Jak vyčistit plast roztavený na sporáku? 5 snadných kroků!

Přemýšlíte, jak vyčistit plast roztavený na sporáku? V tomto článku najdete několik fantastických tipů, jak vyčistit roztavený plast na sporáku. Kamna se používají denně pro účely vaření; Bez sporáků nemůžete vařit chutné a zdravé jídlo.

Po vaření je lepší sporák vytřít. Vždy se snažte držet stranou plastové věci od horkých hořáků kamen. Plast se roztaví a snadno se přilepí na horké povrchy, jako je sklo, keramika a kovová kamna.

Když se přiblíží k teplým elektrickým strojům, jako jsou trouby, toustovače a sendvičovače, všechny plastové věci se začnou tavit. Je těžké a frustrující odstranit roztavený plast, když vychladne a pevně přilne k povrchu kamen. Pokud chcete kamna znovu bezpečně používat, odstraňte roztavený plast na sporáku; je také bezpečný pro vaše tělo.

Tipy, jak vyčistit plast roztavený na sporáku

Existuje mnoho tipů, které vám pomohou vyčistit roztavený plast na sporáku. Ptáte se tedy, jak vyčistit plast roztavený na sporáku? Než provedete jakoukoli techniku ​​​​odstranění plastu, musíte vědět, jaký typ plastu se na kamnech taví. Například přemisťování roztavených plastových nákupních tašek nebo obalů se liší od čištění roztavené plastové misky nebo plastového vršku nebo nádoby přilepené k povrchu sporáku. Pomohlo by, kdybyste pro oba použili různé techniky.

Roztavený plast vytváří velmi nepříjemný zápach, nejen to, ale také zašpiní váš hořák. Použitím nářadí a chemikálií se můžete zbavit roztaveného plastu na hořáku vařiče a pomáhá to šetřit vařič.

Zde je několik cenných tipů a technik, které vám pomohou vyčistit sporák od roztaveného plastu. Místo výměny kamen jste po vyčištění znovu použili kamna. Jak tedy vyčistit plast roztavený na sporáku?

#1. Převařením vody

K odstranění roztaveného plastu z varné desky použijte horkou vroucí vodu. Vodu nalijte na roztavený plast pomocí polévkové lžíce. Nech to chvíli. Poté jsem pomocí myčky vydrhnul roztavený plast z hořáku. Dále setřete nepořádek ze sporáku suchým hadříkem nebo ručníkem. Tento postup opakujte, dokud se zcela nezbavíte plastu.

#2. Pomocí jedlé sody

K odstranění roztaveného plastu na varné desce použijte jedlou sodu; jedlá soda má antibakteriální vlastnosti a čistící účinky. Pro účely čištění rozmíchejte jedlou sodu v šálku vody, míchejte stěrkou, dokud se nestane pastou, naneste tuto směs na roztavený plast a nechte pastu několik minut působit.

Poté vezměte klubko drátěné vlny nebo nylonové drhny a vydrhněte ji na varné desce. Drhli jsme ho, dokud jsme z něj neodstranili všechen nepořádek. Před použitím této metody mírně zahřejte hořák sporáku a pomůže to rychle vyčistit nepořádek. Abyste tomu lépe porozuměli, podívejte se, jak vyčistit skleněný sporák jedlou sodou.

Při používání této techniky nezapomeňte na rukavice.

#3. Pomocí led

Čištění roztaveného plastu na hořáku pomocí ledu je jednoduchá technika. Tato metoda se používá pro plastové obaly nebo tašky a plastová víčka a nádoby. Nejprve se ujistěte, že je hořák zcela vychladlý. Poté položte led na místa, kde se taví plast. Led dělá plast křehkým, takže když na něj položíte led, přilepený roztavený plast se snadno rozbije. Tato metoda je však velmi účinná a pomáhá vyčistit roztavený plast na sporáku. Být vámi, znáte šest tipů, jak pečovat o kuchyňský sporák.

#4. Pomocí laku na nehty

Dalším fantastickým způsobem, jak vyčistit roztavený plast od povrchu skla, kovu a keramiky, je lak na nehty. Před nanesením barvy na nehty na sporák otestujte barvu na nehty na malé části sporáku, abyste zjistili, zda je vhodný pro sporák nebo ne.

Barvy na nehty obsahují líh, který může poškodit povrch kamen; pokud nejsou nalezeny žádné výsledky, nalijte barvu na sporák nebo roztavený plast, nechte lak na povrchu několik minut. Poté pomocí vatové koule setřete veškerý roztavený plast z hořáku. Celý postup opakujte, dokud se veškerý roztavený plast nesmyje. A vaše kamna budou moci být znovu použita.

#5. WD-40

Dalším alternativním způsobem odstranění roztaveného plastu na hořáku jsou spreje WD-40 a žiletka, která pomáhá plast sešrotovat; před použitím těchto technik buďte opatrní! Protože žiletky mohou být škodlivé pro povrch kamen, mohou poškodit skleněná kamna.

Pokud používáte tuto metodu, musí být vaše kamna naprosto vynikající. Nastříkejte WD-40 na roztavený plast a nechte místo několik minut působit, dokud se WD-40 zcela nevstřebá do roztaveného plastu. Poté roztavený plast oškrábejte plochou žiletkou. A nepořádek otřete měkkým hadříkem. Abychom vám pomohli, přečtěte si třicet čtyři skvělých způsobů, jak používat WD-40 doma.

Je to obal!

Všechny tyto rady jsou velmi účinné při odstraňování roztaveného plastu na sporáku. Zajímá vás, jak vyčistit plast roztavený na sporáku? Jen použijte tyto techniky, přátelé! Pro další články o sporáku se podívejte, jak chránit skleněný sporák před poškrábáním. Děkuji vám za Váš čas!