Jak vyčistit plíseň z těsnění chladničky? 3 snadné metody!

Jak vyčistit plíseň od těsnění chladničky? Můžete použít peroxid vodíku nebo nějaké bělidlo. Všimli jste si tmavých skvrn na těsnění chladničky? Tyto malé tmavé skvrny nemusí být patrné při otevírání nebo zavírání chladničky, ale podívejte se blíže.

Může se to zdát neškodné, ale věděli jste, že pokud to necháte bez dozoru, můžete mít zdravotní problémy? Tyto formy mohou také způsobit opotřebení těsnění, což způsobí, že těsnění unikne studenému vzduchu a způsobí větší poškození.

Věřte mi, že už nechcete ukládat další potraviny, pokud tyto formy zůstanou ve vaší lednici. Pokud jste tedy připraveni tyto formy vyčistit, narazili jste na správný článek, protože vám dám tři možnosti čištění těchto odolných forem.

Metody čištění plísní z těsnění chladničky

Jedním z hlavních důvodů, proč se v těsnění vaší chladničky tvoří plísně, je chlad a teplý vzduch, který se mísí při každém otevření dveří chladničky. Voda pak kondenzuje a tvoří se formy, když se spojí studený vzduch z chladničky a teplý vzduch, který vstupuje, když otevřete dveře.

Čištění forem

Jakkoli chceme, aby naše potraviny byly bezpečné k jídlu, když je skladujeme, nepomůže nám to, když je plísně sežerou. Jak vyčistit plíseň od těsnění chladničky? Naší jedinou možností je vyčistit formy, kdykoli je vidíte růst. Zde je návod, jak tyto otravné formy vyčistíte.

Metoda č. 1. Peroxid vodíku

Jak název napovídá, budete při této metodě používat peroxid vodíku. Takže to, co budete muset připravit, je peroxid vodíku, rozprašovač a měkký hadřík. Můžete také použít vatové tyčinky k čištění malých a těsných oblastí, kam se nedostane jednoduchý hadřík.

Jakmile budete mít všechny materiály, můžeme začít. Nejprve otřete oblasti, které chcete vyčistit. Pouhým jednoduchým otřením odstraníte co nejvíce nečistot. Po otření oblastí, ale neředěný peroxid vodíku do rozprašovače. Poté nastříkejte postižená místa.

Poté, co necháte chemikálii několik minut působit, otřete postříkaná místa čistým hadříkem. Podle potřeby to můžete několikrát opakovat. Tmavé skvrny budou pomalu odstraňovány a poté je vyčistěte běžným způsobem, jako byste odstranili zbytky chemikálie.

Metoda č. 2. Bělidlo

Další metodou, kterou budu diskutovat, je metoda bělení. Bělidlo je nejčastěji používanou chemikálií při čištění. Můžete také vyčistit mnoho choroboplodných zárodků a bakterií, plísně nejsou výjimkou. Můžete to použít k léčbě plísní, ale doporučuji vám používat tuto metodu zřídka.

Bělidlo by mohlo způsobit, že by těsnění vaší lednice vyschla a praskla. S bělidlem se těsnění rychle kazí s tím, jak často je používáte. Připravte si tedy bělidlo, vodu, nějaké měkké hadříky, rozprašovač. Můžete také zkusit použít vazelínu jako mazivo.

První věc, kterou musíte udělat, je otřít oblast čistým hadříkem a odstranit co nejvíce nečistot. V rozprašovači smíchejte část bělidla s dvakrát vodou. Roztok dobře promíchejte a naneste na postižená místa a nechte několik minut působit.

Po několika minutách přebytečné bělidlo setřete měkkým hadříkem. Na malé a těsné oblasti použijte vatové tyčinky. Při stírání buďte opatrní, protože zaschlý roztok a příliš mnoho bělidla poškodí těsnění.

Přebytečné bělidlo důkladně odstraňte. Použijte lubrikanty, jako je vazelína, abyste snížili tření v těsnění.

Metoda č. 3. WD-40

Další metodou je použití WD-40, který se osvědčil při odstraňování různých typů skvrn a plísní. Vše, co potřebujete, je WD-40, který lze zakoupit online, měkký hadřík, vatové tyčinky a jemný čisticí prostředek.

Stejnou metodou jako ostatní výše, vyčistěte oblast a odstraňte co nejvíce nečistot. Nastříkejte WD-40 na skvrny a nechte chemikálii několik minut působit a poté ji setřete čistým měkkým hadříkem.

Pokud jsou postiženy těsné a malé oblasti, použijte vatové tampony, abyste se dostali na uvedená místa. Pokud je to považováno za nutné, postup opakujte. Očistěte oblasti nanesené pomocí WD-40 běžnými metodami čištění.

Tipy při čištění

Chcete -li čištění usnadnit, můžete při čištění těsnění chladničky použít následující tipy.

Tip č. 1. Bílý ocet jako protiplísňový

Ocet má mnoho chemických vlastností, které z něj činí dobrý čisticí a konzervační prostředek. Abyste zabránili růstu budoucích plísní, můžete použít bílý ocet. Chcete -li to provést, jednoduše potřete bílý ocet na stěnách a těsnění vaší lednice. Mohlo by to zabránit hromadění a tvorbě plísní. Bílý ocet lze také použít k čištění několika skvrn včetně skvrn na plísni, i když to není tak účinné jako ostatní metody, které jsem zmínil výše.

Závěr

Jak vyčistit plíseň od těsnění chladničky? Pomocí těchto tří metod zmizí formy na těsnění chladničky. Nejen, že jste ušetřili za drahé hloubkové čištění vaší lednice, ale také jste se naučili dovednosti při údržbě vaší lednice užitečné. Doufám, že se z tohoto článku něco dozvíte a pomohlo vám to stejně, jako to pomohlo mně s problémy s plísní mé lednice.