Jak vyčistit štěrbinu lapače vláken v sušičce? 7 nejlepších způsobů!

Zajímá vás, jak vyčistit štěrbinu lapače vláken sušičky? Pomohlo by, kdybyste tuto část sušičky hloubkově vyčistili jednou za měsíc, abyste se vyhnuli nánosům, které snižují účinnost nebo mohou způsobit požár domu.

Pokud vaše oblečení schne pomalu nebo nerovnoměrně, je lepší důkladně vyčistit štěrbinu lapače vláken. Dobrá věc, existují triky a tipy, které je třeba vzít v úvahu při čištění pasti na vlákna.

Vždy však mějte ve zvyku odstraňovat nadměrné žmolky ze sušičky a mezi jednotlivými dávkami prádla. Je to něco z vaší odpovědnosti, abyste nebyli opomíjeni. Pravidelné čištění pomáhá prodloužit jeho životnost jako sušička a efektivně sušit oblečení, čímž snižuje vaše účty za energii; toto je jen přehled, takže raději čtěte dále!

Způsoby čištění otvoru pro lapač vláken v sušičce

Níže jsou uvedeny způsoby, které můžete zvážit, jak vyčistit štěrbinu lapače vláken sušičky.

#1. Proveďte vodní test

Odstraňte síto na vlákna, abyste zkontrolovali, jak je znečištěné, když jej pouštíte pod dřez. Sledujte, zda se voda hromadí v ucpání otvoru síta. Předměty, jako jsou prostěradla a aviváž, mohou později vytvářet lepkavé usazeniny přímo přes síto sušičky. Voda, která má potíže s protékáním, vyžaduje kompletní vyčištění síta podle uvedených kroků.

#2. Použijte kartáč nebo vysavač

Vytáhněte štěrbinu lapače vláken sušičky ven uvnitř lapače a odstraňte přebytečný žmolek rukou. Poté použijte vysavač vedle tenkého a dlouhého štěrbinového nástroje, abyste odstranili veškeré další vlákna ze síta a pasti. Vymyslete štěrbinové zařízení přilepením plastové trubky nebo kartonu ke konci vysavače místo použití vakua; lepší je vyzkoušet nějaký jedinečný čisticí kartáček, který odstraní vlákna v oblasti pasti.

#3. Namočte do myčky nádobí nebo horké vody

Namočte štěrbinu pro zachycení vláken sušičky uvnitř kbelíku nebo dřezu horkou vodou na dvacet minut. Buďte připraveni vyčistit některé části spotřebiče a pod myčku pusťte cokoli, co uvolní nečistoty.

#4. Odstraňte odolná místa pomocí čisticího prostředku

Posypte jedlou sodu, chcete-li odstranit hrubé zbytky přes síto, a kápněte na síto ocet. Dále vyčistěte síto na vlákna pomocí octa nebo jej namočte do horké vody. Tentokrát přidejte několik tablet na čištění zubních protéz na patnáct minut a ponechte si tablety pro některé čisticí projekty.

#5. Přidejte peeling a mýdlo

Naneste trochu saponátu, který odstraňuje mastnotu, a vydrhněte obrazovku pomocí starého zubního kartáčku nebo kartáčku. Toto kartáčování pomáhá rozbít vlákna sušičky na malé, vhodné pro umístění na síť. Síto ze dvou stran zcela opláchněte a sledujte, jak voda volně teče. Zkontrolujte také všechny skvrny a skvrny, které by měly být pryč.

#6. Nechte ho úplně vyschnout

Než se vrátíte zpět do sušičky, síto na vlákna zcela vysušte, abyste předešli problémům se sušičkou nebo rzí. Nechte síto na vlákna odpočinout pomocí měkkého ručníku nad sušičkou. Tímto způsobem budete mít na paměti, že jej vrátíte zpět.

#7. Zkontrolujte možnou náhradu

Když při čištění štěrbiny lapače vláken selžou vše ostatní, zkontrolujte, zda není nějaké náhradní síto.

Jiná verze čisticí sušičky Slot na zachycení vláken

Vyčistěte štěrbinu pro zachycení vláken v sušičce tak, aby nebyla nikdy zanedbána. Níže je uvedena jiná verze čištění štěrbiny lapače vláken sušičky.

#1. Vyprázdnění lapače vláken v každém nákladu

Při každém použití sušičky zkontrolujte lapač vláken. Totéž platí i při vyjímání prádla ze sušičky. Zkontrolujte tedy lapač vláken co nejvíce. Zvykněte si, prosím, kontrolu lapače vláken pokaždé, když jej použijete, a ujistěte se, že nezůstane prázdná. Odstraňte nečistoty z lapače vláken a odstraňte všechny žmolky za síto a vyhoďte je do odpadkového koše. Také by vás mohlo zajímat, jak najít skryté ucpávky.

#2. Hloubkové čištění lapače vláken

Hloubkové čištění síta a lapače vláken je také nezbytným požadavkem, proto dbejte na to, abyste síto na vlákna odstranili. Při odstraňování zbytků vláken používejte nástavec na hadici. Vydrhněte mýdlo na síto na vlákna a ohřívejte vodu kartáčkem na nádobí. Položte síto na vlákna na papírový ručník, dokud nezaschne. Počkejte, dokud lapač vláken zcela nevyschne, a při čištění otvoru lapače vláken sušičky použijte vysavač. Při odstraňování přebytečných vláken používejte ten nejtenčí a nejdelší vakuový nástavec. Nakonec vyměňte síto na zachycení vláken sušičky poté, co se spálí.

Věci, které se mohou stát, když necháte past na vlákna nečistou

Otvor pro zachycení vláken sušičky může zastavit teplo a vzduch, když se pohybuje ze sušičky a ven. Ale s nulovou ventilací se může teplo vycházející ze sušičky dále zvyšovat. Nadměrné teplo může také způsobit požár v sušičce, protože lapač vláken neumožní průchod vláken větracím otvorem sušičky, který se v sušičce pomalu hromadí. Výsledkem je pak snížení účinnosti, přehřívání a zvýšené účty za energii. Žmolky odstraněné ve štěrbině pro zachycení vláken sušičky pomáhá prodloužit životnost větracího otvoru sušičky a zlepšuje účinnost a výkon. Je proto nezbytné naučit se uvedené způsoby při čištění štěrbiny lapače vláken sušičky.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak vyčistit štěrbinu lapače vláken sušičky. Proveďte test vodou kartáčem nebo vysavačem, namočte jej do myčky nádobí nebo horké vody, odstraňte tvrdá místa, přidejte peeling a mýdlo a nechte zcela suchý. Při rozhodování o vyčištění sekce postupujte podle druhé verze. Můžete si také přečíst o sušičce prádelny, jak dlouho a jak dlouho trvá sušení prádla sušičce.