Jak vyčistit víčka hořáků plynových sporáků? 8 úžasných tipů!

Možná vás zajímá, jak vyčistit víčka plynových sporáků? Existují různé úvahy, které byste měli vzít v úvahu; v tomto článku pro vás máme osm úžasných tipů.

Desky a mřížky kamen z pevné litiny se mohou při pravidelném používání rychle spékat s padajícími oleji a mastnými skvrnami.

Navíc se obtížně čistí, takže jejich používání bude pro vás těžkopádné. Vše, co potřebujete, je několik každodenních domácích potřeb a trocha práce s loktem, abyste důkladně vyčistili víčka hořáků a rošt kamen. Některé grily, ale ne všechny, lze mýt v myčce nádobí. Na druhé straně může být vyžadováno vydrhnutí upečeného tuku a částic jídla.

Tipy k čištění víček hořáků plynových kamen

Tak. jak vyčistit víčka plynových sporáků? Zvažte následující:

#1. Vědět, jak často byste měli čistit víčka hořáků

Abyste dosáhli optimálního výkonu, nezapomeňte vyčistit plynové hořáky. Mělo by se stát týdenním rituálem k důkladnému vyčištění vašich plynových hořáků. Jakmile se na stranách hrnců a pánví nahromadí zbytky jídla, otřete hořák. Pokud se plamen stane nestálým nebo žlutým, měli byste vyčistit plynové hořáky.

Nejnáročnějšími kuchyňskými spotřebiči, které je třeba udržovat v čistotě, jsou bezpochyby trouba a sporák. Při výběru četnosti čištění trouby a sporáku je zásadní důslednost. Mírné čištění pravidelně sníží počet velkých úklidů. Poté si povíme o nejúčinnějších metodách čištění plynových hořáků. Ale…

#2. Věci potřebné dříve, než byste měli začít

Než začnete, ujistěte se, že máte následující informace. Než budete moci použít některý z následujících postupů, musíte odstranit víčka hořáků, mřížky a hlavy. Keramický uzávěr se často nachází na plynových hořácích, jejichž víko lze pro čištění sejmout. Zvedněte a vyjměte disk z vypalovačky a vyjměte jej ze stroje. To je tak snadné, přátelé.

Hořáky jsou skryty pod kryty. Zabraňte poranění zapalovací elektrody pomalým a opatrným zvedáním tlumiče. Než se pokusíte rozebrat hořáky, ujistěte se, že jsou chladné na dotek. Přečtěte si, jak vyměnit hořák na sporáku se skleněnou deskou.

#3. Provádění preventivních opatření

Proveďte opatření, abyste byli v bezpečí vy i varná deska. Abyste zabránili poranění povrchu nebo znečištění vody, používejte k čištění roštů a hořáků gumové rukavice a ochranné brýle. Částice tuku a sazí mohou létat daleko a rychle. Před dalším použitím je nutné počkat, až se varná deska úplně ochladí. Před zahájením čištění si prostudujte příručku nebo pokyny poskytnuté výrobcem.

#4. Čištění litinových roštů

První věc, kterou byste měli udělat, je namočit víčka hořáků a rošty do 1/4 šálku čpavku; udělejte to déle než 3 hodiny, nebo třeba přes noc. Abyste se zbavili jakéhokoli upečeného tuku, použijte měkkou houbičku a rošt vydrhněte. Rošty na kamna by se měly čistit a sušit každý týden, aby se zajistilo, že budou v dobrém stavu. Je nejlepší se práci s čpavkem vyhnout, pokud nemáte na výběr. Noste ochranný oděv a vyvarujte se vdechování výparů, aby nedošlo ke kontaktu s vaší pokožkou.

#5. Myčky a trouby: co možná potřebujete vědět

Samočisticí typy roštů vám umožňují vařit na nich, zatímco trouba provádí úklid. Nedoporučuje se umisťovat rošty do myčky nebo trouby, které jsou vybaveny gumovými nárazníky níže. Před použitím mikrovlnné trouby nebo myčky nádobí s litinovým nádobím si vždy přečtěte pokyny výrobce.

Vložte svůj nepohodlný litinový rošt do myčky nádobí a zbavíte se odpadu, který je nahromaděný v prasklinách. Litina může být bohužel navzdory své houževnatosti poškozena extrémními povětrnostními podmínkami.

#6. Olejování trouby

I po důkladném vyčištění se rošty trouby nebo myčky vystavené vysokým teplotám stále jeví jako nečisté. Když jsou rošty a víčka tvrdě vydrhnuty, pomůže tenká vrstva kuchyňského oleje nalitá a poprášená navrátit lesk.

#7. Čištění víček kamen octem

Aby vaše hořáky vypadaly jako nové, každý den je postříkejte octem. Tím nedovolí tuk na povrchu hořáku trouby ztvrdnout. Místo toho očistěte povrch jemným ručníkem po nanesení tenké vrstvy octa a nechte 15 minut působit. Elektrické spouštěče najdete na sporáku, pod plynovým sporákem a na boku. Poté, co zvlhnou, budou tyto části trouby hořet až 48 hodin. V důsledku toho může být nutné startér vyměnit, pokud je poškozený. Možná si budete chtít přečíst, jak vyčistit hořáky na plynovém sporáku.

#8. Najímání profesionála, když ho potřebujete

Abyste zabránili ucpávání automatických zapalovačů pod litinovými mřížkami a kulatými deskami, vyžaduje pravidelné čištění. Navíc použití automatického zapalovače a ucpaných palivových portů může způsobit, že váš hořák bude mít nepravidelné chování plamene. Specialista to může opravit za vás.

Je to Wrap!

Už jste tedy věděli, jak čistit víčka plynových sporáků. Nezapomeňte také odstranit všechny vrchní části a mřížky hořáku. Kousky nenamáčejte, pokud je potřebují držet mimo vanu domácí zvířata nebo mládež. Před opětovným důkladným použitím je třeba součásti varné desky nechat uschnout. To je všechno, přátelé. Možná si budete chtít přečíst, jak odstranit roztavený plast z elektrického sporáku a jak vyčistit horní hořák plynového sporáku. Až sem!