Jak vyčistit plíseň z nylonové vlajky: Úžasný průvodce v 6 krocích

Čištění někdy nepřichází s předchozím upozorněním, takže by bylo pro-tipem ponechat si průvodce, jak vyčistit plíseň z nylonové vlajky. Plíseň může růst na mokré tkanině, pokud je ponechána vlhká po delší dobu.

Přítomnost vody, kyslíku, živin a vysoké teploty přispívají k růstu plísní. Plíseň se rozšíří na další sousední textilie a povrchy, pokud nebude důkladně vyčištěna.

Nylon je oblíbená tkanina pro odpuzování a ochranu proti vodě. Plíseň může růst na nylonu, protože se často používá ve vlhkém prostředí, a měl by být ošetřen co nejdříve, aby nedošlo k poškození tkaniny.

Odstranění plísně

Ať už jste nováček, nebo ne, nezapomeňte se obléknout do ochranného oděvu. Používejte masku N-95 nebo dýchací masku P-100.

To je zvláště důležité, když čelíte velkému množství plísní. Je to také o to důležitější, když máte imunokompromitovaný systém.

Pokud se domníváte, že množství plísní nebo plísní je nebezpečné pro vaše zdraví, nepromýšlejte a okamžitě přenechte tento úkol odborníkovi na sanaci plísní.

Krok č. 1. Odstranění viditelné plísně

Pomocí kartáče s měkkými štětinami odstraňte skvrnu od plísně. Ujistěte se, že to děláte venku, abyste zabránili rozptýlení spor plísní uvnitř vašeho domova.

Krok č. 2. Používání slunění

Na jeden den pověste nylonovou látku venku na slunci. Plíseň bude zabita teplem a denním světlem, což jí zabrání v dalším růstu na tkanině.

Krok č. 3. Využijte kontrastní teploty

Předem namočte látku do studené vody. Tato metoda je zvláště účinná při hubení zbývajících plísní a plísní.

Zbaví látku také pachu slunečního záření. Tím se nějakým způsobem obnovuje původní vůně látky.

Krok č. 4. Aplikace řešení

K praní tkaniny by měla být použita teplá voda a tekutý prací prostředek. To by se mělo z větší části zbavit plísňové skvrny, ne-li celé.

Krok č. 5. Skvrnu vysajte

Skvrnu otřete měkkým hadříkem a mírným bělidlem bezpečným pro barvy. Termín „bezpečná barva“ odkazuje na skutečnost, že bělidlo nevybledne ani nezmění barvu látky.

Pro barevné materiály připravte roztok citronové šťávy a soli.

Krok #6. Proveďte závěrečné mytí

Vymáchejte látku ve studené vodě a poté ji vyperte jako obvykle. Dbejte na to, abyste látku důkladně vysušili, abyste předešli dalšímu napadení plísní.

Prevence plísní doma

Jen málo lidí má to štěstí, že se jim nikdy plíseň doma nevyskytuje. Plíseň, která vzniká vlhkostí a vlhkostí, se může vyvinout na jakékoli organické hmotě, včetně dřeva, stěn a tapet.

Pro ty nešťastné je důležité přesně pochopit, proti čemu stojíte, než se pokusíte problém vyřešit. Čtěte dále a zjistěte, jak v budoucnu předejít dalšímu nejhoršímu scénáři.

Plíseň se objevuje na látce, čalounění a příležitostně na stěnách jako tenký poprašek černého, ​​šedého nebo bílého výrůstku. Plíseň je forma plísně, což je kategorie hub, která má velmi malý počet druhů.

Nejrozšířenějším typem zástavby v interiéru je šedočerná padlí, která je okamžitě identifikovatelná.

Víte, jakou barvu má plíseň? Jednoduše si projděte našeho vybraného průvodce.

Plísni se daří na teplých, vlhkých površích a miluje růst na přírodních vláknech, jako je bavlna, len a hedvábí, stejně jako na kůži a papíru. Daří se mu v teplém, vlhkém prostředí s malým větráním a špatným osvětlením, ale nejčastěji se vyskytuje v koupelnách a kuchyních.

Dávejte pozor na případné úniky. Plíseň roste ve vlhkém prostředí, takže jakmile zaznamenáte netěsnost, vyjměte krabici s nářadím nebo požádejte odborníka, aby to odstranil. Spusťte ventilátor, který pomůže oblast vysušit a zabrání tvorbě spor plísní, jakmile bude únik vyřešen.

Pokud hledáte oblečení nebo polštář a nejste si jisti, co je to poškození plísní a co je prostě přirozený rozklad staré látky, plíseň má určité charakteristické vlastnosti. Hledejte zatuchlý zápach, změnu barvy a všechna místa na látce, kde se rozžrala plíseň.

Pokud chcete znát podrobného průvodce růstem padlí, jednoduše si přečtěte tento článek o tom, jak dlouho trvá, než padlí vyroste.

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba mít na paměti, je udržovat váš dům v chladu a suchu, aby se zabránilo šíření a rozšiřování plísní. Váš dům by měl být okamžitě bez plísní, pokud nezapomenete zajistit dostatečné větrání, eliminovat kondenzaci a na poškozená místa aplikovat bělidlo.

Závěr

Vědět, jak vyčistit plíseň z nylonové vlajky, nemusí zajímat každého, ale může se hodit někomu, kdo je zcela bezradný. Takže, ať už právě teď čelíte stejnému problému majitelů domu, uschovejte si tuto příručku pro budoucí použití!

Přišel také s tipy na prevenci, aby na vás vesmír nikdy nemohl vytáhnout svou kartu smůly! Zapište si mentální poznámky, rozhlédněte se kolem sebe a budete jen krůček od toho, abyste se stali vlastníkem domu, který stojí za to napodobit.