Jak vyčistit pračku Maytag s předním plněním? 6 úžasných kroků!

Zajímá vás, jak čistit pračku Maytag s předním plněním? Mytí pračky Maytag je stejně jednoduché jako otření vnějšku, čištění dávkovače a vnitřku bubnu pračky pomocí octa, bělidla a čisticího prostředku.

Všimli jste si někdy rozdílu ve vůni vaší pračky? Jsou na něm nějaké nečistoty nebo nečistoty, které byste chtěli odstranit? Nebo se pokoušíte udržovat svou zbrusu novou pračku s předním plněním? Ať už jsou vaše okolnosti jakékoli, chápeme, jak snadné je přehlédnout údržbu vaší pračky. Ale na druhou stranu se ve vašem stroji může rychle hromadit špína, způsobovat nepříjemný zápach a snižovat jeho schopnost správně fungovat. Ale nebojte se; Zde je dobře, jak vyčistit pračku Maytag s předním plněním. Čtěte dále!

Postup čištění pračky Maytag s předním plněním

Zajímá vás, jak vyčistit pračku Maytag s předním plněním? Zde jsou následující kroky:

Krok č. 1. Vydezinfikujte buben pračky

Buben pračky je oblast, kam si dáváte oblečení, a je to oblast pro pěstování bakterií, plísní a nečistot z bahnité vody. Chlorové bělidlo je nejúčinnější čistící chemikálie, jak se těchto nepříjemností zbavit. Chlór je antiseptikum, které je účinné proti 99,9 % bakterií, plísní a plísní. Zavřete mycí dvířka a nalijte jeden až dva šálky bělidla do bubnu pračky, poté spusťte proces praní na co nejdelší dobu a maximální povolenou teplotu.

Krok č. 2. Vyčistěte pryžové těsnění

Kdykoli proplachovací cyklus skončí, vyčistěte pryžové těsnění celého kulatého víka – to byl další bod stroje, kde se mohou rychle hromadit plísně nebo nečistoty. Po vyčištění pryžového těsnění starou dekou omyjte oblast pryžového těsnění bílým octem. Pomocí čistého ručníku vetřete ocet. tento postup musíte dokončit úplně, abyste zaručili, že nezůstane žádná plíseň nebo špína.

Pokud je obtížné odstranit skvrny na pryžovém těsnění, použijte gumové mycí rukavice a namočte starý ručník do domácího bělidla. Vložte chlórový ručník do pračky. Gumové těsnění a nechte ho tam asi do 60 minut, důkladně jej vyčistěte.

Počkejte, možná si budete chtít přečíst o tom, jak vyměnit pryžové těsnění na přední podložce.

Krok č. 3. Vyjměte prací prostředek z dávkovače

Zásobník na prací prostředek je část v pračce s předním plněním, kde uchováváte prací prostředek a další prací chemikálie. Rozeberte a vyjměte dávkovače, abyste je vyčistili. Pokud si nejste jisti, jak a kde cokoli provést, podívejte se do uživatelské příručky pro vaše zařízení. Po vyjmutí dávkovačů je ponořte do vlažné vody a poté je vydrhněte kartáčkem nebo kartáčkem na zuby namočeným ve vámi preferovaném čisticím prostředku. Po vyčištění dávkovače od všech nečistot je nechte vychladnout nebo je vyčistěte suchým bavlněným hadříkem, než znovu nainstalujete stroj Maytag.

Krok č. 4. Vyčistěte interiér

Poté, co řádně vyčistíte pračku Maytag s předním plněním, musíte spustit cyklus praní a odstřeďování, abyste odstranili všechny prací přísady. Abyste zajistili odstranění veškerého zbývajícího chlóru nebo octa, opakujte proces po maximální dobu a při maximální možné teplotě. Je důležité buď vyčistit vnitřek bubnu pračky, dokud nevyschne, nebo nechat dvířka otevřená, aby se zabránilo vzniku plísňového zápachu. Vyčistěte vnitřek pračky teplým vlhkým ručníkem. Obsahuje vnitřní sklo, pryžové těsnění a vnitřek vložky podložky. Těsnění důkladně vyčistěte, protože se v něm shromažďuje mnoho vody, což vede k plísním a kvasinkám. Vědět, jak vyčistit plíseň z těsnění přední podložky.

Krok č. 5. Vyčistěte vnější

Chcete-li vyčistit vnější stranu pračky, lehce ji přetřete a poté nastříkejte spolu s bílým octem. Stroj důkladně vyčistěte utěrkou z mikrovlákna, dokud znovu nezíská svůj lesk. Naplňte rozprašovač do poloviny bílým octem, který nabízí jednoduchý způsob distribuce čisticí chemikálie, kterou potřebujete.

Takže ho budete muset stříkat do vnitřku pračky. Nalijte to na vnitřní stranu bubnu pračky, kamkoli spolu s těsněním a sítem. Na začátku mytí nechte 5 minut působit. To poskytne octu dostatek, aby prosákl do šrotu, takže bude mnohem snazší jej vyčistit. Pokračujte k filtru a vypouštěcí zátce, zatímco octová kyselina předvádí své kouzlo na vnitřku myčky Maytag. V závislosti na značce vaší pračky to můžete najít kdekoli kolem základny.

Krok #6. Vypouštěcí filtr a zátka

Jakmile je najdete, otevřete zámek vypouštěcí zátky a položte pod ně látku. Odstraňte vypouštěcí zátku a nechte přebytečnou vodu odtékat. Připraveni setkat se s sponkami do vlasů, kožešinou a dalšími různými předměty. Po sejmutí nasaďte zpět vypouštěcí kryt a vezměte filtr, který musí být hned vedle něj. Chcete-li účinně setřít a smýt každou nečistotu, která by se nahromadila, opláchněte ji v umyvadle kartáčem nebo peelingem. Vědět, jak čistit vypouštěcí hadice praček.

Je to obal!

Těší nás, že jste se přečtením těchto kroků naučili, jak čistit pračku Maytag s předním plněním! Pokud je vaše pračka Maytag velmi špinavá a nevíte, jak ji vyčistit, postupujte při čištění podle výše uvedených tipů. Pračku můžete vyčistit tak, že na ni nastříkáte ocet a bělidlo. Děkujeme svým přátelům, že jsou s námi. Můžete si přečíst, proč moje pračka zapáchá a jak tomu předcházet a jak ho čistit.