Jak vyčistit venkovní deštník s plísní: 5 snadných kroků

Možná se ptáte, jak vyčistit venkovní deštník od plísní po boji se silnými dešťovými přeháňkami. Žádný strach, protože tento průvodce vám může zmírnit vrásky na čele.

Ošetření venkovního deštníku napadeného plísní

Plíseň potřebuje k růstu pouze v určitých oblastech vlhkost a vlhkost. Venkovní deštník není výjimkou.

Krok č. 1. Správně deštník zavřete

Samozřejmě musíte deštník nejprve složit, protože jeho ponechání otevřené může vést k závažnějším problémům s plísní. To se bude hodit i při samotném procesu čištění.

Při odstraňování plísně vám usnadní život, pokud je deštník správně uzavřen. Látku určitě nechcete trhat, když ji připravujete na čištění.

Krok č. 2. Odepněte látku

Dalším krokem je určit, kde se deštník připevňuje ke své základně. Na většině deštníků budete muset odpojit čtyři až deset hrotů.

Ujistěte se, že látka je rozepnutá po celém obvodu deštníku.

Další body, kde se látka spojuje se základnou, najdete na některých deštnících. Proveďte důkladnou kontrolu deštníku, abyste se ujistili, že není nic připojeno.

Není to něco, co chcete roztrhat!

Krok č. 3. Viditelné nečistoty setřes

Před vložením do pračky z venkovního deštníku vykartáčujte všechny přebytečné nečistoty a nečistoty. Nechcete, aby to šlo do vaší pračky a způsobilo dlouhodobé problémy.

Krok č. 4. Dejte do studené pračky

Praní deštníku je jednoduché, jakmile je dole a zbavený volných nečistot. Jednoduše jej vložte do pračky s trochou pracího prostředku a dlouhým cyklem praní za studena.

Bělidlo lze použít, pokud máte bílý deštník. Musí však být zcela bílá – ne špinavě bílá.

Bělidlo jinak zničí barvu vašeho deštníku. Při vkládání vnějšího deštníku do pračky dávejte pozor, aby se na oblečení nedostalo bělidlo.

Krok č. 5. Nechte úplně vyschnout

Je důležité nechat venkovní deštník vyschnout. Nedávejte jej do sušičky; scvrkne a už ho nebudete moci pověsit ven.

Uschne během několika hodin, pokud jej položíte na slunce.

Pokud máte deštník tmavé barvy, slunce může vyblednout část barvy. Nechte místo toho přes noc uschnout ve stínu.

Pokud takové řešení nefungovalo, můžete také zkusit alternativní metodu.

V 5galonovém kbelíku namočte svůj venkovní deštník do octa a mýdla na nádobí nebo saponátu a vody. Umožněte čisticímu roztoku, aby rozložil plíseň a těžkou špínu na vašem deštníku tak, že jej namočíte na 20 až 30 minut.

Deštník by měl být následně sušen na vzduchu na slunci. Pokud plíseň na vašem deštníku přetrvává, můžete jej osušit a znovu namočit.

Některé deštníky naopak odmítají vyčistit. Pokud deštník necháte přes zimu venku nebo žijete v oblasti, kde je nevyzpytatelné počasí, bude špinavý a plesnivý.

Většinu nečistot lze odstranit, ale plíseň je jiná věc. Je možné, že úsilí, které vynakládáte na jeho čištění, nestojí za to.

V důsledku toho možná budete chtít zvážit investici do nového venkovního deštníku. Jsou však drahé. Než se vzdáte naděje, zkuste to několikrát vyčistit.

Údržba venkovního deštníku

Pokud chcete mít stejný problém v blízké budoucnosti, musíte mu čelit čelem a dodržovat některá preventivní opatření.

Když jsou silné poryvy nebo když deštník nepoužíváte, nenechávejte jej otevřený. Zavřete deštník a utáhněte popruh přes střed, přičemž paže pevně přitiskněte ke stožáru deštníku.

Když deštník nepoužíváte, doporučujeme jej uložit do krycí tašky, aby látka a rám co nejdéle vypadaly pěkně. Znečištění, prach, solná mlha, pyl, ptáci, vítr a nadměrné sluneční záření způsobují opotřebení látky.

Tím se výrazně prodlouží životnost látky deštníku a zároveň se sníží opotřebení rámu. Tak, to vám ušetří od utrácení jmění!

Zejména v přímořských oblastech je dobré deštník pravidelně omývat sladkou vodou z hadice. To pomůže při odstraňování zbytků soli, nečistot a čištění rámu deštníku a látky.

Pokud je to nutné, omyjte celý deštník teplou mýdlovou vodou, abyste odstranili všechny nahromaděné nečistoty nebo špínu. Tím zajistíte, že nezůstanou žádné zbytky nečistot.

Může vám také pomoci vědět, s čím máte co do činění. Tento článek o tom, jak rychle plíseň roste, by mohl odpovědět na některé vaše otázky.

Pokud máte vy nebo kdokoli ve vaší domácnosti imunokompromitovanou oblast a máte oblast zamořenou plísní, zkuste zjistit, která plíseň je nejnebezpečnější, abyste si mohli dát pozor.

Závěr

Ať už je období dešťů nebo ne, bylo by lepší vzít na vědomí tyto tipy, jak vyčistit venkovní deštník s plísní. Když ve váš údajně slunečný den přijde déšť a zanechá na vás stopy plísně, nebudete tak utlačovaní jako ostatní.