Jak vyčistit sklokeramickou desku sodou? 4 úžasné kroky!

Jak vyčistit skleněnou varnou desku jedlou sodou? Existují čtyři snadné kroky, které můžete sledovat; každý krok je vánek, takže jsem si jistý, že to zvládneš s vánkem a úsměvem na tváři.

Díky svému elegantnímu tvaru a dodatečnému prostoru pro pult je sporák s hladkou deskou nepochybně vynikající volbou pro malé kuchyně. Také uslyšíte, že se snadno hledají při hledání nové řady.

Nenechte se tím zmást; je to trik. Používání kamen však rychle odhalí, že i malé kapky vyniknou, pokud kamna před dalším použitím důkladně nevyčistíte.

Vytvrzený cukr, který nebyl po každém použití vyčištěn z hořáku, se okamžitě stane hnilobou v kuchyni. Je příliš snadné dostat se na vedlejší kolej a čekat, až hořáky vychladnou. I když to může trvat nějaký čas a úsilí, obnovení hladké varné desky do stavu předváděcí místnosti vás nebude stát žádné peníze.

Kroky k čištění horní části sporáku se sodou bikarbonou

Možná vás tedy zajímá, jak vyčistit skleněnou varnou desku jedlou sodou. Nebojte se, přátelé. Zde jsou kroky, které byste měli vzít na vědomí:

Krok č. 1. Demontáž a čištění krytů hořáků a roštů kamen

Prvním krokem, který byste měli podniknout, je vyčištění víček hořáků a roštů kamen. Pomocí dřezového sítka sbírejte tuk tím, že do něj umístíte mřížky a víčka hořáků od varné desky. Tuto techniku ​​proveďte v několika dávkách, například v závislosti na velikosti dřezu a roštu.

Krok č. 2. Čištění hlavy hořáku plynového sporáku

Je možné, že jste svůj plynový sporák nečistili tak dlouho, že se na víčkách hořáku vytvořil film tuku. K odstranění drobků použijte vlhký (ne mokrý) hadřík po vypnutí kamen. Poté ostrým okrajem kancelářské sponky nebo špendlíku odstraňte malé zářezy z ucpaného otvoru zapalování nebo otvorů hořáku a poté jemným tlakem. Znovu vyčistěte hlavy hořáků vlhkým ručníkem a poté pomocí octa odstraňte zbývající mastnotu nebo skvrny.

Krok č. 3. Čištění plynové varné desky

Tady se všechno, co jsme se do této chvíle naučili, spojuje na jednom místě. Nejprve z varné desky odstraňte zbytky jídla otřením vlhkým ručníkem. Poté pomocí neabrazivní mýdlové houby odstraňte zbytky mastných zbytků. Pokud tuk ztvrdl, jemně jej očistěte mýdlovou houbou.

Pokud to nefunguje, zkuste to znovu s čerstvou dávkou octa a jedlé sody 1: 2. Po otření varné desky čistým hadříkem a výměně hlav hořáku a roštu si poplácejte po zádech.

Cleanup je hračka s elektrickými kamny, které se dodávají ve dvou typech: kovové spirálové hořáky nebo skleněné povrchy-stejně jako u elektrických sklokeramických sporáků je čištění sklokeramické desky indukčních kamen identické.

Krok č. 4. Čištění elektrického sporáku

Chcete -li odstranit olej, otřete povrch elektrického hořáku vlhkým hadříkem a vyčistěte ho mýdlovou houbou. V případě odolných skvrn a rozlití vyčistěte varnou desku směsí octa a jedlé sody 1: 2 a nechte ji 10 až 15 minut odstát, než ji vyjmete. Dále vyčistěte varnou desku tak, že ji otřete čistým ručníkem a vyměníte odkapávací misky a kovové cívky.

Před důkladným vysypáním jedlou sodou nastříkejte ocet na tvrdší rozlití a potraviny, které ulpěly na spodní straně kamen. Zatímco čekáte, až se směs začne vařit, pořiďte z ní zpomalená videa. Po namočení jedlé sody a octa na 10 až 15 minut oškrábejte neabrazivní pračkou. Utěrkou, která nepouští vlákna, setřete celou kapotu a ujistěte se, že nahoře nejsou žádné nečistoty. Přečtěte si o čištění octem.

Kroky k čištění horní části skleněných kamen pro vaše indukční a elektrická kamna

Zde je několik jednoduchých kroků, které byste měli při čištění sporáku dodržovat:

Pomocí suchého ručníku setřete z povrchu drobky jídla nebo otisky prstů. Ve druhém kroku hojně posypte varnou desku jedlou sodou. Nyní nastříkejte bílý ocet po celé ploše rozprašovačem. Nechte se zlákat bublajícím efektem. V kroku 4 kombinujte horkou vodu a mýdlo na mytí nádobí v malém kbelíku nebo metličce a šlehejte do pěny. Chcete -li se zbavit přebytečné vlhkosti ze silného ručníku, namočte jej na několik minut do horké mýdlové vody a poté vyždímejte.

15minutový časovač a utěrka na vrchu hořáku jsou vše, co potřebujete pro další krok. Dopřejte si chvilku klidu, protože mýdlové teplo z vašich ručníků čistí vaši varnou desku. Jakmile časovač zhasne, vezměte ručník a pusťte se do čištění varné desky. Až budete s úklidem nepořádku hotoví, setřete jedlou sodu.

Naposledy kamna očistěte octem, než je důkladně otřete čistým hadříkem. Pokud existují nějaká těžká místa, budete muset dostat ven velké zbraně, nože a žiletky. Držte žiletku v úhlu 45 stupňů a vyvíjejte nepřetržitý tlak, když ji pomocí žiletky tlačíte do bahna.

Při práci na mokrých kamnech se vyhněte uklouznutí. Než začnete, ujistěte se, že máte suché ruce. Přichází další vlna octa a výsledky jsou ohromující. Abyste se vyhnuli poškrábání varné desky, používejte tuto techniku ​​opatrně. Ve všech ostatních případech to udělejte na vlastní nebezpečí. Možná si budete chtít přečíst, jak vyčistit sklokeramickou desku jedlou sodou a peroxidem.

Je to Wrap!

Nyní, když jste vyčistili, můžete jíst přímo ze sporáku. Je dokonce možné připravit jídlo pomocí něj. Pouze krátké vymazání po každém použití vám ušetří spoustu času. Nemluvě o tom, budete hrdí na to, že předvedete, že jste pro své přátele noví. Nyní již víte, jak vyčistit skleněnou varnou desku jedlou sodou. Také víte, jak vyčistit mřížku na desce sporáku a jak se zbavit škrábanců ze skleněné desky.