Jak vyčistit plíseň z vodní nádrže Keurig: 4 snadné kroky

Existuje několik způsobů, jak vyčistit plíseň z vodní nádrže Keurig. Můžete použít ocet, jedlou sodu nebo komerční produkty. V tomto článku se dozvíte o nekomerčních možnostech čištění plísní!

Píseň na vodní nádrži Keurig

Zařízení na dávkování nápojů jsou náchylná k růstu plísní kvůli množství vlhkosti, která v nich zůstává. Není překvapením, že se to týká vašeho oblíbeného kávovaru Keurig.

Co je Keurig?

Kávovary Keurig jsou známé a najdete je téměř v každé domácnosti. Průměrná životnost Keurigu je asi pět let, ale může trvat i déle, pokud je používáte správně.

Máte-li problémy s vaším relativně novým kávovarem, kontaktujte svého výrobce. Výrobce Keurig má jednoletou záruku a možná ji budete moci používat.

Jak plíseň roste ve vodní nádrži Keurig?

Plíseň roste ve vodní nádrži Keurig kvůli vodě, která v nádobě sedí po dlouhou dobu. V kombinaci s materiálem nádrže se stává snadnou obětí plísní.

Opakované používání nečistých kelímků může také vést k růstu plísní. Může to dokonce vést ke zdravotním problémům.

Dalším důvodem růstu plísní je stojatá voda v ukládací misce. Vzhledem k tomu, že voda a káva stékají do zásobníku, ponechání bez dozoru nevyhnutelně povede k plísni.

Jaké jsou jasné známky růstu plísní ve vodní nádrži Keurig?

Pokud chcete zkontrolovat, zda má váš Keurig plíseň, zde jsou některé z výpovědních znaků:

Pokud zaznamenáte příznaky alergie na plísně, jako je kýchání a bolesti hlavy, možná je ve vašem kávovaru plíseň. Spóry plísní jsou všude a jakmile se vytvoří ve vašem Keurigu, budou emitovat další spory. Chcete-li zabít spóry plísní, zde je článek o vymýcení spór plísní ve vzduchu, který vám může pomoci.

Zřetelnějším znakem kontaminace plísní je viditelný růst na vodní nádrži nebo podnosu vašeho Keurig. Dalším příznakem plísně je nepříjemný zápach, pokud takový zápach na vašem stroji cítíte, je čas to zkontrolovat.

Čištění plísní z vodní nádrže Keurig

Krok č. 1. Zkontrolujte, zda jej lze mýt v myčce

Podívejte se na embosování a zkontrolujte nádržku na vodu, zda je vhodná do myčky. Pokud ano, propláchněte ji myčkou. Zatímco se myjí části vhodné do myčky, můžete ostatní součásti čistit ručně.

Krok #1.2 Není vhodné do myčky

Pokud váš zásobník vody není vhodný do myčky nádobí, použijte místo něj zředěný ocet. Nejprve v nádobě smíchejte stejné díly vody a octa. Poté nechte zředěný roztok několik minut stát.

Krok č. 2. Drhnout

Po napuštění nádržky směsí vydrhněte vnitřek a spodní strany nádržky kulatým kartáčem. To pomůže vyčistit otvor pro přívod vody a nádobu.

K čištění plísní z vodní nádrže Keurig můžete také použít pastu z jedlé sody. Nechte pastu nejprve usadit na nádobě a poté ji také důkladně vydrhněte.

Krok č. 3. Proběhněte stroj

Vyjměte misku K. Poté použijte buď zředěný ocet nebo pastu z jedlé sody a spusťte stroj.

Pokud je to poprvé, co čistíte Keurig, opakujte tento proces, dokud plíseň nezmizí. Pokud máte velkou nádrž na vodu, proveďte několik cyklů čisté vody přes váš Keurig.

Krok č. 4. Opláchněte

Pro správnou míru vypláchněte nádrž několikrát, aby se ocet dostal z nádoby. Pastu z jedlé sody lze docela snadno odstranit; takže nebude potřebovat tolik oplachování.

Pokud chcete alternativu k metodě octa a jedlé sody, použijte místo toho produkty na odstraňování vodního kamene. Ujistěte se, že pečlivě dodržujete pokyny k produktu.

Způsoby péče o vodní nádrž Keurig

Plíseň v jakémkoli zařízení na výdej nápojů je potenciálně nebezpečná. Hlavním důvodem je, že vás to může přivést k pití kávy s plísní.

Pokud si myslíte, že jste omylem pili plíseň, zde je článek o tom, co se stane po vypití plísně, který vám může pomoci. Článek o plísních vás také informuje o varovných příznacích růstu plísní ve vašem nápoji.

V každém případě, abyste účinně zabránili růstu plísní, musíte být při manipulaci s Keurigem opatrní. Zde je několik způsobů, jak pečovat o váš kávovar.

Nechte víko otevřené

Abyste zabránili růstu plísní, musíte ve vašem stroji podporovat proudění vzduchu. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je nechat víko otevřené, když jej nepoužíváte.

Vyčistěte zásobník platformy

Další příčinou nadměrné vlhkosti je podnos platformy kvůli vodě a kávě, která v něm odtéká. Voda a káva mají později za následek odpad, který také vede k plísním. Vyčistěte plošinu pomocí saponátu a vlhkého hadříku.

Střít

Po použití otřete vnitřek kávovaru. Použijte papírovou utěrku k jejímu vysušení a nakonec zabráníte růstu plísní.

Vyčistěte šálky

I když jste příliš líní si šálky měnit, vždy používejte čisté. Používání špinavých kelímků by mohlo způsobit plíseň do vašeho nápoje, což by mohlo mít dopad i na vaše zdraví.

Závěr

Naučit se čistit plísně z vodní nádrže Keurig je spolehlivý způsob, jak zachovat životnost vašeho stroje. Dalším způsobem je zabránění růstu plísní, které jsme zahrnuli do tohoto článku.