Jak vyčistit trysky plynových sporáků? 4 úžasné kroky k zapamatování!

Možná si říkáte, jak čistit trysky plynových sporáků. Snadným způsobem se můžete naučit tyto věci hlouběji do tohoto článku.

Poté, co se vypořádáte s ucpanými plynovými sporáky, je vítanou úlevou prasknutí a syčení dobře fungujícího proudu, když je zapnutý, aby připravil lahodnou večeři.

Během spalování je do trysek pod hořáky dodáváno malé množství paliva malými odvzdušňovacími otvory. Mohly by být zablokovány zbytky jídla zanechanými na varné desce, jako jsou spreje na tuky, drobky a postříkání omáčkou. Když se plynový hořák ucpe, lze jej opravit pomocí několika bezpečných postupů.

Kroky k čištění trysek hořáků plynových sporáků

Jak tedy vyčistit trysky plynových sporáků? Přátelé, zde jsou kroky, které musíte dodržovat při čištění trysek hořáků plynových sporáků:

Krok č. 1. Příprava potřebných věcí

K rychlému čištění trysek plynového sporáku potřebujete měkký hadřík a trochu mýdla na nádobí. Budete však potřebovat další vybavení k rychlému odstranění hrubého prachu z trysek, které plivají nebo nefungují. Musíte mít ruční drátěný kartáč, měkké hadříky, zubní kartáček a miniaturní drátěný set.

Zvukové zařízení je drátěný kartáč na čištění plynovým paprskem. Tuhého tuku se můžete zbavit tím, že jej pomocí tuhého kartáče vyčistíte od okraje hořáku. Po čištění po dobu přibližně deseti minut otřete trysku vlhkým hadříkem, aby se odstranily všechny zbývající nečistoty. Brusný kartáč by měl fungovat, pokud trysku zapnete a necháte před dalším použitím zaschnout.

Pomocí sady malých drátěných kleští proveďte sondu v jednotlivých tryskových otvorech, abyste zjistili, zda problém přetrvává. Měkkým hadříkem setřete všechny uvolněné nečistoty. Doporučuji, abyste na trysky opatřené starým jídlem a olejem nanesli odmašťovač, abyste urychlili proces čištění.

Krok č. 2. S ohledem na přírodní prací prostředky, které lze použít pro vaše kamna trysky

Z trysek je možné rychle odstranit nahromaděný tuk pomocí domácích potřeb, jako je ocet, jedlá soda, citronová šťáva nebo sůl. Pokud použijete slušný kartáč a malé drátěné kartáče, budou vaše trysky za chvíli jako nové.

Pokud jde o odstranění oleje a nečistot, doporučuje se mít teplou vodní lázeň a malé množství mycího prostředku na nádobí. Pro silně ucpané tryskové průduchy smíchejte pastu ze dvou dílů jedlé sody na jeden díl vody a nechte 20 minut působit. Po použití jemného kartáčku nebo zubního kartáčku k odstranění pasty a nečistot místo důkladně opláchněte a odstraňte zbytky mýdla a vody. Možná si budete chtít přečíst, jak vyčistit hořáky plynových sporáků přírodními čisticími prostředky.

Krok č. 3. Proces čištění trysek plynových sporáků

Udržet trysky v dobrém provozním stavu poté, co byly vyčištěny a obnoveny do svého dřívějšího zlého já, je dost snadné. Poté, co jste celý den uvařili, použijte rozprašovač k rychlému nastříkání čistého octa do hořákových a plynových trysek.

Než ho otřete, nechte jej alespoň 15 minut odležet, aby se chutě promísily. Tato metoda také nechá varnou desku svítit poté, co byla dokončena. Pokud nevaříte často nebo vůbec, perte kryty hořáků na horním roštu myčky jednou týdně nebo měsíčně. Pravidelně čistěte varné desky a krycí oblasti, aby nedošlo k ucpání větracích otvorů malých plynových kamen tukem.

Krok č. 4. Výměna spínače plynové varné desky

Zde jsou způsoby, jak můžete vyměnit spínač plynové varné desky:

Nejprve vypněte kamna odpojením od zdi. Poté odpojte plynový ventil kamen odtažením ze zdi. Pak je čas se zbavit těch difuzorů a mřížek hořáků. Nakonec vyjměte knoflíky z ventilů.

Demontujte základny hořáků odšroubováním šroubů na spodní straně hořáků. Pomocí malého šroubováku od sebe uvolněte uvolňovací svorky varné desky umístěné na obou stranách přední strany varné desky. Ke stabilizaci varné desky po zvednutí použijte dřevěnou špalku nebo drátěnou podpěru. Odšroubováním šroubů v horní a dolní části ovládacího panelu odkryjte kryt.

Proces bude dokončen odstraněním spínače ventilu a kabelů k němu připojených z elektrického vedení. Všechny spínače na určitých kamnech je třeba vyměnit najednou, zatímco jiné vyžadují výměnu pouze jednoho spínače. Zapamatujte si, ke kterým částem elektrického svazku jsou připojeny červené a černé kabely, a poté je odeberte (černé vodiče). Nakonec odpojte postroj od svorek a uložte jej na bezpečné místo.

Vyměňte starý spínač na ventilu za nový a ujistěte se, že je pevně usazen kliknutím. Po opětovném připojení elektrických připojení nainstalujte základnu hořáku, horní část, knoflíky ventilů a šrouby. Po jejich připojení zapněte ventil přívodu plynu a kamna. Ujistěte se, že se každý hořák zapálí, a knoflík ovládá plamen tím, že je zapínáte jeden po druhém.

Na sporáku jsou obvykle čtyři plynové hořáky. Chcete -li ovládat každý hořák, otočte číselník na vnější straně kamen. Ciferník reguluje tok plynu a intenzitu jiskry, která jej zapaluje. Hořák je bohužel nefunkční kvůli vadnému spínači hořáku, který zabraňuje vznícení plynu. Možná si budete chtít přečíst o řešení potíží s hořáky a spínači kamen.

Je to Wrap!

Takhle se čistí trysky plynových sporáků, přátelé. Máte čtyři snadné způsoby, jak se řídit. Zkompilovali jsme každý krok, který můžete snadno provést. Chcete -li získat další znalosti o čištění kamen, přečtěte si článek o tom, proč se mi plynový sporák nerozsvítí a jak opravit hořáky plynových sporáků.