Jak vyčistit větrací otvor sušičky v bytě? 5 snadných kroků!

Víte, jak vyčistit větrací otvor sušičky v bytě? Pokud ještě ne, pak se nebojte. Jsme tu, abychom vám pomohli. Čištění větracího otvoru sušičky zahrnuje několik kroků: nejprve najděte svou sušičku, odpojte ji, odstraňte vlákna z větracího otvoru pomocí kartáče a poté sušičku znovu zapojte do zásuvky.

Sušičky, stejně jako jakékoli jiné spotřebiče s mnoha pohyblivými součástmi, je třeba o ně pečovat, udržovat je a udržovat. Sušička se nepřehřeje ani nebude správně dýchat, pokud se větrací otvory ucpou různými částicemi.

A pak při práci s vícerodinným bydlením, jako jsou byty, se většina těchto potíží mohla stát podstatně problematičtějšími. Je to proto, že návrhy bytů a struktury se dramaticky odchylují od samostatných domů, jak budeme diskutovat hlouběji, jak půjdeme.

Prozatím si projdeme základní informace o větracích otvorech sušičky.

Kroky k čištění větracího otvoru sušičky v bytě

Přestaňte více přemýšlet o tom, jak vyčistit větrací otvory sušičky v bytě. Čištění větracího otvoru v bytě je bezpochyby obtížné ve srovnání s čištěním v jednom domě. Ale nepropadejte panice; čištění větracího otvoru vaší sušičky může být stejně jednoduché jako se správnými znalostmi a materiály. Postup je následující:

Krok č. 1. Najděte větrací otvor sušičky

Prvním a nejdůležitějším krokem je zjistit ventilační otvor vaší sušičky. Větrací otvory sušičky se často nacházejí na zadní / boční straně sušičky a uvnitř boční stěny. Pokud je sušička umístěna v suterénu nebo u vnější stěny, budou mít dva větrací otvory. Možná jeden vyletí z vaší sušičky přímo do vzduchu, zatímco druhý se přiblíží k vašim stěnám a stropu. V takovém případě bude nutné vyčistit všechny tyto ventilační otvory. Nejlepší je však postarat se o první, než půjdete do druhého.

Krok č. 2. Odpojte sušičku

Je důležité odpojit sušičku ze sítě. Tím se zabrání tomu, aby se do otvoru sušičky během procesu čištění dostaly nečistoty ze sušičky. Pokud k tomu dojde, místo, kde se sušička odvětrává hadicí, se může ucpat. Před odpojením sušičky se ujistěte, že je vypnutá. Poté vyhledejte upevňovací prvky, které drží boční panel nebo zadní panely na místě. S největší pravděpodobností budou čelit vpravo nebo vlevo. Pokud budete chtít tyto součásti později znovu sestavit, opatrně je vyjměte, abyste je nepoškodili.

Opatrně zvedněte jeden konec každé strany, když už tam nejsou žádné zjevné spojovací prvky. Pokud tam byly nějaké další upevňovací prvky, použijte klíč k odpojení větracího otvoru sušičky po otevření. Pokud žádné nejsou, vypněte sušičku, dokud již nebude s ničím spojena.

Pak, pokud existují nějaké další spojovací prvky, jako jsou řemenice nebo hřídele, odpojte je. To vám umožní přístup ke všem nečistým oblastem ve vaší sušičce. Odpojením vnitřních panelů můžete svůj úkol zjednodušit. Až budete hotovi, pokračujte do další fáze.

Krok č. 3. Prach je vysát

Poté, co sušičku odpojíte, je dalším krokem vysátí přebytečných vláken. Začněte úklidem většiny zákoutí. Při vysávání vláken použijte hadici sušiče nebo suchý/mokrý vysavač. Poté odstraňte všechny přetrvávající nečistoty pomocí koštěte s nejměkčími štětinami. Pokud jste neměli přístup ke všem částem, použijte štětec zařízení. Všechny hrany, dokonce i za panely, jsou přístupné štětcem.

Chcete-li otřít každou oblast sušičky, možná ji budete muset odstranit. Jen mějte na paměti, že tomu všemu rozumíte, takže nebudete mít žádné problémy se sestavením zařízení.

Zjistěte, jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný.

Krok č. 4. Pomocí štětce

Po vysátí vláken je nezbytné použít kartáč. Otřete vnitřek ventilační trubky sušičky, abyste odstranili veškeré nahromaděné vlákna. Při používání dávejte pozor, abyste kartáč protáhli trubicí, jak se dostanete dále. Dostat se přes něj bude pro křoví vstupovat jednoduše obtížnější. Pro lepší účinek očistěte tubu vlhkým kusem látky. Při odstraňování tvrdého prachu nebo skvrn ze stěn potrubí může pomoci houba. Vědět, jak čistit odvzdušňovací hadici sušičky.

Krok č. 5. Po sestavení sušičku znovu připojte

Posledním krokem v tomto postupu je opětovná instalace sušičky a zajištění, že vše funguje správně. Ujistěte se, že každá součást je vrácena na své správné místo. Aby se zabránilo pádu v pozdější době, musí být všechny šrouby utaženy. To je také čas na opravu poškozených nebo natažených součástí.

Jak zabránit hromadění nečistot v odvětrání sušičky v bytě

I když je téměř obtížné eliminovat budoucí nahromadění ve větracím otvoru vaší sušičky, nepochybně byste měli věci snížit. K tomu může pomoci každodenní čištění větracího otvoru sušičky. Filtr na zachycení vláken by měl být pravidelně vyměňován, aby se zabránilo dalšímu hromadění. Abyste předešli budoucímu shromažďování, odstraňte písek a prach v oblasti kolem větracího otvoru sušičky. Všimněte si, jak často čistit větrací otvory sušičky.

It’s A Wrap!

V tomto článku se konečně dozvíte, jak vyčistit větrací otvor sušičky v bytě. Probrali jsme pět kroků, které vám pomohou při čištění větracího otvoru sušičky, když žijete v bytě. Čistit potrubí v bytě nebo samostatném domě je úplně jiný úkol. Ale tento článek vám hodně pomůže. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!