Jak vyčistit odkapávací misku na chladničce? Překvapivě 3 snadné kroky k následování!

Jak vyčistit odkapávací misku v chladničce? Ne každý ví, ale vzduch vyzařovaný uvnitř chladničky pochází z cívek výparníku, které obsahují chladivo, což vede ke kondenzaci chladiva a jeho přeměně na vodu. A odkapávací miska to chytá.

Každý ví, jaký je primární účel lednice. Abychom si to ale trochu rekapitulovali, lednička je jedním z nejcennějších domácích spotřebičů, které vlastníte. Udržuje vaše potraviny, nápoje a další položky studené při stabilní teplotě. Toho je dosaženo pomocí cívek a chladniček vnitřního systému.

Bez těchto komponent nebude vaše lednička fungovat tak, jak by měla. Chladiva jsou také nezbytná, aby váš spotřebič zůstal dlouho studený. ​​

Jak plyne čas, voda je shromažďována odtokem umístěným v zadní části chladničky, který hromadí zachycené kapaliny, dokud není kompletní. Většina z toho je kvůli kondenzovanému chladivu; jakmile se ventilátory ochladí, změní se na kapalinu.

Nyní, když je kompletní, může způsobit problémy, protože se nachází na zadní straně vašeho interního systému. Takže pokud se přeplní, může dojít k nehodě. Pokud máte pocit, že je něco špatně, měli byste se na to jít podívat později. Ale nebojte se; zde se naučíme, jak se s tím vypořádat, takže pokračujte ve čtení.

Metody čištění odkapávací misky chladničky

Jak vyčistit odkapávací misku v chladničce? V první řadě je první věcí, kterou byste měli vždy dělat, vypnout ledničku. Tímto způsobem se můžete vyhnout nehodám a ujistit se, že s vaší ledničkou se nestane nic špatného.

Je také důležité, abyste si přečetli příručku, pokud je k dispozici. Obsahuje všechny požadované informace pro zacházení s vaší chladničkou.

Přečíst to bude nějakou dobu trvat, ale bude to stát za to. Mějte to po ruce, když budete v budoucnu potřebovat nějaký kontext, se kterým budete pracovat. Pomáhají při řešení těchto problémů.

Co je odkapávací miska?

Zatímco většina z vás o tom možná neví, odkapávací tácek je nádoba umístěná na zadním panelu chladničky, kde zachycuje kondenzovaný proud z vaší mrazničky nebo uvnitř samotné jednotky ven, kde se může vypařovat.

Většina chladniček je dodávána v různých provedeních a jejich součásti se mohou lišit podle toho, kde jsou umístěny. Na druhé straně odkapávací miska se téměř vždy nachází ve spodní části chladničky. Bez ohledu na to pojďme dál a naučme se kroky k čištění odkapávací misky v chladničce.

Krok č. 1. Získání přístupu k zadnímu panelu

Elektřina byla odpojena a nyní odpojte přívod vody, než se dostanete do vnitřního systému, protože později může mít nějaké problémy. Jakmile to uděláte, vezměte s sebou šroubovák a začněte odšroubovávat zadní panely.

Zpočátku to nemusí být snadné, ale poté, co to uděláte, bude v budoucnu velmi snadné je v případě potřeby otevřít. Nyní například musíte otevřít dveře vaší chladničky, abyste získali přístup k vykopávacímu panelu. Pak budete muset mezi to něco vklouznout, abyste to dostali ven.

Krok č. 2. Vyjmutí a vyprázdnění odkapávací misky

Některé modely nemusí mít vyjímatelné, ale většina ostatních ano. Nyní, když je kryt sejmutý, zkuste zjistit, zda můžete podnos vytáhnout z lednice. Rychle ji odstraníte, jakmile do ní vložíte nějakou hybnost.

Nyní vyprázdněte nahromaděnou vodu ze zásobníku. Někteří mohou být stále v lednici, ale nebojte se; můžeme se toho také zbavit. Nakonec nalijte veškerou vodu, abyste se zbavili obsahu tácu.

Krok č. 3. Čištění odkapávací misky

Připravte si bělicí roztok smícháním jednoho dílu bělidla se dvěma díly vody. Poté jej nastříkejte na celý zásobník a ujistěte se, že je zcela mokrý, aby nedošlo k nahromadění.

Nechte působit alespoň tři minuty.

Jakmile uplynou tři minuty, vydrhněte tácek, abyste mohli tuto špínu odstranit. Může dojít k nahromadění plísní, takže pokud je to možné, pracujte z jedné strany na druhou, aby se nerozšířila po celém odkapávacím tácku. Opláchněte znovu a ujistěte se, že byl roztok ze zásobníku zcela odstraněn. Nechte několikrát přejít teplou vodou, dokud není bělidlo vidět ani cítit z misky spotřebiče.

Ujistěte se, že nezůstaly žádné zbytky. Nyní, když jste provedli všechny potřebné kroky, je načase jej vysušit. Ujistěte se, že je důkladně vyčištěn a nezanechává za sebou žádné skvrny. To je jeden z důvodů, proč se ve vašich podnosech tvoří plísně. Mohli byste jej vrátit zpět na místo, až uschne?

Závěr

A takto vyčistíte odkapávací misku na lednici. Pro začátečníka to není tak těžké a je docela snadné toho dosáhnout, pokud se na to soustředíte. Plísně se však mohou znovu vytvořit, pokud nejsou důkladně vyčištěny. Jinak bude vaše lednice zapáchat.

Pokud nejste typ, který by se s nimi vypořádal, zavolejte odborníka, který vám pomůže.

Bez ohledu na to se dozvíte více o čištění některých částí chladničky tím, že se naučíte čistit dávkovače vody v chladničce. To je pro dnešek vše!