Jak vyčistit vápník z ohřívače vody? 3 nejlepší tipy!

Přemýšleli jste někdy o tom, jak vyčistit vápník z ohřívače vody? Žádné další starosti, jste na správném místě. Ocet a louh jsou nejúčinnějšími látkami pro odstraňování vápenatých usazenin. Po propláchnutí ohřívače nechejte látky v nádržce několik hodin odpočívat, než ji před použitím umyjete.

Když si všimnete podivných hlasitých úderů vycházejících z vašeho ohřívače, pravděpodobně se uvnitř ohřívače nahromadil vápník.

Usazeniny vápníku jsou pevné usazeniny železa, které se tvoří na zdroji tepla ohřívače vody a dalších částech v důsledku tvrdé vody. Nejen, že můžete odstranit usazeniny, ale můžete také udržovat váš ohřívač hladce funkční. Masivní množství vápníku voda za sebou zanechává, tím je teplejší. Mějte na paměti, že váš ohřívač není nastaven příliš vysoko, než jsou teploty doporučené společností, často kolem 125 a 145 stupňů Fahrenheita. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Tipy, jak vyčistit vápník z ohřívače vody

Vápník je prospěšný pro vaše zuby a kosti, ale není zdravý pro topení vašeho domova. Vápník se může začít hromadit v nádrži ohřívače vody, pokud není kontrolován, což zvyšuje vaše měsíční výdaje na energii a způsobí, že se vaše zařízení rozloží dříve, než bylo zamýšleno. Skvělou zprávou je, že pravidelná údržba může zabránit nahromadění vápníku, aby způsoboval poškození ohřívače. Přečtěte si níže uvedené tipy, abyste se naučili, jak vyčistit vápník z ohřívače vody.

#1. Prohlédněte si ohřívač vody

Nejprve zkontrolujte ohřívač vody, abyste zjistili, zda v něm nejsou nějaké vápenaté útvary nebo zda je to prostě bahno. Vypněte ohřívač a také vynikající přívod vody. Připojte vodovodní potrubí k vypouštěcímu kohoutku a zbytek hadice udržujte daleko od vypouštěcího kohoutku, aby teplo mohlo bezpečně unikat. Otevřete vypouštěcí kohoutek a zkontrolujte, zda na něm nejsou nějaké drobné nebo výrazné bělavé skvrny. Akumulace vápníku lze pozorovat, pokud je pozorujete. Odstraňte přívodní potrubí studené vody, které je obvykle jen na hlavě ohřívače, aby vzduch mohl vstupovat do zásobníku teplé vody. Poté, co se pokusíte ujistit se, že je nádrž prázdná, zavřete odtok.

#2. Přidejte ocet a další kyseliny

Vložte láhev kyselé vany, octa, čištění dlaždic nebo jiného chemického čisticího prostředku na vodní kámen do jednoho šálku chladicí vstupní trubky a zastavte ji po každém šálku. Vývinu plynu se zabrání zastavením mezi nápoji. Po několika hodinách jednotku vyprázdněte. Většina usazenin by měla být odstraněna čištěním. Pomocí sáčku Ziploc pevně zavažte přívodní potrubí ledové vody, abyste zjistili, zda čištění stále funguje. Chvíli počkejte, zda se balónek roztáhne, protože čističe stále působí na zbytky.

Počkejte alespoň šest hodin, než se roztok octa rozloží a odstraní usazeniny přilepené na vnitřku horkovodního systému. Jako okrajovou poznámku se ujistěte, že každý ve vašem domě ví, že váš ohřívač vody může být týden mimo provoz, než začnete tuto operaci.

#3. Vypusťte vodu

Chcete-li ohřívač vody vyčistit, připojte přívodní potrubí chlazení, zapněte ohřívač a poté uvolněte kohoutek přívodu studené vody. Aktivujte kohoutek ohřáté vody nejblíže k topnému tělesu, abyste ohřívač naplnili, a poté zavřete odtok. Nechte odtok a poté nechte ohřívač umýt, jakmile si všimnete, že z ventilu vytéká voda. Při zavírání odtoku se ujistěte, že je voda čistá a bez bublin. Otevřete všechny kohoutky teplé vody, abyste odstranili vzduch z ohřívače. Nyní znovu spusťte ohřívač. Vědět, jak vypustit ohřívač teplé vody.

Nevýhody vápenatých usazenin v ohřívači vody

Vytvoření izolační vrstvy mezi kapalinovým a plynovým hořákem patří mezi hlavní nevýhody vápenatých usazenin v ohřívačích ohřívané vody. Následkem toho, že bahno zpomaluje výměnu tepla, se základna nádrže přehřívá. Ocel vlivem zahřívání slábne, což způsobí rozbití krystalového krytu. V důsledku toho se může zkrátit životnost nádrže. V případě spotřebičů zakrývá spodní část a způsobuje její sestup. Snižuje také schopnost nádrže uchovávat dostatečnou energeticky úrodnou půdu pro rozvoj toxických anaerobů.

Usazeniny se mohou dostat do cirkulačního potrubí, ucpat otevřené zpětné ventily a způsobit spálení elektromotoru. Vápenaté usazeniny mohou také ucpat vypouštěcí ventil, zabránit úniku vody a tlačit na nádobu tak, aby dělala hodně hluku, což může být občas nepříjemné.

Proč je důležité odvodňovat usazeniny vápníku?

Usazování vápníku a usazeniny jsou na vině, pokud vaše náklady na vodu rostou a ohřívač vody nefunguje tak, jak by měl. Usazeniny na dně nádoby nebo součásti brání vedení tepla do horké vody. V důsledku toho jsou náklady na teplou vodu vyšší a doba potřebná k získání teplé vody se prodlužuje. Čistěním ohřívače každých několik měsíců, pořízením filtračního systému a jeho připojením k systému vstupní vody se můžete vyhnout nánosům. Vědět, jak dostat sediment z ohřívače vody.

Je to obal!

Jsme rádi, že víte, že jste se dozvěděli, jak vyčistit vápník z ohřívače vody; Pokud si myslíte, že váš ohřívač vody nefunguje správně, může to být příčinou usazování vápníku uvnitř vašeho ohřívače. Abyste předešli jakýmkoli problémům, musíte z ohřívače vody vyčistit nahromaděný vápník. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!

Zjistěte také odpovědi na své otázky: jak vyčistit ohřívač teplé vody a jak skrýt ohřívač vody.