znamená, že vosk na svíčku se odlepí od stěn nádoby na svíčku. Vložte hrnec do mrazáku, aby vosk ztuhnul. Může to trvat od 20 do 30 minut až po několik hodin.

Vyjměte votiv z mrazáku. Když vosk zmrzne, vyjměte sklenici z mrazáku. Zatlačením na roh vosku můžete zkontrolovat, zda je zmrzlý.

Pokud vosk klouže nebo se odlupuje, je zmrzlý a připravený k odstranění. Odstraňte vosk z nádoby. Otočte nádobu na stranu a vosk by měl jen vypadnout.

Používejte vařící vodu.

Vosk můžete také odstranit horkou vodou. Umístěte svíčku na ručník nebo povrch chráněný novinami. Nožem na máslo nebo lžící seškrábněte tolik, kolik můžete

Naplňte nádobu do poloviny vroucí vodou a ponechte nahoře trochu místa. Pokud je vaše svíčka vyrobena z měkkého vosku, jako je sójový vosk, použijte horkou, ale ne vroucí vodu. Vařící voda rozpustí vosk a plave.

Před odstraněním vosku nechte vodu vychladnout. Všechny drobné částečky vosku z vody odstraňte přecezením. Nevylévejte vosk do odpadu.

Odstraňte zbytky leštidla škrabkou a omyjte mýdlem a vodou. Další možností, jak odstranit přebytečný vosk ze sklenice svíčky, je ponořit ji do teplé vody. Nainstalujte například vypouštěcí zátku a do poloviny naplňte umyvadlo teplou vodou.

Pokud má sklenice svíčky víko, sejměte víko a prostor uvnitř dřezu na 30 minut. Voda rozpustí vosk v nejnižší části nádoby, takže jeho odlévání bude méně komplikované. Tímto způsobem bude maximálně pravděpodobné odhození štítku z plechovky.

Používejte troubu

Pokud máte k čištění více nádob najednou, je tento přístup ideální. Pomocí nože nebo lžíce na máslo seškrábněte co nejvíce vosku. Předehřejte troubu na 180 stupňů Fahrenheita a připravte si okrajový plech s alobalem nebo jedním nebo dvěma kusy pečicího papíru.

Svíčky položte na pánev dnem vzhůru a vložte je do trouby. Přibližně za 15 minut se vosk roztaví. Vyjměte pánev z trouby a položte ji na tepelně bezpečný povrch.

Poté, co nádobu přidržíte ručníkem nebo chňapkem, otřete vnitřek nádoby papírovou utěrkou. Před čištěním mýdlem a vodou nechte nádobu vychladnout. Je to tedy další způsob, jak vyjmout svíčku ze sklenice.

Postavte dvojitý kotel

Odstraňte vosk co nejlépe pomocí nože na máslo nebo lžičky. Poté postavte svíčku do hrnce nebo velké kovové mísy na tepelně zabezpečený povrch. Abyste svíčku ochránili před přenesením do hrnce, položte pod ni složenou žínku.

Naplňte hrnec do poloviny vroucí vodou a ujistěte se, že se žádná voda nedostane do misky svíčky. Namočte nádobu do vroucí vody, dokud vosk nezměkne. Jednou rukou držte hrnec a nůž na máslo, aby se vosk uvolnil.

Vyjměte nádobu z vody. Poté vosk opatrně odstraňte. Poté se umyjte mýdlem a vodou.

Zapněte fén.

Posledním způsobem, jak vyjmout svíčku ze sklenice, je použití vysoušeče vlasů. Vosk ze svíček se často odstraňuje z koberce pomocí vysoušeče vlasů. Můžete je také použít ke změkčení vosku v promarněné svíčce, kterou chcete odstranit.

Začněte tím, že kolem svíčky umístíte chňapku způsobem uvedeným výše. Poté znovu zahřejte fén a použijte jej k zahřátí vosku svíčky z obvodu a zespodu. Nakonec vosk zvedněte nebo seškrábněte z pole nožem na máslo, jakmile bude na dotek jemný.

Závěr

Když zavařovací svíčka dosáhne konce své životnosti, zůstane vám skleněná zavařovací sklenice. Ten vosk musí nějak vyjít, ať už ho chcete znovu použít nebo recyklovat! Zde je několik základních strategií, jak vyjmout svíčku ze sklenice; vyberte způsob, který je pro vás nejpohodlnější.