Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku? V 6 snadných krocích!

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku? Desky kamen z keramického skla jsou fantastické. Tyto varné desky můžete odlišit podle jejich elegantního vzhledu a prodloužené životnosti, navíc s jejich vysokou tepelnou odolností a stabilitou.

Jsou vysoce účinné a schopné zvládat vysoké teploty až 1300 ° F. A také je vyroben z vynikající funkce techniky tavení. Díky tomu máte jistotu, že tato skleněná varná deska je ekologická.

Aby však výhody a kvalita sklokeramické varné desky zůstaly po mnoho let, musí být používány a řádně o ně pečováno. Voda, která se vaří z hrnců, upečeného tuku a různých dalších skvrn, může časem poškodit váš keramický sporák. Aby toho nebylo málo, při čištění tohoto druhu kamen musíte být velmi opatrní. Ptáte se tedy sami sebe: „Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku?“ štěstí pro vás, protože jste nyní na správném místě, kde získáte odpovědi!

Kroky k čištění horní části sporáku s keramickým sklem

Nikoho nebaví vařit na špinavé keramické varné desce. Čištění vaší keramické varné desky je velmi jednoduché. Zde jsou kroky, jak ve zkratce vyčistit sklokeramickou desku:

  • Posypte ji jedlou sodou,
  • Namočte velkou utěrku do teplé mýdlové vody,
  • Rukama vyždímejte a položte na jedlou sodu;
  • Nechte varnou desku utřít vlhkým ručníkem, než uběhne 15 minut. Pokud čistíte připálené jídlo z varné desky, připravte pastu z vody a jedlé sody, naneste ji na spálené místo a nechte ji 30 minut zůstat, než ji smýt

Zde je podrobnější návod, jak vyčistit keramický plynový sporák:

Krok č. 1. Přes sporák posypeme jedlou sodou

Není nutné měřit přesné množství použité jedlé sody. Místo toho otevřete víko lahve od jedlé sody a posypte malým množstvím jedlé sody oblast varné desky, kterou chcete vyčistit. Pokud je vaše varná deska velmi špinavá, naneste silnější vrstvu jedlé sody.

Můžete také použít staré nádoby na parmazán jako postřikovače sody. Nápomocné jsou také podobné nádoby s víky děrovanými otvory. Naplňte sklenici jedlou sodou, pokud ji máte. Přes varnou desku posypte jedlou sodou z této nádoby.

Krok č. 2. Významný hadr namočte na několik minut do mýdlové vody

Naplňte velký talíř do poloviny horkou mýdlovou vodou. Utěrka by měla být dostatečně velká, aby pokryla celou oblast, kam byste nanesli jedlou sodu.

Krok č. 3. Jedlou sodu zakryjte hadrem

Vymyjte mýdlovou vodu z hadříku. Nejlepší by bylo, kdybys koberec vyždímal. Mělo by být vlhké, ale ne mokré. Umístěte látku na hořák přes jedlou sodu. Nechte 15 minut projít. Pokud chcete vyčistit celý povrch varné desky, použijte hadřík, který pokrývá celý povrch, nebo posloupnost menších hadrů.

Krok č. 4. Sodu na pečení odstraňte vlhkým hadrem

Poté, co 15 minut seděla na hořáku, použijte varnou desku k čištění varné desky. Pohybujte jím v širokém kruhu, abyste vyčistili oblast, kam byste nanesli jedlou sodu. Po pečlivém čištění keramické varné desky setřete zbytky jedlé sody vlhkou houbičkou nebo jinou vlhkou utěrkou. Nechte přirozeně uschnout.

Během otírání můžete použít rukavice.

Krok č. 5. Rozlité látky vyčistěte co nejdříve

Pokud na keramickou varnou desku něco vysypete a hned to neutřete, bude náročnější později uklízet. A pokud necháte skvrnu příliš dlouho, může při dalším použití spálit vše, co jste na ni vylili. V důsledku toho vyčistěte varnou desku co nejrychleji.

Předpokládejme, že během vaření něco vylijete na varnou desku, před čištěním počkejte, až vychladne. Pokud tak neučiníte, můžete se popálit.

Krok č. 6. Vyhněte se čisticím prostředkům na bázi čpavku

Čištění keramických varných desek směsí čpavek/voda nebo čistícím roztokem vyrobeným z čpavku odstraní pouze drobné nečistoty a otisky prstů. Kromě toho mohou při použití takových čisticích prostředků vzniknout duhové skvrny na povrchu.

Používejte brusné čisticí prostředky střídmě. Comet a Ajax jsou chemické čisticí prostředky, které poškodí vaši keramickou varnou desku. Tyto položky byste proto neměli používat. Ocelová vlna a abrazivní čisticí podložky naopak poškodí povrch vaší keramické varné desky. Bez ohledu na to jsou oba produkty odlišné, takže si možná budete chtít přečíst tento článek „Ajax vs. kometový prášek: Co je lepší na čištění?“ dozvědět se o nich. A to jsou všechny kroky, jak správně vyčistit keramickou varnou desku!

Závěr

Jak vyčistit sklokeramickou varnou desku? Pokud si chcete vychutnat skvělé vlastnosti vaší varné desky, musíte ji vždy vyčistit ihned po zašpinění, nejlépe po každém použití. Pravidelné čištění sklokeramického sporáku pomáhá zabránit tomu, aby se rozlité a zbytky z vaření proměnily v odolné, spálené skvrny. A správné čištění udrží tyto pruhy na uzdě a zajistí, že vaše kamna budou vypadat neposkvrněná.

Nezapomeňte také nikdy nepoužívat hrnce a pánve s poškozeným nebo špinavým dnem, protože to může způsobit nežádoucí škrábance.

V neposlední řadě je vaše varná deska tím nejdůležitějším kusem kuchyňského vybavení a měli byste s ní tak zacházet. V tomto bodě mějte vždy na paměti konkrétní pokyny v předchozích krocích, jak již bylo zmíněno dříve. To je vše. Chcete -li získat další články o kamnech, můžete se u nás zastavit a přečíst si tyto články: jak opravit plynové sporáky nebo jak fungují peletová kamna?