Jak vyčistit spálenou vodu ze skleněné desky? 4 úžasné způsoby!

Určitě vás zajímá, jak vyčistit spálenou vodu ze skleněné desky. Můžete to udělat čtyřmi jednoduchými způsoby. Vím, jaký to je pocit vidět i tu nejmenší skvrnu, skvrnu nebo potřísnění.

To bude vidět na povrchu skleněných kamen a budí dojem, že je špinavý. Ještě horší je, že pokud hned neodstraníte žádné zaschlé zbytky jídla, mohlo by se vám to při příštím použití vypálit na povrch kamen.

Na lepkavý nepořádek není dobré se dívat; vzniká, když je cokoli spáleno a obtížně se čistí. Následující dilema stojí před každým majitelem sklářských kamen, k tomu se mohu vyjádřit, a proto jsem vytvořil tento článek. A napadlo mě mnoho otázek, včetně následujících: jak abrazivně mohu tyto věci vyčistit, aniž bych poškodil jejich povrch? Je v pořádku používat v domácnosti konkrétní čisticí prostředky? Dobrou zprávou je, že jsem tady, abych se podělil o několik tipů, jak tuto věc správně vyčistit.

Vlastnění horní části skleněného sporáku

Nejoblíbenější je bezpochyby elektrický sporák se skleněnou deskou. Tato kamna nemají na hořácích viditelné plameny jako plynová kamna. Místo toho horká, elektrifikovaná skleněná oblast napodobuje činnost hořáku. Vzhledem k tomu, že tyto hořáky není nutné k čištění rozebírat jako ty na plynových varných deskách, jsou méně náročné na údržbu. K odstranění otisku prstu stačí čistý a vlhký hadřík.

Roztok vody a mýdla na nádobí odstraní tvrdší nánosy z varné desky. Lehké, ale pevné kruhové ubrousky odstraní většinu skvrn, skvrn a skvrn na vaší varné desce. Při používání elektrického sporáku může trvat déle, než dosáhnou správné teploty. Pokud teplota stoupá příliš rychle, riskujete rozlití a popáleniny nahoře.

Přestože je vážné poškození elektrické varné desky vroucí vodou nebo jinými chemikáliemi vzácné, ponechání varné desky bez dozoru může mít za následek nevratné poškození skla. Pomohlo by, kdybyste rozlité skvrny okamžitě uklidili, abyste předešli trvalému poškození varné desky.

Způsoby čištění spálené vody ze skleněné desky

Jak tedy vyčistit spálenou vodu ze skleněné desky? Zde jsou následující způsoby, které byste měli dodržovat:

#1. Pomocí bílého octa a jedlé sody

Existuje silná touha použít třeba nůž nebo jiné špičkové kuchyňské vybavení k odstranění něčeho, co uschlo na skleněné varné desce. Polévky, omáčky a maso budou z této techniky velmi těžit.

I malé materiály, jako jsou drobky, však mohou poškrábat a poškodit skleněná kamna, pokud jsou seškrábána z povrchu kovovou nebo plastovou špachtlí.

Nejlepší způsob léčby je namáčení postižené části na mnoho hodin do roztoku vody a octa. Poté, co směs necháte několik minut odležet, teplým vlhkým ručníkem jemně masírujte postiženou oblast. To pomůže odstranit jakýkoli bahno, které bylo přilepené na sklo kamen, aniž by ho poškrábalo.

Po použití roztoku bílého octa k čištění varné desky povrch důkladně poprašte práškem do pečiva. Alkalická abrazivita prášku do pečiva pomůže odstranit veškerou přetrvávající špínu. Poté povrch sporáku vydrhněte horkou vodou namočenou utěrkou nastříkanou jedlou sodou. Nakonec ho můžete ještě naposledy vyleštit lešticím hadříkem a bílým octem.

Možná si budete chtít přečíst, jak čistit skleněnou varnou desku jedlou sodou.

#2. Čištění škrabkou

Některé zbytky zůstanou i po pečlivém čištění na horní části kamen, i když používáte tyto měkčí metody. V těchto situacích je téměř vždy nutné použít čisticí škrabku speciálně vyrobenou pro skleněnou desku.

Můžete použít ostrou tenkou čepel, abyste místo těžkého plastu, kuchyňského nože nebo kovové špachtle mohli vynést veškeré jídlo nebo odpadky, které by mohly být uloženy v rozích. Kromě toho máte větší šanci varnou desku vyčistit, aniž byste ji poškodili, pokud použijete ostřejší čepel a opatrně seškrábnete všechny zbytky.

#3. Pravidelné plnění domácích úkolů

Udržování sklokeramické desky v čistotě může být stejně jednoduché jako její utření po každém použití. Nejlepších výsledků dosáhnete, když místo čisticího kartáčku nebo čisticí podložky použijete houbičku nebo hadřík z mikrovlákna namočený v octě nebo ve vodě. Když se povrch ochladí, je to samozřejmě možné pouze po podání nebo snědení jídla.

#4. Frekvence by měla být jednou týdně

Pokud jste zanedbali vymazání kamen a nyní se musíte vypořádat s odolnými skvrnami, budete muset zvolit komplexnější přístup. Po vychladnutí povrch polijte bílým octem. Jedlou sodu je třeba následně hojně posypat octem.

Směs jedlé sody nebo octa zakryjte čistým hadříkem namočeným v horké vodě a dobře vyždímaným. Abyste dosáhli plného účinku, dejte 10 až 15 minut po promíchání. Poté vyjměte ručník a místo ručníku vyčistěte nepořádek hadříkem z mikrovlákna. Chcete -li se zbavit všech zbytků skvrn, namočte hadřík z mikrovlákna do octa.

Je to Wrap!

Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro udržení čisté a efektivní kuchyně, je vyčistit sporák. Topy jsou často vyrobeny z kovu nebo skla. Popularita skleněných varných desek je dána jejich estetikou, ale kvůli jejich citlivosti je čištění náročné. Naštěstí je čištění skleněné varné desky jednoduché, pokud máte správné nástroje a vybavení. Každopádně jste již věděli, jak vyčistit spálenou vodu ze skleněné desky. Zjistěte více, když si přečtete, jak odstranit spálený tuk z desky a jak vyčistit spálená kamna.