Jak vyjmout plynový sporák? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak sundat plynový sporák? To je problém, který vyžaduje důkladné zvážení, protože je lepší být příliš opatrný. Protože je to nebezpečné, může být tato činnost trochu obtížná. Zde je několik kroků, které vám pomohou odstranit plynový sporák.

Odstranit plynový sporák je snadné; jen buďte opatrní, abyste nejprve ověřili únik a přerušili přívod plynu do tohoto potrubí. To druhé je potom docela jednoduché. Nasaďte ventily, zavřete potrubí a vše odpojte a máte hotovo!

Budete muset pochopit, jak vypnout plynový sporák z různých důvodů, včetně oprav nebo úprav. Na této stránce projdeme vše, co potřebujete vědět, aby to každý udělal správně pomocí našeho podrobného průvodce. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Je odpojení plynového sporáku bezpečné?

Mnoho lidí se domnívá, nebo se nedomnívá, že odstranění kamen na vlastní pěst je nebezpečné. Co motivuje jednotlivce k tomu, aby zaplatili odborníkovi za provedení úkolu, který by mohli efektivně vykonávat. A i když je najmutí odborníka neuvěřitelné, nakonec se vyhazují peníze. Ujistit se, že nedošlo k úniku plynu, je nejdůležitější součástí procesu odpojení. K takovému úniku může dojít přímo v potrubí nebo dokonce mezi kamny a potrubím. Zápach plynu bude patrný, takže pokud není únik rychle ošetřen, může být škodlivý.

Postup správného vyjmutí plynového sporáku

Před odpojením kabelů znovu zkontrolujte, zda jste provedli všechny nezbytné bezpečnostní postupy. Až budete mít jistotu, že byly provedeny všechny základní bezpečnostní postupy, můžete odpojit přívod plynu od sporáku. Nezkušení majitelé domů vytvářejí složitý úkol z něčeho relativně snadného. Je poměrně jednoduché zjistit, jak odstranit plynový sporák?

Krok č. 1. Otočte ventil

Jde jen o to sáhnout pod sporák a vypnout plyn. Otočení o 90 stupňů, to je vše, co potřebujete. To je vše, a pak můžete sporák odpojit. Umožňuje umístit kamna kamkoli je potřeba. Nezapomeňte vytáhnout hadici z potrubí a poté nastříkat další mýdlovou vodu do konektoru plynového potrubí tak rychle, jak jej odpojíte. Je dobré zkontrolovat, zda v potrubí neuniká plyn. Je důležité, abyste si byli vědomi úniku a co nejdříve je odstranili.

Krok č. 2. Nasaďte na něj zátku

Při výměně kamen je obecným pravidlem zakrýt potrubí, dokud nebudou nová kamna připravena k instalaci. V místním železářství lze za rozumnou cenu sehnat tmel nebo šroubovací uzávěr. Trubka by měla být uzavřena, aby vás zajistila, pokud se někdo omylem dotkne ventilu a otevře ho, když pracujete. Zabráníte také velkému úniku plynu ve vašem bytě. Pokud se stále obáváte úniku plynu, vypněte přívod plynu, zatímco to děláte. To přidává další vrstvu zabezpečení a dává lidem klid, zatímco se vyměňují stará kamna.

Krok č. 3. Opětovné připojení plynového vedení

Jakmile je o vše postaráno a náhradní kamna jsou připravena k instalaci, je třeba si zapamatovat několik bodů. Trubkový nálev je látka, kterou někteří specialisté předepisují (Potvrďte, že potrubí zemního plynu byla nyní vyčištěna.) Těsnicí prostředek na potrubní závity se nazývá „potrubní nálev“. Ten má zvýšit utěsnění mezi novým ventilovým potrubím a celkově zpevnit spojení. A po nasazení nového připojení nezapomeňte otestovat těsnost. Pokud zjistíte bubliny, odřízněte plynové potrubí, dokud nezjistíte, odkud únik pochází, a opravte jej. Možná vás také bude zajímat informace o problémech s domácím plynovým potrubím a jejich příznacích.

Krok č. 4. Vyjměte kamna, aniž byste poškodili podlahu

Není neobvyklé, že musíte odstranit stará kamna, a poslední bod je, že bychom chtěli, aby tato kamna způsobila nějaké škody na zemi. Oprava zničené podlahy vyžaduje delší úsilí a peníze. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je držet sporák oběma rukama a kývat s ním dopředu a dozadu, dokud nebude dostatečně daleko od stropu. Pokud jsou sporák ve skříních, budete muset skříň nejprve vyprázdnit, než ji úplně vyjmete. Poté, co se kamna zcela vyprostí ze skříně nebo bočních stěn, použijte vozík. Chrání podlahu před jakýmkoli poškozením, ale také chrání vaše záda před nadměrným opotřebením a namáháním způsobeným vláčením velkého vybavení.

It’s A Wrap!

Nakonec jsme vám odpověděli na otázku „jak odstranit plynový sporák“? Mějte na paměti, že pokud si nejste jisti svou schopností opravit plynový sporák sami, musíte si najmout odborníka. Pokud nechcete platit za profesionála, můžete to udělat sami. Pokud zaznamenáte zápach plynu, vyveďte všechny z domu a kontaktujte horkou linku úniku plynu. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jaký je rozdíl mezi sporákem a sporákem a jak opravit horní hořáky sporáku.