Jak vyčistit odtok pračky? 3 nejlepší tipy!

Nebojte se, pokud nevíte, jak vyčistit odtok pračky. Po přečtení tohoto článku budete mít úplnou představu o čištění a správné údržbě pračky. Pamatujete si, kdy jste naposledy důkladně čistili odtok pračky? Pokud jste ho léta nečistili, je čas shromáždit veškeré vybavení a začít ho čistit hned.

Je nezbytně nutné pračku vyčistit, vypustit alespoň jednou za šest měsíců. Pokud je čištění odtoku pračky ignorováno po dlouhou dobu, může se nahromadit: pěnou z pracího prostředku, nitěmi, knoflíky a dalšími materiály z oblečení.

Tento nashromážděný materiál může způsobit únik pračky z odtokové trubky nebo žádnou drenáž. Nashromážděná voda ve vaně pračky znemožňuje odstředění prádla. Na konci pracího cyklu tedy najdete mokrou náplň. Navíc, pokud dojde k úniku vody, bude čištění vody z podlahy vyžadovat hodně času a energie. Proto je nezbytné vyčistit odtok pračky. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Proč se ucpává odtok pračky?

Odtok vaší pračky se může ucpat zbytky mýdla, zvířecími chlupy na prádle, nitěmi a vlákny z oblečení a také olejem z oblečení. Také se v odtoku hromadí špína a prach, pokud není delší dobu čištěn. Mezi další věci, které by mohly ucpat odtok, patří věci z oděvů, jako jsou mince, knoflíky, klíče, sponky do vlasů, malé hračky a možná šrouby. Většina těchto vnějších věcí se zasekne v odtoku pračky, protože kapsy na oblečení se nevyprázdní. předem. Malé věci, jako jsou mince, klíče a výše uvedené věci, vyjdou během cyklu odstřeďování z kapsy a najdou si cestu do odpadu. Proto je nutné před vložením do pračky z kapes oblečení odstranit všechny předměty. Zde jsou způsoby, jak vyčistit ucpané odpadní potrubí.

Tipy pro čištění odtoku pračky

Než začnete čistit odtok pračky, musíte spotřebič vypnout. Někdy pračka začne unikat kvůli ucpání odtoku, který se může hromadit na podlaze. Takže musíte otřít vodu nahromaděnou na podlaze. Po vypnutí pračky vytáhněte odtokovou trubku z odtoku dřezu nebo odtoku pískové trubky. Pokud je ve vaší prádelně k dispozici podlahová vpusť, položte trubku na podlahu, abyste odstranili nahromaděnou vodu z pračky. Pokud zde není odtoková podlaha, můžete použít kbelík k zachycení vody z pračky. Zde jsou tipy, jak vyčistit odtok pračky:

Tip č. 1. Vyčistěte filtr

Chcete-li nejprve vyčistit odtok pračky, budete muset vyjmout filtr a vyčistit jej. Umístění filtru je podle typu pračky. Například jsou malá dvířka ve spodním pravém rohu v předních podložkách. Možná budete muset otevřít dvířka, abyste získali přístup k filtru. V pračkách s horním plněním je filtr v zadní části stroje. Otevřete filtr, abyste z něj odstranili všechny nashromážděné věci. Držte ručník na podlaze pro případ úniku vody. Ujistěte se, že jste důkladně vyčištěni a před umístěním filtru jej omyjte. Někdy pouze čisticí filtr vyřeší více než polovinu vašich problémů s ucpáním odtoku. Můžete si také přečíst o tom, jak opravit pračku, která nevytéká.

Tip č. 2. Použijte horkou vodu

Použití horké vody odstraní ucpání způsobené zbytky pracího prostředku, které se usazují a hromadí v odtoku. Vařte jeden galon vody a nechte 30 minut odstát. Nikdy neprolévejte vroucí vodu přes myčku. Místo toho dejte tuto horkou vodu z odtokové trubky do pračky. Při tomto kroku buďte opatrní. Takže se nespálíte. Tento trik bohužel nebude fungovat, pokud v pračce na praní prádla pravidelně používáte horkou vodu. Je to proto, že horkovodní myčka se obvykle nezanáší. Ale v případě, že se odtok ucpe, bude to s největší pravděpodobností způsobeno přetrvávajícím ucpáním a možná jakoukoli překážkou způsobenou externím předmětem.

Tip č. 3. Použití čističe odtoků

K úplnému vyčištění odtoku budete potřebovat čistič odtoků. Komerční čističe odpadních vod jsou k dispozici téměř v každém obchodě pro domácnost. Chcete-li vyčistit odtok, budete muset odstranit odtokovou trubku. Poté nalijte čistič do odtoku pračky a nechte jej působit podle doby uvedené na obalu pracího prostředku. Ujistěte se však, že jej nenecháte dlouho, protože chemické čističe odpadů mohou způsobit korozi a poškození odtoku. Po nalití horké vody připojte odtokové potrubí a spusťte prázdný mycí cyklus; pro kontrolu odtoku a netěsností z pračky. Čistič odpadů si můžete vyrobit doma pomocí zásob dostupných ve vaší kuchyňské skříni. Vezměte půl šálku jedlé sody nebo octa a smíchejte to s jedním šálkem horké vody. Nalijte do odtoku. Po 15 minutách spusťte pračku na horký cyklus, abyste se zbavili ucpání a nahromadění nečistot. Použití čističe odstraňuje i špinavý zápach. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

Je to obal!

Takže už byste měli vědět, jak vyčistit odtok pračky. Nejprve je nezbytné udržovat odtok pračky čistý. Na konci cyklu tedy nedochází k úniku vody a žádnému mokrému oblečení. Navíc pračka nebude zapáchat. Nejlepší je také vědět, jak vyčistit vypouštěcí hadice praček.