Jak vyčistit matraci s číslem spánku? 2 Nejlepší způsoby

Ti, kteří chtějí vědět, jak čistit matraci Sleep Number, vyzkoušejte tyto dvě hlavní techniky, které se musíte naučit! Budete vědět, jak hloubkově vyčistit postel a také ji udržovat, aby byla svěží. Vycházíme také z doporučení značky, takže se nemusíte obávat náhodného poškození postele.

Nejprve zvažte, jaký typ matrace je z Sleep Number. Je to vzduchová postel, že? Při manipulaci s ním musíte být obzvláště opatrní, abyste zabránili úniku, ale stále jej správně udržovali.

Jak správně vyčistit matraci s číslem spánku

Jak se dočtete níže, existují určité rozdíly při čištění matrace Sleep Number. Pamatujte, že existují tradiční modely a 360 postelí, takže se tomu přizpůsobte.

Bodové čištění

První technikou, kterou se musíte naučit, je to, jak byste měli na místě čistit matraci Sleep Number. Považujte to za metodu hloubkového čištění, protože vyřešíte skvrny na posteli. Stále však chceme zdůraznit, že je důležité přečíst si indikace pro konkrétní model spánkového čísla, který máte ohledně čištění.

Stejně jako u všech matrací odstraníte z postele veškeré příslušenství. Chcete také rozepnout horní panel krytu, abyste snáze viděli postižená místa. Poté připravte roztok z teplé vody a jemného čisticího prostředku, abyste se zaměřili na zabarvení.

Jako kryt můžete použít stejný roztok a vydrhnout kartáčem s měkkými štětinami. Dávejte pozor, abyste látku i matraci nepřesytili, aby nedošlo k jejich poškození. Po dokončení je umístěte ven nebo na větrané místo, aby vyschly na vzduchu.

Další připomenutí

Některé modely nevyžadují rozepínání krytu. A místo toho použijete hadřík s vodou a minimálním množstvím jemného saponátu k odstranění skvrn. Nikdy nepoužívejte čistírnu nebo pračku, protože mohou srazit potah matrace, a měli byste se také vyhnout ochraně proti skvrnám, protože mohou způsobit změnu barvy na látce.

Údržba

Druhou technikou, kterou se musíte naučit, je to, jak v rámci údržby vyčistit matraci Sleep Number. Skvrny můžete ošetřit okamžitě, pokud se vyskytnou, ale i tak byste měli postel pravidelně čistit bez ohledu na jakékoli zabarvení nebo zápach. Pro tuto metodu budete potřebovat vysavač v rozumné vzdálenosti.

Nemělo by používat nástavec bez štětin a nezapomeňte vysávat přímo lůžko. Vysávání matrace Sleep Number bezpečně odstraní nahromaděné nečistoty a nečistoty. Ale co pachy?

V závislosti na modelu, který máte, můžete pod prostěradlo nebo krycí panel matrace umístit prostěradla. Vyvarujte se však použití sprejů přímo na postel. Mohou být příliš drsné nebo nakonec látku nasytí.

Jak čistíte moč z matrace s číslem spánku?

Moč je jedním z nejnepříjemnějších problémů, který je třeba u matrací řešit, protože barví a způsobuje silný zápach. Pokud je čerstvé, doporučujeme použít hadřík k vstřebání tekutiny, než prosákne hlouběji na postel Sleep Number. Poté postiženou oblast vydezinfikujte stejným roztokem, jaký jste dříve použili k ošetření skvrn.

Namočte kus látky do roztoku a otřete matraci. Poté použijte další hadřík, který jste namočili do octa a citronu, abyste zápach zneutralizovali. Ale pokud moč zabarvila postel, někteří lidé používají kyselinu boritou.

To je také účinné, pokud se zvíře pomočilo na postel. Potřísněné oblasti zakryjte vlhkým hadříkem a nechte je několik minut působit. Poté můžete kyselinu boritou odstranit suchým hadříkem.

Můžete vyprat vršek matrace s číslem spánku?

Vršek matrace Sleep Number můžete prát, pokud používáte matraci Total Protection. Pokyny společnosti jsou prát v pračce za studena s jemným pracím prostředkem. Podložku můžete dokonce sušit v sušičce, ale nikdy nepoužívejte bělidlo, chemické čističe a dokonce ani nežehlite.

Můžete také prát vrstvu matrace True Temp a ohřívací vrstvu vaší postele. Všechny umožňují praní v pračce ve studené vodě s jemným pracím prostředkem a také sušení v sušičce. Opět se musíte vyvarovat bělení nebo žehlení těchto vrstev.

Co se týče ostatních vrstev matrace, některé umožňují pouze strojové praní potahů a čistit je můžete pouze bodovou úpravou. Pečlivě si prostudujte pokyny k údržbě vložek a vrstev, abyste je nepoškodili.

Jaká je předpokládaná životnost matrace s číslem spánku?

Pravidelné a správné čištění udrží a udrží vaši matraci Sleep Number v dobré formě po dlouhou dobu. Kromě toho jej musíte používat opatrně, abyste zajistili, že se materiály snadno neopotřebují. Můžete očekávat, že postel vydrží až osm let, než si všimnete netěsných komor nebo degradace pěny.

Závěr

Postele Sleep Number jsou v podstatě vylepšené verze vašich standardních nafukovacích matrací. Musíte však vědět, jak matraci Sleep Number správně čistit, abyste zajistili, že dlouho vydrží a bude dobře fungovat. Již dříve jsme vás naučili, jak skvrny bodově vyčistit roztokem vody a saponátu.

Také jsme probrali, jak můžete udržovat a deodorizovat matraci podle konkrétního modelu, který máte. Celkově je udržování těchto postelí v čistotě snadné, pokud znáte pokyny pro konkrétní matraci Sleep Number, kterou máte.