Jak vyčistit ohřívač vody? 5 snadných kroků!

Chcete se naučit čistit ohřívač vody? Objevte jednoduché a snadné kroky, které vám pomohou pochopit celou metodu a aplikovat ji krok za krokem. Jsi připraven? Tak začněme!

Je nezbytné čistit ohřívač vody každých šest měsíců. Je ideální pro vyplachování usazenin a nečistot vytvořených v průběhu času. Nikdo by nechtěl používat vodu, která má zbytky, že? Usazeninu můžete odstranit tak, že ji necháte podléhat a vytáhnete čistou vodu. Ale také by to chtělo čas, zvláště pokud to musíte dělat pokaždé. To bude problém. Naučte se tedy, jak čistit ohřívač vody dříve, než vyjdou jakékoli nečistoty nebo usazeniny. Na druhou stranu někteří majitelé domů mají tendenci čistit své ohřívače vody před dosažením šesti měsíců, protože zjišťují, že z ohřívačů vody unikají nečistoty kvůli rychlému shromažďování usazenin uvnitř.

Proč je čištění ohřívače vody důležité?

Nevyčištěný ohřívač vody ovlivňuje výkon vody, zejména u zásobníkového ohřívače vody. Protože potřebujete ohřívat vodu uvnitř nádrže, spodní část hraje obrovskou roli při dodávání tepla z vašeho ohně nebo topných spirál. Na druhou stranu vyčištěný ohřívač vody poskytuje bezpečnou vodu, která je v našem domě nezbytná. Chcete-li své ohřívače vody čistit bezpečně a přesně, musíte se naučit, jak čistit ohřívač vody doma. Když se naučíme, jak čistit, vyměňovat a montovat naše zařízení nebo spotřebiče doma, pomůže nám to získat znalosti o nich a zabrání nám volat profesionála, který musí později zaplatit.

Kroky k čištění ohřívače vody

Čištění ohřívače vody musí být provedeno odpovídajícím způsobem. Pomůže vám dosáhnout vašeho cíle – vyčistit a zabránit poškození ohřívače vody. Možná si myslíte, že čištění je snadné a může být provedeno rychle. Ano, máte pravdu. Svůj ohřívač vody můžete vyčistit, aniž byste s sebou měli profesionála, ale stejně jako všichni ostatní musíte vědět, co děláte, a rozumět každému kroku, abyste jej přesně dodržovali. Nyní, když jste připraveni, pojďme skočit do kroků!

Krok č. 1. Vypněte přívod plynu

Pokud používáte plynový ohřívač, najděte termostat a vypněte jej. Můžete jej rychle najít tak, že budete sledovat plynové potrubí a má červené tlačítko se slovem označeným jako „zapnuto“, „pilot“ a „vypnuto“, poté jej zapněte „vypnuto“. Neprovozujte, pokud máte zapnutý přívod plynu, aby byla zajištěna vaše bezpečnost. Mezitím nemusíte zapínat ohřívač vody. Umožní vám také indikovat jakýkoli únik plynu na vašem ohřívači vody.

Krok č. 2. Otočte se na pilota a vypněte přívod vody

Nyní, když jste vypnuli elektřinu a přívod plynu. Otočte hlavním ventilem plynového ohřívače vody a otočte knoflíkem na „pilot“. Najděte zdroj vody pro váš ohřívač vody v elektrickém a plynovém ohřívači a poté jej vypněte. Stejně jako přívod elektřiny musíte zabránit tomu, aby se voda dostala do vašeho ohřívače vody. Umožní nám to spláchnout nečistoty nebo minerální zbytky nahromaděné v průběhu času odstraněním veškeré vody uvnitř.

Krok č. 3. Otevřete horký kohoutek a poté připojte zahradní hadici

Pomohlo by, kdybyste otevřeli kohoutek připojený k ohřívači vody nebo přetlakovému ventilu. Umožní průchod vzduchu a pomůže vám vypustit vodu. Poté, co úplně zapnete kohoutky, další věc, kterou musíte udělat, je připojit hadici k vypouštěcímu ventilu. Zahradní hadice bude průchodem vody a usazenin. Připravte si prázdnou nádobu a vložte druhý konec hadice dovnitř.

Krok č. 4. Vypusťte vodu

Po nasazení hadic jimi nechte protékat vodu a zkontrolujte případné usazeniny. Někteří lidé často vidí černé a husté minerální zbytky, zatímco jiní jsou tenčí. Po úplném vypuštění vody zopakujte proces zapnutím přívodu vody a opětovným propláchnutím. Opakujte podle potřeby. Pokud si myslíte, že jste odstranili všechny zbytky minerálů, zavřete odtok a vyjměte zahradní hadici. Můžete si také přečíst o komponentech silničního odvodňovacího systému.

Krok č. 5. Dokončení

Zavřete kohoutek nebo přetlakový ventil, zapněte přívod vody a naplňte nádrž. Dále zapněte přívod vody a plynu. Vložte knoflík do „pilotu“ a poté zapalte zapalovací svíčku zapalovačem nebo roztaženým zapalovačem za současného stisknutí červeného tlačítka. Poté uvolněte červené tlačítko a upravte teplotu ohřívače vody podle požadované teploty. Počkejte prosím několik minut nebo hodin, protože to závisí na tom, kolik vody jste naplnili do nádrže, dokud se nádrž nezahřeje, a poté zapněte umyvadla nebo kohoutek.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste se konečně naučili čistit ohřívač vody, už nebudete mít potíže, zvláště když si všimnete, že se vyplavují nějaké usazeniny. Při každém čištění ušetříte korunu. Pro udržení výkonu vašeho ohřívače vody není nutné platit servisní poplatek. Můžete to udělat doma. Pokud ano, zacházejte s ohřívačem vody opatrně a zaveďte bezpečnostní opatření. Nejlepší je také vědět, jak likvidovat ohřívač vody a co je to ohřívač vody Lonox.