Jak vyčistit nástěnné topení? 4 snadné kroky!

Chcete se naučit čistit nástěnné topidlo? Pak pojďme vědět a použít tyto jednoduché a spolehlivé kroky při čištění. Můžete přemýšlet o odpojení celého nástěnného ohřívače od zdi, ale nemusíte to dělat se svým zařízením. Tento článek pojednává o dvou typech metod, které můžete použít.

Vyberte si, jaký způsob čištění použijete, a nedělejte si starosti, protože jsou spolehlivé. Ve většině případů musí majitelé domů čistit nástěnná topidla dvakrát nebo alespoň jednou ročně, aby se zabránilo usazování prachu a mnohem snadněji se čistí.

Nečistoty a prach také ovlivňují výkon vašeho nástěnného topení. Proto je prosím pravidelně čistěte. Při čištění musíte k uvolnění nástavců použít plochý šroub nebo Filipův šroub. Chcete-li vědět, kde začít, přejděte dolů!

Postup čištění nástěnného topení

Pokud se v nástěnném topení ještě nevyznáte a nemáte ponětí, jak čistit, nemusíte se bát. Přikryl jsem tě. Čištění nevyžaduje hodinu. Můžete dokonce dělat práci po dobu nejméně 10 minut! Ano, ještě mi nevěříš? Pak to pojďme diskutovat dále. Při čištění nástěnného ohřívače ho nutně nebudete muset otírat vlhkým hadříkem, ale pokud se prach odstraňuje hůře, možná budete muset.

Občas se po dlouhé době nahromadí tvrdý prach, takže pokud čistíte své spotřebiče po několika měsících, měli byste uvést i nástěnné topení. Čím menší nános, tím rychlejší je čištění. Prach je jedním z běžných vnitřních alergenů, takže než vyskočíme do schodů, doporučujeme si nasadit látkovou masku, která si zakryje nos a ústa, aby se prach nedostal do nosních dírek.

Krok č. 1. Vypněte elektřinu

Pokud má vaše nástěnné topení jistič, je mnohem lepší přístup k elektrické síti. Nemusíte vypínat celý přívod elektřiny. Jediné, co musíte udělat, je vstoupit do vaší elektrické kádinky pro nástěnné topení a vypnout jej. Abyste zabránili zásahu elektrickým proudem, musíte vypnout elektřinu. Umožní vám také vyčistit nástěnné topení bez obav z přepětí a pečlivě zkontrolovat vodiče. Na druhou stranu, pokud vaše nástěnné topení nemá jednotlivé okruhy, vypněte přívod elektřiny na hlavním jističi.

Krok č. 2. Odstraňte přední kryt

Po vypnutí elektrického napájení vašeho nástěnného topidla je čas, abyste odstranili přední kryt. Nejprve najděte upevňovací šrouby použité na předním krytu nástěnného topení. Běžně je to buď plochý šroub nebo Filipův šroub. Povolte šrouby umístěné nahoře a dole a umístěte je na dostupné místo. Šrouby jsou často špatně umístěny. Po odstranění šroubů pomalu přitáhněte přední kryt směrem k sobě. Všimněte si, že někdy je těžké sundat přední kryt.

Krok č. 3. Zbavte se špíny

Je čas, abyste odstranili nečistoty a prach. Přední kryt můžete vyčistit v kuchyňském dřezu, namočit jej vodou, setřít prach mýdlem a opláchnout. Nechte jej uschnout na vzduchu. Mezitím musíte použít jiný způsob čištění vnitřní části nástěnného topení. Můžete použít vlhký hadřík nebo stlačený vzduch (vakuum, vzduch v plechovce, vzduchový kompresor nebo trysku). Pokud dáváte přednost použití stlačeného vzduchu a nemáte uvedené tlaky vzduchu, můžete místo něj použít fén. Ventilátor ve vašem nástěnném topení se bude pohybovat, když jím prochází váš stlačený vzduch. Chcete-li ovládat ventilátor a prach, který může stříkat, držte ventilátor, aby byl v klidu. Zapněte tlakový vzduch a nejprve jej pohybujte kolem ventilátoru a do ostatních částí.

Pokud nemáte zařízení, které dokáže vyvinout tlak, můžete použít vlhký hadřík a otřít jej na povrchy. Bohužel se do částí vašeho nástěnného ohřívače mohou zaseknout kousky látky, které zahřejí vaše zařízení. Pokud tedy hadřík otřete, ujistěte se, že nezanechává stopy látky. Poté, co místa otřete, nechte je uschnout na vzduchu. Přísně nezapínejte elektrické napájení, pokud je nástěnné topení mokré, protože by to okamžitě poškodilo vaše topení.

Krok č. 4. Nasaďte kryt a zapněte elektrický přívod

Po vyčištění a úplném vysušení krytu jej nyní můžete připevnit zpět k nástěnnému topení. Získejte přední kryt ohřívače a umístěte jej na nástěnné ohřívače. Umístěte horní a spodní šroub na místo, poté jej připevněte plochým šroubem nebo šroubem s křížovou hlavou. V případě potřeby šrouby vyměňte, protože to výrazně ovlivní připevnění krytu. Po úspěšné zpětné instalaci předního krytu můžete zapnout napájení. Zapněte nástěnné topení a nechte ho běžet. Violo, jsi hotová! Také by vás mohlo zajímat o elektroinstalaci vody.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste se konečně naučili čistit nástěnné topení, nebudete zmateni tím, jak začít a co je další věc, kterou musíte udělat. Pomocí těchto kroků budete moci odpovídajícím způsobem vyčistit vaše nástěnná topidla. Bylo to poprvé a byly kroky delší než 10 minut? neboj. Vaše zkušenosti vám pomohou čistit nástěnné topení v budoucnu rychleji a přesněji. Pokud si všimnete otevřených drátů ve svém nástěnném topení, prosím, neignorujte je a okamžitě zavolejte odborníka, aby je odstranil. Můžete si také přečíst o tom, jak zakrýt nástěnné topení a jak vypnout kadetové nástěnné topení.