Jak vyjmout míchadlo z pračky? 3 snadné kroky!

Zkoušíte vědět, jak vyjmout míchadlo z pračky? Jde o to, že míchadlo můžete odstranit pouze ve třech jednoduchých krocích; odstraněním šroubového míchadla, nepřišroubovaného míchadla a zaseknutého míchadla.

Míchadlo je vřeteno, které se nachází ve středu vany pračky.

Během pracího cyklu se míchadlo používá k otáčení vaší náplně. Míchadlo občas přestane fungovat kvůli poruchám nebo dlouhodobému používání. Za těchto okolností musí být míchadlo odstraněno a opraveno. Přátelé, pokud se chcete dozvědět více o tom, jak odstranit míchadlo podrobně, pokračujte ve čtení. Když se ponoříte hlouběji do tohoto článku, dozvíte se o něm vše, co je třeba vědět.

Postup vyjmutí míchadla z pračky

Míchadlo pračky lze odstranit v následujících rychlých krocích. Takže nepropadejte panice; zde je kompletní návod, jak vyjmout míchadlo z pračky:

Krok č. 1. Demontujte přišroubované míchadlo

Tento typ míchadel se šroubovými podložkami se obvykle nachází ve specifických strojích. Při odstraňování těchto míchadel postupujte podle níže uvedených postupů. Kromě toho je vyjmutí míchadla z pračky jednoduché; každý to zvládne. Pokud se však pokusíte odstranit šroubové míchadlo bez odpojení pračky, může dojít k nehodě.

Chcete-li vypnout přívod elektřiny do pračky, musíte ji nejprve odpojit ze zásuvky. Při vyjímání míchadla z vaší pračky jej nemusíme doplňovat oblečením. Zatímco pokud se víko míchadla ohne, když jej začnete odstraňovat, budete ho muset nahradit lepidlem.

Po sejmutí krytu míchadla byste měli být schopni vidět takový kovový šroub nebo matici, která drží míchadlo na místě. Nyní musí být šroub vyšroubován. K odstranění matice budete potřebovat vhodný klíč nebo jen šroubovák. Až budete hotovi, vytáhněte míchadlo z pračky a držte jej v ruce. Postupujte podle pokynů od začátku nákupu a po umytí vyměňte míchadlo.

Krok č. 2. Odstraňte nešroubované míchadlo

Míchadla s upevněnými šroubovými spoji nejsou přístupná ve všech podložkách. U těchto podložek se primárně používá nešroubované míchadlo. Podívejme se, jak odstranit míchadlo, které není upevněno. Bezpochyby musíte odpojit zdroj napájení vaší pračky a odblokovat odstředivý buben pračky. Pokud se jedná o nešroubovaný typ, nemusíte míchadlo vůbec odstraňovat. Místo toho musíte jednoduše zvednout míchadlo. Míchadlo se může uvolnit ze svého domova, pokud na něj přitlačíme. Míchadlo se nesmí kroutit ani otáčet.

Musíte se vyhnout zranění tím, že budete míchadlo sundávat větší silou. Míchadlo ve specifických pračkách by bylo sraženo a jeho odstranění je frustrující. Pokud si něčeho takového všimnete, měli byste motor namazat. Pokud je pračka pouze klasickým modelem, použijete mazivo ke zmírnění pohybu míchadla.

Přidejte malé množství vazelíny do míchadla, abyste zajistili hladký provoz. Nyní se musíte pokusit odstranit míchadlo pračky. Pokud míchadlo na vaší pračce stále nejde pryč, je lepší kontaktovat opravnu.

Krok č. 3. Odstranění zaseknutého míchadla

O odstranění šroubových a nepřišroubovaných míchadel jsme mluvili již dříve. Nyní si povíme, jak se nekompromisního agitátoru zbavit. Za prvé a především, pokud něco obklopuje vaše míchadlo, musíte odstranit nýty. Čisticí prostředky, saponáty a aviváže se mohou hromadit kolem základny míchadla, což ztěžuje jejich odstranění.

Můžete si najmout kvalifikovaného opraváře, pokud si myslíte, že oprava míchadla je levnější než jeho výměna. Pokud to chcete zkusit sami, naplňte míchadlo do poloviny vlažnou vodou.

Vlažná voda by uvolnila adsorbované detergenty a chemikálie. Dále musíte použít provázek, který se omotá kolem krku míchadla, uchopí konec provazu a poté jej posune nahoru; tento tlak musí odstranit vaše míchadlo pračky.

Tipy pro odstranění problémů s míchadlem

Pokud po použití těchto kroků nemůžete míchadlo vyjmout, neočekávejte, že se rozbije nebo že si koupíte úplně nové; Pokud se pokoušíte vytáhnout míchadlo z pračky, může to poškodit mnohem více než míchadlo a může dokonce způsobit, že vaše pračka přestane fungovat. Pokud pračka během procesu praní vaše oblečení nemíchá, je možné, že problém nebyl v míchačce. Stroj může přestat míchat kvůli problémům s převodovkou, konektorem míchadla, motorem, řemenem nebo převodem. Přečtěte si více o tom, jak odstranit míchadlo pračky.

Je to obal!

Potěšilo nás, že se dozvíte, jak sejmout míchadlo z pračky. Nedělejte si proto starosti, pokud vaše pračka nefunguje správně. Nastínili jsme metody, které vám pomohou tento problém vyřešit. Zahrnuli jsme také několik užitečných rad, které byste měli mít na paměti při odstraňování míchadla. Doufáme, že tento článek bude pro vás jednoduchý na pochopení. Děkuji, že jste s námi zůstali až do konce, přátelé. A, oh, možná si také budete chtít přečíst o tom, jak opravit pračku, která se nevypouští, a jak opravit cyklus odstřeďování na pračce.