Jak vyčistit termočlánek na terasových ohřívačích? 4 snadné kroky!

Víte, jak vyčistit termočlánek na terasových ohřívačích? Odstraňte termočlánek z pilotní části terasového ohřívače a vykartáčujte veškerý nashromážděný odpad pomocí kuličky ocelové vlny, houby nebo jiné drsné látky.

Abychom byli spravedliví, udržování propanového terasového ohřívače může vyžadovat určité úsilí a znalost principů topného systému, aby bylo možné co nejlépe využít výkon a užitečnost jednotky.

Vzhledem k tomu, že terasové ohřívače zvyšují místní teplotu vzduchu, vytvářejí příjemné prostředí během chladného podzimu nebo zimy. Musíte pochopit, jak je udržovat v dobrém provozním stavu. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se vše dozvědět podrobně, zůstaňte s námi na konci v kontaktu. Takže bez dalších řečí můžeme začít!

Co je termočlánek s terasovým ohřívačem?

Přemýšleli jste někdy, jaký termočlánek je ve vašich terasových ohřívačích? V každém případě je termočlánek terasového ohřívače termoelektrické zařízení nebo teplotní senzor. Skládá se ze 2 segmentů měděných trubek, každý o velikosti slupky nealkoholického nápoje. Tento senzor se skládá ze dvou různých kovových lan spojených s termočlánkovým termostatem umístěným na jedné svorce. Problémem pouze s terasovým ohřívačem je, že je po většinu roku v údržbě. Nečistoty, kouř a jiné nečistoty mohou zablokovat měděné potrubí, protože toto není po většinu roku využíváno, což ovlivňuje schopnost ohřívače svítit. To je významný problém, protože se s největší pravděpodobností nezapálí, když to budete potřebovat. Většinou se stává, že pokud se termočlánky nepoužívají, stanou se z nich James, a proto se vám nerozsvítí kontrolka a v tuto chvíli je stačí vyčistit.

Jak vyčistit termočlánek na propanových terasových ohřívačích?

Termočlánek na vašich terasových ohřívačích můžete čistit různými způsoby, ale ty zde uvedené jsou zdaleka nejjednodušší. Přestaňte se starat o to, jak vyčistit termočlánek na terasových ohřívačích. Než začnete, ujistěte se, že máte veškeré vhodné vybavení; zvažte následující hloubkové čištění krok za krokem:

Krok č. 1. Najděte termočlánek

Nejprve vypněte přívod plynu, abyste s tím něco udělali. Nejprve vyjměte termočlánek z desky plošných spojů pomocí klíče. Termočlánek by pak měl být vyjmut ze svého upevnění poblíž kontrolky terasového topení.

Krok č. 2. Zkontrolujte termočlánek, zda nemá nějaké problémy

Jakmile odstraníte termočlánek, zdá se, že je čas vyčistit kouř. Schopnost terasového ohřívače monitorovat rozptyl nebo růst tepla je omezena nahromaděním uhlíku v termočlánku. Když už jste u toho, zkontrolujte, zda na svorkách termočlánku není rez, která by mohla bránit přístupu elektřiny k pilotní kontrolce ohřívače.

Krok č. 3. Spusťte čištění

Je to přesný okamžik k vyčištění termočlánku. Chcete-li odstranit přebytečnou rez z konců termočlánku, otřete je malým kouskem brusného papíru. Vydrhněte svorky termočlánku, dokud nevykazují žádné známky rzi. Poté pomocí čistého hadříku z mikrovlákna zcela setřete veškeré zbytky rzi, které se nepodařilo odstranit brusným papírem. Pečlivě otřete termočlánek drsným povrchem ocelové vlny a houby, abyste účinně odstranili kouř a korozi. Ostré čisticí prostředky mohou být lákavé, ale obsahují hořlavé sloučeniny, takže se jim vyhněte. Při čištění hledejte nahromadění koroze ve štěrbinách. Mohli byste je spatřit mezi prameny šroubů, které drží termočlánek pohromadě. Vzhledem k tomu, že upevňovací šrouby mohou být obtížně přístupné a lze je otřít, může být praktičtější vymazat tužky, abyste z vlasce odstranili prach, nečistoty a dřevěné uhlí. Až budete hotovi, termočlánek by měl být bezvadný. Zajistěte proto odstranění zbytků gumy vlhkým ručníkem.

Krok č. 4. Znovu sestavte termočlánek

Je čas znovu připojit termočlánek ke stejnému procesu montáže pilota, jakmile budete spokojeni s jeho čistotou. Znovu namontujte termočlánek stejným opatrným postupem, jaký jste použili při jeho demontáži. Zapněte ohřívače a zkontrolujte a zjistěte, zda se kontrolka chystá zajistit, aby vše fungovalo správně. máte problémy? Přečtěte si pokyny v příručce výrobce. Možná se také budete chtít dozvědět, jak opravit běžné problémy petrolejového ohřívače.

Jaká je funkce termočlánku v terasovém ohřívači?

Terasové ohřívače se nerozsvítí, pokud je termočlánek zaprášený; to znamená, že bez termočlánku nemůžete použít ohřívač. Jsou extrémně tenké a slabé, i když jsou zásadním prvkem topné jednotky, která se může poškodit, pokud se správně nepráší. Termočlánky jsou zařízení pro měření teploty kapalin a plynů. Jsou k dispozici v mnoha tvarech a rozměrech a měří teploty. Termočlánek na plynovém terasovém ohřívači je ochranný systém. Funguje tak, že poskytuje jednoduchý elektrický tok do senzoru umístěného v blízkosti plynového ventilu terasového ohřívače, který udržuje pilotní ohřívač rozsvícený.

It’s A Wrap!

Po přečtení tohoto článku doufáme, že všichni chápete, jak čistit termočlánek na terasových ohřívačích. Probrali jsme pouze čtyři kroky, které vám pomohou snadno vyčistit termočlánek terasových ohřívačů. Mějte na paměti, že termočlánky se zablokují prachem; proto pro svůj výkon potřebují řádné čištění. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Pokud máte čas, přečtěte si, jak dlouho vydrží ohřívač bazénu a kam zavěsit garážové topení.