Jak vyčistit rezavý sporák na dřevo? 3 snadné kroky k hloubkovému čištění kamen na dřevo!

Jak vyčistit rezavá kamna na dřevo? Kamna na dřevo poskytují teplo lidem od věků až do teď. Lidé je stále používají. Nejen proto, že vypadá příjemně a hodí se do zimního počasí, protože dokáže zahřát celou domácnost, takže je spousta lidí v pohodlí.

Kamna na dřevo mají životnost 1 až 20 let.

Na kamnech by se však mohla tvořit rez, která by mohla zhoršit její kvalitu i nás. Proto ho musíte udržovat pravidelným čištěním. Jak všichni víme, rez se v průběhu času tvoří v důsledku oxidační reakce, ke které dochází, když železo přichází do přímého kontaktu s vodou nebo kyslíkem, což se pak změní na to, čemu říkáme, je rez. Existuje mnoho řešení, jak odstranit rzi, která se tvoří ve vašich spotřebičích, zvláště pokud je to ocel.

Takže bez dalších okolků pokračujme ve vysvětlování, jak nebo co můžeme udělat, abychom zabránili jejich šíření a způsobování větší rzi. Přečtěte si tento článek až do úplného konce a možná získáte několik zásadních tipů a kroků, které se na váš problém mohou vztahovat. Můžete se také seznámit s důležitými pojmy.

Jak vyčistit rezavý sporák na dřevo; 3 snadné kroky k hlubokému čištění kamen na dřevo

Před čištěním byste si měli dávat pozor na to, co děláte, jinak řešení bude k ničemu, pokud nemáte spolehlivého průvodce, jak na to. Doufáme, že vám s těmito kroky pomůžeme s čištěním kamen:

Krok č. 1. Čištění interiéru kamna na dřevo

Při čištění interiérů to může být trochu nepořádné, protože přebytečný popel z posledního použití mohl zůstat uvnitř zařízení. Abychom se tomu vyhnuli a byli také používáni jako ochranné opatření, umístěte noviny poblíž kamen, aby bylo čištění mnohem snazší, když popel padá na podlahu. Nyní budete chtít sebrat veškerý popel zevnitř a pomalu ho dát do koše. Nebojte se rozlití, protože noviny jsou umístěny pod ním, aby zachránily padající popel.

Nezapomeňte také otevřít vzduchový tlumič, aby veškerý popel, který jste uvízli, spadl do ohniště.

Když to děláte, nezapomeňte být opatrní a zajistit, aby veškerý oheň uhasil, než naberete popel. Pokud ještě nějaké zbyly, počkejte, až vychladne, než se rozhodnete projít vnitřky kamen na dřevo. Tímto způsobem můžeme zabránit nehodám.

Také budete chtít zlikvidovat popel, jakmile jej dáte do koše. Opět však při jejich házení není třeba spěchat. Pro informaci, měli by být uchováváni alespoň 48 hodin uvnitř kontejneru, aby nedošlo k požáru, protože živé uhlí tam možná ještě sedělo nebo se mísilo.

Krok č. 2. Čištění vnějšku kamen

Nyní, když jsou vnitřní části kamen všechny vyjasněny, budeme muset přejít do jeho exteriéru. Tato část potřebuje nejvíce čištění, protože rzi vzniká tím, jaké je prostředí venku. Chcete -li vše začít, vezměte si s sebou ocelovou vlnu nebo drátěný kartáč. Tímto způsobem můžete odstranit některé nečistoty.

V závislosti na tom, jak staré jsou kamna a špína zabudované na povrchu, může trvat nějakou dobu, než budete drhnout, protože může být silně zašpiněné a zrezivělé. Zaměřte se na horní část a hlavně na povrchové oblasti, kde je očím viditelná rez.

Po veškerém čištění budete chtít otřít exteriér, protože to může ovlivnit vzhled a kvalitu vašich kamen na dřevo. Víme, že nechcete, aby se to stalo. S tím by mělo být použití brusného papíru další věcí, kterou budete muset udělat. Vyhlaďte všechny oblasti odstraněním zbývající rzi a také vnějšího povrchu.

Nakonec otřete kamna pomocí octové čisticí směsi, ve které se smíchá ocet a voda a vytvoří se roztok, který vás zbaví rzi. Směsí nastříkejte roztok na celý sporák a setřete ho hadříkem. Nechte zaschnout pro další použití.

Krok č. 3. Čištění skleněných dvířek a komína kamen

K tomu by stačil roztok na čištění skla. Můžete si je zakoupit buď v místních obchodech, nebo si je sami vyrobit. Ať tak či onak, oba budou stále fungovat tak dlouho, dokud plní svou funkci. Chcete -li to provést, nastříkejte roztok na čistý hadr a začněte utírat látku v jednom směru, abyste zabránili vzniku pruhů nebo opakování.

Nakonec vyčistěte komínovou krytku kartáčem, který byl pro ni speciálně vyroben. Můžete si jej zakoupit v jakémkoli železářství ve vašem okolí. Poté jej nastříkejte roztokem a zkuste vnitřek znovu vyčistit čistým hadříkem.

Jak již bylo uvedeno výše, životnost kamen na dřevo je 10–20 let, ale pokud se o něj budete starat, jsme si jisti, že vám přesto poskytne teplo o 20 let více! Mějte na paměti, že rez a špína mohou poškodit výrobek, pokud se o něj nebudete starat. Proto se řiďte našimi kroky! Na druhou stranu byste si chtěli přečíst důvody, proč lednice zmrazuje potraviny. Existuje ještě více zajímavých faktů, o kterých jste nikdy nevěděli!

Je to zábal!

Nyní máte představu o tom, jak vyčistit rezavá kamna. Je důležité mít je na paměti, ale zároveň se můžete kdykoli vrátit k tomuto článku a zkontrolovat je a použít je jako průvodce. Zbavit se rzi může být těžké, ale s těmito kroky to pro vás nebude mít žádné starosti.