Jak vyčistit snubní prsten doma: Nejlepší nejbezpečnější tipy

Můžete se naučit, jak čistit snubní prsten doma podle různých typů prstenů. Toto je kompletní průvodce, který vás naučí správné metody čištění snubních prstenů ze zlata, stříbra, platiny, drahokamů, diamantů a perel.

Také si všimnete, že vám snubní prsten nepadne? Pak se můžete podívat, jak zabránit tomu, aby se snubní prsten netočil, aby náhodou nespadl.

Jak bezpečně vyčistit snubní prsten doma

Zlatý snubní prsten

Jedním z nejběžnějších snubních prstenů je zlatý, ale pamatujte si, že jej nesmíte drsně kartáčovat. Čím čistší je váš zlatý snubní prsten, tím je náchylnější k snadnému poškrábání.

Kupte si čistící roztok speciálně na zlato nebo použijte jemný mýdlo na nádobí. Přidejte několik kapek saponátu do teplé vody a namočte zlatý snubní prsten do roztoku.

Nechte kroužek v čisticím roztoku pět minut a poté jej opláchněte ve vlažné vodě. Poté položte zlatý snubní prsten na hadřík z mikrovlákna a leštěte jej, dokud důkladně nevyschne.

Přečtěte si prosím, jaké karátové zlato je nejlepší pro snubní prsteny, abyste identifikovali méně pravděpodobné typy, které se snadno opotřebují.

Stříbrný snubní prsten

Stříbrné snubní prsteny jsou náchylné k zašpinění v průběhu času. Jejich lesklý vzhled však můžete obnovit pomocí skutečného laku na stříbro, který můžete zakoupit v klenotnictví.

Postupujte podle pokynů na leštidle na stříbro a použijte správný čisticí hadřík. Ale pokud chcete způsob, jak vyčistit stříbrný snubní prsten doma, můžete to udělat pomocí jedlé sody.

Smíchejte jeden díl vody se třemi díly jedlé sody a vytvořte pastu. Poté namočte stříbrný prsten a jemným hadříkem do něj zapracujte pastu z jedlé sody, poté šperky opláchněte a vyleštěte do sucha.

Platinový snubní prsten

Odolnost platiny ji řadí mezi oblíbené snubní prsteny praktických párů. A pokud potřebujete vyčistit platinový snubní prsten, můžete použít některé snadno dostupné předměty doma.

Zřeďte trochu jemného čisticího prostředku vodou a použijte tento roztok k namočení platinového snubního prstenu a odstranění špíny a nahromaděných nečistot. Poté prsten opláchněte v čisté vodě a jemně osušte hadříkem.

Nejlepší je vyhnout se oblíbeným DIY řešením, která používají jedlou sodu nebo zubní pastu na platinovém snubním prstenu, protože by mohly způsobit více škody než užitku. Dále mějte prosím na paměti, že zacházíte s platinovými snubními prsteny s namontovaným drahokamem, protože budou vyžadovat jiný způsob čištění.

Snubní prsten z drahých kamenů

Čištění snubních prstenů z drahých kamenů může být složité, protože některé jsou nenáročné na údržbu a nejsou pečlivé, zatímco jiné mohou rychle vyblednout nebo změnit barvu. Pokud je například váš snubní prsten opatřen tyrkysovou barvou, nemůžete jej jen tak namočit do vody, i když je snubní prsten vyroben z kovu, který lze vyčistit namočením do roztoku.

Porézní drahé kameny nejsou nikdy ideální k namáčení při čištění a dokonce i přípravky na čištění šperků mohou změnit barvu. Proto je nejlepší přinést prsten s drahým kamenem profesionálovi, aby jej bezpečně vyčistil.

Na druhou stranu, některé tvrdé drahokamy lze vyčistit doma jemným mýdlem a teplou vodou. Do štěrbin se dostanete vydrhnutím kartáčkem s měkkými štětinami a poté snubní prsten z drahokamu opláchněte.

Diamantový snubní prsten

Podle Gemological Institute of America můžete své diamantové šperky čistit ve směsi mýdla a vody. Chcete-li odstranit nahromaděnou mastnotu, namočte diamantový snubní prsten do mýdlového roztoku jednou nebo dvakrát týdně.

K důkladnému vyčištění diamantového snubního prstenu můžete použít i zubní kartáček, zvláště pokud má detaily, které jsou těžko dostupné a mohou se na nich hromadit nečistoty a oleje. Nedrhněte však hrubě, protože nechcete, aby se hroty nebo nastavení napětí diamantového prstenu poškodily.

A nakonec vyčištěný diamantový snubní prsten opláchněte vodou, než jej vysušíte měkkým hadříkem. Pamatujte, že se nikdy nedotýkejte samotného diamantu, jak jen můžete, aby vám vydržel déle.

Perlový snubní prsten

Namáčení není preferovanou metodou čištění perel. Místo toho smícháte vodu pokojové teploty s jemným čisticím prostředkem a ponoříte do tohoto roztoku měkký hadřík.

Můžete také použít profesionální přípravek na čištění perel, ale nikdy ne drsné domácí čističe. Otřete perlový snubní prsten jemně, abyste odstranili špínu, aby nedošlo k oděru perly.

Poté perlový snubní prsten opláchněte pod tekoucí vodou nebo jej otřete jiným hadříkem namočeným v čisté vodě. Nakonec se ujistěte, že prsten s perlou bude důkladně vysušen.

Jak mohu svůj snubní prsten znovu rozzářit?

Buďte prosím opatrní při používání následujících produktů podle typu snubního prstenu, který máte:

  • Před leštěním do sucha prsten otřete měkkým hadříkem a pivem
  • Namočte prsten na 10 minut do čisticího prostředku na sklo smíchaného s mýdlem na nádobí
  • Pohoďte prsten na 10 minut do octa
  • Smíchejte pár kapek citronového esenciálního oleje a vody a namočte kroužek na 5 minut

Ale pokud se obnovení nezdaří, možná je čas získat nové kapely. Zde je tedy jaké výročí upgradujete svůj snubní prsten, abyste věděli, kdy.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak čistit snubní prsteny doma podle různých typů.

Je třeba klást důraz na používání jemných čisticích prostředků a šetrnost, pokud je potřeba drhnutí. Pro svůj klid musíte také použít správný produkt, zvláště pokud je váš snubní prsten jemný.