Jak vyčistit obklad bez tlakové myčky? 5 snadných kroků!

Zajímá vás, jak vyčistit obklad bez tlakové myčky? Můžete použít různé způsoby čištění, od zelených čisticích prostředků po ocet, podle stavu vašeho obkladu. Uvědomíte si, že čištění obkladu bez potřeby myčky je lepší, jakmile pochopíte, jak se venku třpytí váš domov a budete vypadat jako zcela nový.

Umytí obkladu zlepšuje vzhled budovy, a proto může prodloužit její životnost. Možná budete chtít vyčistit fasádu domu bez elektrické myčky, pokud jste svou myčku právě špatně umístili nebo přemístili.

Mytí obkladu pomocí vnější čisticí hůlky nebo rukou nabízí větší přesnost a je lepší než několik druhů obkladů. Ano, přátelé, je to všechno pravda. Takže pokud vás toto téma zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku. Pojďme se na to podívat blíže!

Metody čištění obkladu bez tlakové myčky

Někdy se stane, že váš silový tlak je zastaralý a že ani nevíte, jak jej používat, pak v tomto stavu potřebujete jiné alternativy k čištění vlečky. Psali jsme, jak vyčistit obklad bez tlakové myčky? Níže jsme probrali podrobnosti krok za krokem, které vám hodně pomohou.

Krok č. 1. Připravte si úklidové nástroje

Je potřeba pořádný kartáč, zahradní hadice, pětilitrový kbelík, suchý hadřík z mikrovlákna, pravděpodobně žebřík, nějaká páska, pár plachet a další vybavení. Budete potřebovat vědro na uskladnění čisticího prostředku, slušný kartáč na drhnutí nebo hadici na opláchnutí obkladu. Kdykoli začnete s čištěním, znovu zkontrolujte, zda máte vše, co potřebujete. Odstraňte těžkou plíseň a odstraňte nečistoty z vláknocementového obkladu pomocí drátěného kartáče. Při mytí dřevěného obkladu dbejte opatrnosti.

Zejména je třeba se vyhnout mnohem většímu proudění vody, protože může proniknout do trhlin a způsobit hnilobu dřeva. To by neměl být problém, protože nepoužíváte elektrickou myčku, ale pokud používáte adaptér na hadici nebo zahradní hadici, musíte postupovat opatrně.

Krok č. 2. Smíchejte čisticí roztok

Naplňte svůj pětigalonový (18,9 l) kbelík vodou ze zahradní hadice a poté nalijte správné čisticí prostředky. V závislosti na cílech obkladu a čištění můžete použít bělicí roztok, zelený čisticí roztok, octový roztok a kyslíkový bělicí roztok, v závislosti na obkladu a účelu čištění. Prozkoumejte následující možnosti čištění:

Vyrobte si čisticí roztok pomocí octa. Zkombinujte 30 % bílého octa a 70 % vody, abyste vytvořili všechny čisticí prostředky a odstranily drobné plísně a skvrny od plísní z vašeho obkladu.

Připravte čisticí roztok pomocí bělidla. V jednom galonu (3,78 l) vody smíchejte třetinu šálku (78 mililitrů) pracího prášku, dvě třetiny šálku (157 mililitrů) domácího čisticího prostředku nebo jednu čtvrtinu (946 mililitrů) chlorového bělidla.

Použití kyslíkového bělidla k ochraně vaší krajiny je dobrý nápad. V galonu (3,78 l) vody rozpusťte jeden hrnek (236 ml) kyslíkového bělidla. Kyslíkové bělidlo by nemělo poškodit vaši krajinu. Použijte zelený čisticí roztok. Abyste předešli škodlivým nečistotám na vašem trávníku, zeleninových záhonech a květinách, vyberte si ekologicky šetrný čisticí prostředek, který je biologicky odbouratelný a netoxický.

Pokud je vlečka mírně znečištěná, postačí kbelík s vodou a mýdlem. Do pětigalonové (18,9 l) nádoby s vodou nalijte několik kapek prostředku na mytí nádobí. K odstranění obtížných skvrn z obkladu použijte běžné domácí čisticí prostředky. Abyste zabránili plísním, vložte do svého roztoku vodou odstraňovač plísní.

Krok č. 3. Vydrhněte náročná místa pomocí hůlky

Možná budete chtít vnější čisticí hůlku připojenou k zahradní hadici pro pěkně vysoká místa s kartáči. Pokud nemáte čisticí hůlku, můžete na koště nebo hokejku připevnit štětinu na drhnutí. Pomocí proužku lepicí pásky připevněte kartáč k bambusové tyči. Pokud nemáte čisticí hůlku, můžete také použít schodiště. Přečtěte si bezpečnostní pokyny k žebříku a požádejte někoho, aby vás neustále sledoval. Je důležité vyhnout se používání schodiště s hadicovými nástavci, protože je to dost nebezpečné.

Krok č. 4. Obklad otřete kovovým drátěným kartáčem

Části vašeho obkladu, které jsou obzvláště nečisté nebo plesnivé, lze vyčistit drátěným kartáčem. Odstraňte obtížné plísně a nečistoty z cementového obkladu pomocí drátěného kartáče. Při čištění formy použijte kryt.

Krok č. 5. Opláchněte kluzný

Jakmile odstraníte olej, nečistoty, plísně a mastnotu, budete chtít z obkladu setřít čisticí prostředek. Můžete použít dvorní hadici a nastříkat čerstvě umytý povrch, nebo budete potřebovat kbelík čisté vody a čerstvou houbu. Přečtěte si související články; vědět, jak vyčistit vinylové posuvné prvky.

It’s A Wrap!

Z tohoto článku jste se dozvěděli, jak vyčistit obklad bez tlakové myčky. Doufáme, že tento článek strávíte jedním dechem. Také výše uvedené kroky jsou jednoduché a pomohou vám vyčistit obklad, pokud nemáte tlakovou myčku. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst, jak čistit dřevěnou terasu tlakovou myčkou a jak čistit dřevěný plot tlakovou myčkou.