Jak vyčistit plíseň z cihel: 5 úžasných triků, které můžete vyzkoušet!

Naučit se, jak vyčistit plíseň z cihel, je zásadní pro udržení struktury vašeho domova v bezpečí. Plísně jsou jedním z faktorů, které přispívají k degradaci odumřelé organické hmoty. Když přistane na cihlách, začne rozežírat cihly a maltu, což je problém pro majitele domů.

Stovky spór bílé plísně se neustále potulují nebo se místo toho vznášejí po domě, ale plíseň a plísně se kvůli vlhkosti usadí pouze na cihlové zdi vašeho domova. Kliknutím na tento článek se můžete dozvědět více o tom, co způsobuje zelenou plíseň.

Problémem může být také nedostatečná cirkulace vzduchu a nedostatečné odstraňování plísní z cihel. Přestože je tato plíseň obvykle neškodná, může být nepříjemná, pokud ji pravidelně nečistíte. Pokud se ho nezbavíte, nakonec to poškodí životnost cihly.

Navíc, čím déle se plíseň nechá růst a šířit sama o sobě, tím bude větší. Na některé způsoby, jak odstranit bílou plíseň z vašich cihel a zabránit jejímu návratu, se podíváme v následujícím článku.

Jak se zbavit plísní na povrchu cihel

Plíseň a plíseň lze z cihelných povrchů odstranit poměrně rychle, pokud víte, jak na to. Před aplikací jakýchkoli čisticích prostředků nebo chemikálií na cihly se ujistěte, že jsou zcela vlhké. Začněte tedy tím, že cihly důkladně navlhčíte hadicí a poté je postříkáte směsí chlóru a teplé vody.

Nechte tuto míchačku několik minut stát na zdivu, než ji seškrábete tvrdým kartáčem. Pokud nemáte chlór, můžete si vyrobit roztok s 50-50 směsí bělidla a vody.

Cihly byste měli ještě jednou pečlivě umýt a měli byste odstranit případnou plíseň. Po dokončení čištění použijte hadici k důkladnému opláchnutí cihlových povrchů, poté je nechte uschnout na vzduchu a nechte je hodně slunečního světla.

Odstranění plísní na cihlách pomocí domácích přírodních čisticích prostředků

Metoda č. 1. Agresivní tryskání nebo tlaková voda

Pokud jste někdy slyšeli slovo „tlakové mytí“ a nejste si jisti, co to znamená, je to pouze vysokotlaké postřikování vodou, které odstřeluje plíseň, špínu a špínu.

Můžete jej použít na různé povrchy a předměty, včetně betonu a architektonických konstrukcí. Nakonec se mechanický tlak ostřikovače rovná počtu galonů v čerpadle.

Plíseň lze odstranit z různých povrchů tlakovým mytím. Silové mytí je jiný termín pro tlakové mytí.

Tlakové mytí je technika čištění povrchu konkrétním nástrojem, který obsahuje 2 až 4 vysokotlaké třísky namontované na otočné tyči. Výsledkem je konzistentní čisticí vzor, ​​který rychle čistí ploché povrchy.

Metoda č. 2. Ocet

Existuje důvod, proč jste slyšeli lidi tvrdit, že úspěšně vymýtili plísně pomocí octa. Ocet je slabá kyselina, která zabije asi 82 ​​procent druhů plísní a více. V závislosti na typu plísně, které se snažíte zbavit, můžete použít jedlou sodu ve spojení s octem.

Bílý destilovaný ocet, zalitý vodou a umístěný ve spreji, je naopak účinný sám o sobě. Po nastříkání ihned na plesnivý povrch nechte ocet hodinu sedět na místě.

Nakonec oblast otřete a nechte uschnout. Během několika hodin by měl octový zápach zmizet.

Metoda č. 3. Sůl a mýdlo na nádobí

K odstranění plísní se používá mýdlo na nádobí. Je to však neúčinné.

Vzhledem k tomu, že mýdlo na nádobí je mírný a jemný čisticí prostředek, jeho použití samotné vám nepomůže zbavit se plísní. Na druhou stranu můžete do směsi chlóru, bělidla nebo octa přidat mýdlo, abyste zvýšili jeho účinnost. Působí však pouze jako lehký čisticí prostředek a při samostatném použití neodstraní plíseň z žádného povrchu.

Metoda č. 4. Kyselina boritá

Kyselina boritá je také velmi dobrá při odstraňování plísní. Ideální je teplá voda, protože rychleji rozpouští kyselinu boritou.

S touto kyselinou byste ale nikdy neměli používat vařící vodu. Za určitých okolností můžete použít peroxid vodíku a přidat ho do směsi, ale není to nutné.

Při aplikaci kombinaci nastříkejte na problematická místa, počkejte 2 minuty a povrchy setřete. Poté se ujistěte, že je místnost dostatečně větraná. Další tipy najdete v tomto článku o tom, jak zabít plíseň na betonu.

Metoda č. 5. Jedlá soda

Jedlá soda je bílý minerální prášek a zároveň jemná multifunkční složka. To znamená, že je bezpečné používat v blízkosti domácích mazlíčků a může zabíjet plísně ve vašem domě. Kromě vymýcení plísní bude tato směs udržovat vlhkost na uzdě a pomáhá předcházet plísním.

Chcete-li zabít plíseň jedlou sodou, smíchejte jednu čtvrtinu polévkové lžíce jedlé sody s vodou v rozprašovači a protřepávejte, dokud se všechna voda nerozpustí. Poté směsí postříkejte plesnivé místo.

Nechte směs několik minut působit, než ji vydrhnete kartáčem. Poté povrch očistěte vodou, abyste odstranili veškeré plesnivé zbytky. Po opětovném nastříkání povrchu nechte zaschnout.

Závěr

Plísně a řasy vznikající na vašem zdivu mohou být ošklivé, ale mohou také způsobit vážné nehody. To je v zásadě důležité, pokud s vámi žijí starší nebo kojenci.

Doufáme, že jsme vám poskytli všechny požadované informace o tom, jak vyčistit plíseň od cihel, bez ohledu na to, zda máte ve zdi cihly nebo je váš dvůr dlážděný.