Jak vyčistit plíseň z lednice: Správná péče o ledničku ve 4 krocích

Čistota je jedním ze základních základů dobrého zdraví, proto se musíte naučit čistit plíseň z lednice. Zatímco ve vašem úložišti může číhat nespočet nežádoucích věcí, formy by se tam neměly zdržovat.

Plísně rozkládají organismy zodpovědné za mnoho našich odpadů, a to včetně našeho jídla. I když je to přirozená věc, nechcete, aby se vám jídlo kazilo příliš brzy a příliš rychle. To není jen plýtvání penězi, ale opravdu nešťastné pro vaši chuť k jídlu.

Za předpokladu, že jste již objevili nějaký růst plísní uvnitř vaší chladničky, začneme nejprve kroky odstranění a čištění. Poté se podíváme na to, jak se tam vůbec mohli dostat. Nakonec se budeme zabývat některými způsoby, jak můžete zabránit tomu, aby plísně znovu zamořily vaši lednici.

Kroky k čištění forem z chladničky

Plísně jsou jednou z mnoha věcí, které nechcete přijímat. Ve většině případů, když si všimnete, že vaše lednice obsahuje formy, jsou již v jídle, které se chystáte jíst.

Krok č. 1. Vyjměte veškerý obsah chladničky

Jakmile ve své lednici objevíte plísně, musíte ji okamžitě vyčistit, abyste se vyhnuli dalšímu plýtvání a problémům. První věcí je vypnout chladničku a odpojit ji od elektrického vedení. Tímto způsobem budete v bezpečí před úrazem elektrickým proudem a také ušetříte energii.

Po odpojení na chvíli odstraňte všechny věci uvnitř. Vyjměte také vyjímatelné součásti uvnitř chladničky. Tímto způsobem můžete také důkladně vyčistit zákoutí a rohy vaší chladničky.

Krok č. 2. Vymyjte formu

Nyní, když jste v ledničce vyčistili věci uvnitř, nastříkejte tvarované díly před praním octem. To vám může v této části v budoucnu zabránit možnému růstu plísní. Po nastříkání octa je čas vymýt formu.

Při mytí odnímatelných částí chladničky by bylo vhodné použít teplou vodu spolu se směsí mýdla a jedlé sody. Formu v interiéru vydrhněte žínkou z mikrovlákna. Důkladně vydrhněte, aniž byste poškodili jakékoli vnitřní součásti, a zaměřte se hlavně na místa, kde rostla plíseň.

Krok č. 3. Opláchněte a osušte

Po vymytí tvarované chladničky je další věcí ji opláchnout. Pomocí žínky a vody opláchněte mýdlovou směs z lednice. Začněte od nejvyšší části a pokračujte až k podlaze chladničky.

Po odstranění zbytků mýdla použijte suchý hadřík a lednici vytřete do sucha. Stejné jako proces oplachování – začněte od stropu směrem k podlaze.

Totéž proveďte také s odnímatelnými částmi. Poté ji nechte několik minut odležet, aby byla lednice zcela vysušená.

Krok č. 4. Dokončete

Nyní, když je vaše lednice suchá a připravená, vraťte odstraněné části tam, kam patří. Tento okamžik může být také časem, kdy můžete znovu uspořádat a znovu upravit přihrádky v chladničce.

Umístěte všechny věci, které vyžadují chlazení, které jste dříve odstranili. Před vložením potravin a nádob na potraviny otřete vnější části. Abyste se vyhnuli růstu plísní, mohlo by být nejlepší dát jídlo s mnohem dřívějším vypršením do přední oblasti, abyste je mohli spotřebovat, než vyprší.

Jak se formy dostanou do vaší lednice?

Nejvýznamnějším zdrojem plísní v každé chladničce by byly potraviny. Rozkládající se jídlo je ideálním místem, kde se daří plísním. Umístěte hnijící jídlo do temné místnosti a voila: plíseň začíná růst!

I když jste možná již hnijící potravu vyhodili, plísně jako houby mají spory, které se mohou šířit vzduchem a povrchovým kontaktem. Plísně mohou také začít růst, pokud byla vaše lednička nějakou dobu nepoužívaná nebo odpojená. Pamatujte si, že na místech, kde rostou plísně, jsou tmavá a vlhká místa a zde je článek o základních radách, jak snadno odstranit plíseň z poškození vodou.

Další věcí by byly mechanické problémy, zde můžete zkontrolovat, proč vaše mini lednička nechladí. Pokud se někdy stane, že se formy po našich počátečních krocích stále vracejí, pak je možná na čase poradit se s odborníkem a nechat si ledničku zkontrolovat.

Jak zabránit tomu, aby se plísně dostaly do vaší chladničky

Zabránit plísním v chladničce je snadné. S trochou řízení a organizování již nemůže být problém s plísněmi řešit. Začněme tím, že si dáme jídlo do pořádku.

Potraviny, které mají dlouhou trvanlivost a jsou daleko do konce doby použitelnosti, lze umístit do vnitřních částí chladničky, zatímco potraviny, jejichž doba použitelnosti se blíží době spotřeby, by měly být připraveny předem. Nezapomeňte jíst nebo vyjmout jakékoli potraviny, které se blíží jejich spotřebě, aby nedošlo k hnilobě uvnitř chladničky.

Při skladování potravin si také procvičte používání skladovacích materiálů, jako je Tupperware. Tímto způsobem se můžete vyhnout přímému dotyku jídla s povrchem lednice, což vám také pomůže ušetřit místo. Tímto způsobem můžete také použít hliníkové fólie a jiné potravinové obaly.

Závěr

To je vše, co potřebujete vědět o tom, jak vyčistit plíseň z lednice. Plísně jsou jen důsledkem toho, že necháte něco bez dozoru, takže by vám to výrazně pomohlo věnovat pozornost jednoduchým věcem, jako je jídlo v ledničce. Nyní, když jste se naučili čistit ledničku, je také vhodné, abyste čas od času prováděli menší kontroly.